EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282524 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #180 on: May 03, 2008, 11:41:34 AM »
procitao sam temu i vidim dosta saveta,
za stomak jeste bitna genetika,ali ima tu i milion faktora tako da o tome necu polemisati to je filozofija cela i nezahvalno je pricati o tome.

ja sam hteo da dam moj doprinos sto se tice nekih vezbi i da podelimjednu knjigu


http://rapidshare.com/files/91347240/TTASPA.rar

sto se tice knjige,na engleskom je i po sebi znam da ce vas 0.2% da je cita..
obratite paznju na vezbe sa slikama(pocinju na str 14) i program vezbi po tezini(strana 30)..

kako kazu neki redovi knjige,bitno je koristiti vezbe koje su vam teske jer nema efekta raditi zgrcke ako mozete 200 da ih uradite bez umora..

na strani 30 ima 8 programa za 8 nivoa tezine ,ja preporucujem da sebi napravite svoj sa vezbama koje su vam privlacne a i dovoljno teske, jer nekada je dosadno raditi trbusnjake ,pa ako ih radite one izaberite vezbe koje vam se vise svidjaju




Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #181 on: May 03, 2008, 12:00:20 PM »
dodao bih jos jednu vezbu,
kosa klupa za trbusnjake + teg ,ali teg da se drzi ispred sebe iznad kolena(tako da izgleda kao da se vozi auto:), odnosno sto blize kolenima ,i onda se rade trbusnjaci napred nazad i vice brm brm, :wow: hehe sala,znaci rade se trbusnjaci,ondosno spusta se gornji deo telai vraca dok teg ostaje u istom polozaju..

savet:vodite racuna da se ne spustate do kraja mozete ledja da povredite,
vezba moze biti naprona za ramena zbog drzanja tega ispred u istom polozaju,dozirajte tezinu da bi ste uradili bar 25-30 ponavljanja u seriji

toliko od mene
pp

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #182 on: May 03, 2008, 01:22:54 PM »
Jel ovo tvoja slika na avataru?  :innocent: Preterana je   :yes:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #183 on: May 03, 2008, 01:27:50 PM »
Jel ovo tvoja slika na avataru?  :innocent: Preterana je   :yes:

moja je slika ...pa hvala


Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #184 on: May 03, 2008, 01:48:58 PM »
Jel mozes napisati kako ih treniras, kojim danima koje vezbe itd?  :clap:

Svidja mi se jer se jako lepo vide u stojecem polozaju i sto se vide lepo i donji i gornji ;) Ja recimo isto imam dobre trbusne al kad stojim ovako opusteno ne vide se kako bih ja to zeleo  :wallbash1:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #185 on: May 03, 2008, 01:58:03 PM »
Jel mozes napisati kako ih treniras, kojim danima koje vezbe itd?  :clap:

Svidja mi se jer se jako lepo vide u stojecem polozaju i sto se vide lepo i donji i gornji ;) Ja recimo isto imam dobre trbusne al kad stojim ovako opusteno ne vide se kako bih ja to zeleo  :wallbash1:

bavio sam se sportom 16 godina ,nisam bas nesto radio trbusnjake dok nisam prestao tako da ne mogu da ti kazem kako da ih izgradis samo radeci trbusnjake, ali imas tu dosta tema i price o tome na forumu pa pogledaj i individualno je nema pravila...ako te bas interesuje mogu da pm da ti objasnim sta te interesuje da ne duzim ovde

pogledaj i tu knjigu i strane koje sam oznacio napravi svoj program i radi ih svaki drugi dan...
doduse ja sam poceo svaki dan da ih radim,samo sto jedan dan uradim intenzivnije a drugi mi je dovoljno 3-4 osnovne vezbe da mi se dotegnu skroz

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #186 on: May 03, 2008, 02:06:52 PM »
Nema veze evo upravo skidam neki Muscle&Fitness video o trubusnjacima pa cu tu da vidim fore, citao sam ja puuuuno o trbusnjacima ali nikad nisam video kako neko drugi trenira trbusne pa me zanimalo kako ih ti treniras posto imas trbusne za svaku pohvalu  :)

E da koje vezbe radis za donje trbusne?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #187 on: May 03, 2008, 09:54:06 PM »
Quote
dodao bih jos jednu vezbu,
kosa klupa za trbusnjake + teg ,ali teg da se drzi ispred sebe iznad kolena(tako da izgleda kao da se vozi auto:)
to je veoma rizicna vezba, pogotovu za one koji i ne znaju da imaju problem sa kicmom..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vladaxxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 75
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #188 on: May 03, 2008, 10:15:09 PM »
samo jedno pitanje vezano za trbusnjake,jer valja ona vezba kada lezis na ledja i dizes noge sa tegom izmedju nogu odma ispod stopala?Jer steti ona necemu?(pitam jer sam cuo neke ljude da pricaju svasta)

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #189 on: May 03, 2008, 10:18:27 PM »
to je veoma rizicna vezba, pogotovu za one koji i ne znaju da imaju problem sa kicmom..
slazem se ,vezba za pocetnike je potpuno dovoljna i bez tega,samo se ruke stave iz glave...sa tegom je za iskusne   :)

@vladaxxx
 a ruke drzis iza glave na podi ili ?
u svakom slucaju mislim da mozes tako donja ledja da povredis,ali ako radis pravilno ,i ne cimas ,nego kontrakujes samo stomak i ne preopteretis noge ne bi trebalo da bude problema