EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282512 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #300 on: October 22, 2009, 06:58:48 PM »
a jbg ja radim trbusnjake al donji nisu bas nesto razvijeni... jel zna neko kako da ih razvijem a pritom da ne koristim noge posto mi je ostecen zadnji prsljen tako da ni 5 jastuka ne pomaze...

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #301 on: October 22, 2009, 11:34:01 PM »
Na vratilu mozda?

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #302 on: October 23, 2009, 09:11:47 AM »
a jbg ja radim trbusnjake al donji nisu bas nesto razvijeni... jel zna neko kako da ih razvijem a pritom da ne koristim noge posto mi je ostecen zadnji prsljen tako da ni 5 jastuka ne pomaze...

trudi se da , kada radis stomak, npr. podizanje nogu na razboju, da ne izvijas previse lumbalni deo kicme kada spustas noge...drzi ga zalepljen za naslon...
isto vazi i za ostale vezbe za trbusne misice, trudi se da uvek odrzavas napetost trbusnjaka tokom celog pokreta i zalepljen donji deo ledja za patos

to meozes da uvezbas na taj nacin sto ces leci na pod, saviti kolena kao kada radis trbusnjake...stavi ispod lumbalnog dela saku ili savij peskir u rolnu i trudi se da donjim delom ledja pritiskas saku ili taj peskir kontrakcijom trbusnih misica uz zadrsku..
vremenom kad savladas tehiku mocices da svedes na minimum velika izvijanja lumbalnog dela u pri izvodjenju trbusnjaka a sami tim i postedeti svoja ledja

Offline casperbgd

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #303 on: October 25, 2009, 10:01:31 PM »
Jel ne bi mrzelo nekoga da preprica sta Sarcev kaze u Secrets of the pros o trbusnim misicima i vezbama, jer samo taj deo ne mogu nigde da nadjem da pogledam?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #304 on: October 26, 2009, 03:23:39 PM »
Aj prevedi ako te ne mrzi.  :lol:

izvini nisam ranije video post ..

pa poredili su 2 pristupa jachanju trbushnih mishica .. prvi je ovaj tradicionalni tj trbushnjaci a drugi CSEP - to su shto bi mi ovde rekli ,,izdrzaji'' , jel ? ... google core stabilisation , plank itd ... videcesh koje su to vezbe ..  i na kraju su merili performanse tj radili su neki vojni test .. 2616 vojnika (znachi vojnika ipak ne neki neaktivni stari ljudi , deca nego populacija koja nas najvishe zanima fizichki spremni ljudi ukratko .. ) starih izmedju 18 -35  su radili ili trbushnjake ili ovaj drugi metod
12 nedelja .. i na kraju vishe trbushnjaka je uradila grupa koja je radila CSEP nego grupa koja je zapravo radila trbushnjake .. ne znachajno mnogo ali ipak je pokazano da je odlichna alternativa klasichnom treningu sa tim da nema negativnih efekata na ledja koji postoji kod trbushnjaka ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #305 on: October 26, 2009, 09:25:31 PM »
kakav je to drugi metod ?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #306 on: October 26, 2009, 09:36:29 PM »
a malo izvlacenja iz konteksta  :lol:

Quote
znachi vojnika ipak ne neki neaktivni stari ljudi , deca nego populacija koja nas najvishe zanima fizichki

jbt loki,pricaj u svoje ime kad kazes da te fizicki zanimaju vojnici  :lol:

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NikolaBBRS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #307 on: October 27, 2009, 11:30:09 PM »
Sad sam napravio profil pre sat vremena :)
prelistao sam neke teme, ali zadrzao sam se malo vise kod trbusnjaka...tj.
ja radim 5 puta nedeljno trbusnjake, svaki dan po 400, da li je to dobro ,da li tako da nastavim ili da menjam nesto..
visok sam 185 i 79kg tezak..i ako mozete da preporucite neke vezbe za bocne trbusnjake ,medjurebarne.. :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #308 on: October 27, 2009, 11:48:00 PM »
a malo izvlacenja iz konteksta  :lol:

jbt loki,pricaj u svoje ime kad kazes da te fizicki zanimaju vojnici  :lol:



jel moguce da sam to napisao  :blush: :blush:  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@night : trazi na google-u bar to mozesh sam  ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #309 on: November 04, 2009, 08:36:33 PM »
trudi se da , kada radis stomak, npr. podizanje nogu na razboju, da ne izvijas previse lumbalni deo kicme kada spustas noge...drzi ga zalepljen za naslon...
isto vazi i za ostale vezbe za trbusne misice, trudi se da uvek odrzavas napetost trbusnjaka tokom celog pokreta i zalepljen donji deo ledja za patos

to meozes da uvezbas na taj nacin sto ces leci na pod, saviti kolena kao kada radis trbusnjake...stavi ispod lumbalnog dela saku ili savij peskir u rolnu i trudi se da donjim delom ledja pritiskas saku ili taj peskir kontrakcijom trbusnih misica uz zadrsku..
vremenom kad savladas tehiku mocices da svedes na minimum velika izvijanja lumbalnog dela u pri izvodjenju trbusnjaka a sami tim i postedeti svoja ledja
+
Probaj da u pocetku dizes noge polusavijene pod 90 stepeni, ne moraju uopste da budu prave, to je laksa varijanta dok ne naviknes, radi je lezeci ako ne mozes odma na vratilo.