EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KoenzimQ10  (Read 10489 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
KoenzimQ10
« on: September 27, 2008, 11:04:25 PM »
Strasno me je zanimalo sta je zapravo i cemu sluzi CoQ10,s obzirom da nema preparata za kozu koji ga ne sadrzi,pa sam se podrudio da se informisem i sada cu i vama da predstavim.


Ako se za neki proizvod,bitan u ishrani,moze reci da je uneo revoluciju,onda je to COQ10.Njegovi pronalazaci su cak predlozeni za nobelovu nagradu 1978 godina.

Koenzim je prvi otkrio 1975. godine profesor Fred L. Crane i njegove kolege sa  Univerziteta Wiscosin-madison Enzyme Instituta.Hemijsku strukturu Q10 je definisao profesor Karl Folkers i saradnici u mercku.Jos tada je bilo jasno da je pronadjen revolucionarni preparat za prevenciju i lecenje srcanih bolesti,ali tek 1977. godine japanski naucnici pronalaze nacin da proizvedu velike kolicine koenzima Q10 po pristupacnim cenama (biofermentacioni nacin). Samim tim COQ10 postaje dostupan svima,jer je za samo pet godina cena sa 1000 dolara za gram snizena na 10 dolara.

Q je ustvari bezoquinone,gde je Q referenca quinone hemijske grupe,a 10 oznacava broj isoprenyl podjedinica. Coq10 zapravo predstavlja sastavni deo respiratornog niza,celijskog sistema za stvaranje energije za zivotne procese.Kao prirodni antioksidant CoQ10 ucestvuje u stvaranju energije za zivotne procese i stiti lipide u krivi od stetnog dejstva slobodnih radikala. Istrazivanja doktora Ronalda Stockera na Sidnejskom naucnom institutu 1991.god.potvrdjuje da koenzim Q10 znacajno smanjuje rizik od arteroskleroticnih oboljenja i da je delotvoran oksidant poput vitamina E i beta karotena(provitamina A). Poznato je da vitamin E stiti dejstvo CoQ10 tako da ih je najbolje uzimati zajedno.

Nedostatak CoQ10 u organizmu dovodi do slabljenja imunog sistema,paradentopatije,malaksalosti i gojenja. Istrazivanja su dokazala da Coq10,kao dodatak ishrani,ima sledeca dejstva na funkcije i bolest srca.

-Smanjuje rizik kod operacija na srcu
-Smanjuje rizik od infarkta i angine pektoris
-Poboljsava radnu sposobnost miokarda
-Jaca oslabljen srcani misic
-Sprecava poremecaj srcanog ritma
-Sprecava arterosklerozu
-Snizava visok krvni pritisak

Koenzim Q10 JE IZUZETAN U ZASTITI MUSKULATURE I ORGANA SPORTISTA,takodje generator misicne energije isnage.Najnovija istrazivanja pokazala su da podmladjuje i produzava zivotni vek.Efikasan je u borbi protiv razlicitih maligdnih oboljenje,tumora i leukemije.Jaca imuni sistem i sprecava pretvaranje tzv. programirane celijske smrti (apoptoze) u nekontrolisan proces,a time i razne degerativne bolesti ukljucujuci i AIDS. Sprecava komplikacije kod bolesnika sa secerom i pomaze kod sprovodjenja djeta. Blagotvorno deluje i kod bolesnika sa poremecajem mozdanih funkcija(degenerativna oboljenja centralnog nervnog sistema,Alchajmerove bolesti,multipla skleroze,u nekim oblicima sizofrenije).

Brzina delovanja je razlicita i zavisi od stepena nedostatka CoQ10,pa je tako organizmu sa malim nedostatkom potrebno cak 3 ili vise meseci za vidljiv efekat,jer se nivo delotvorne materije postepeno i sporo povecava,dok u slucaju veceg deficita vec posle nekoliko dana primene dolazi do poboljsanja.

Veoma je vazno znati da CoQ10 koji se kao dodatak ishrani unese u organizam nema uticaj na nivo CoQ10 u krvi koji se stvara u organizmu,sto znaci da ne zaustavlja vlastitu sintezu CoQ10 nego zapravo dopunjuje taj nivo. Starenjem se umanjuje nivo vlastite sinteze koenzima Q10.



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: KoenzimQ10
« Reply #1 on: September 27, 2008, 11:09:01 PM »
ekstra vitamin, znacajniji je jacanje kardiovaskularnog sistema i srcanog misica..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: KoenzimQ10
« Reply #2 on: September 27, 2008, 11:25:13 PM »
Takodje da napomenem da ljudi koji uzimaju dosta ribe verovatno nemaju problema sa deficitom,za sve one koji se odluce da ga uzimaju treba to raditi u kombinaciji sa vitaminom E,betakarotinom,selenom ili jednostavno uzimati kapsule koje vec sadrze pomenut mix.

Sporedni efekti CoQ10 nisu poznati,tj.nema ih i godine nisu ogranicenje.

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: KoenzimQ10
« Reply #3 on: October 04, 2008, 11:29:15 PM »
Nasao sam samo cist CoQ10 od Natrol-a, ostatak mixa imam po vitaminskim tabletama, e sad da li uzeti 30mg tablete ili 50mg tablete? Sta je bolje, jel bolje sto vise ili ipak bolje ne preterivati?

Zbog cega treba da ide u mix-u sa ovim ostalim kad je bezopasan? Jel treba neki odredjen mix ili je bitno samo uneti ostale sa spiska?

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: KoenzimQ10
« Reply #4 on: October 05, 2008, 09:29:06 PM »
Q10 se unosi izmedju 10-60 mg dnevno,zavisi od godina,zdravstvenog stanja...
Mislim da ce tebi 30mg biti i vise nego dovoljno,ako racunas da ga vec tvoj organizam proizvodi,da ga vec uzimas ishranom.

U kombinaciji sa vec pomenutim kompleksom ulazi zato da bi efekat bio pojacan,ne zato da bi "stetan" efekat bio anuliran,tako da nije stetan definitivno.

Potrbno je uneti ostale sa spiska u bilo kojoj kolicini(ne preteranoj),ali za najboli efekat izvoli doze...

beta-karotin -1000 i.j.
vitamin - E 10 i.j.
selen - 10 mcg

Nadam se da sam bio od pomoci  ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: KoenzimQ10
« Reply #5 on: October 05, 2008, 09:31:26 PM »
Nasao sam samo cist CoQ10 od Natrol-a, ostatak mixa imam po vitaminskim tabletama, e sad da li uzeti 30mg tablete ili 50mg tablete? Sta je bolje, jel bolje sto vise ili ipak bolje ne preterivati?

Zbog cega treba da ide u mix-u sa ovim ostalim kad je bezopasan? Jel treba neki odredjen mix ili je bitno samo uneti ostale sa spiska?
imam u ponudi NOW od 10,30,50 mg..
veca doza je za teze potrebe..kao preventiva dosta ti je i ovaj od 10 ili 30 mg..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: KoenzimQ10
« Reply #6 on: October 06, 2008, 02:02:38 AM »
NOW?? Koliko parica? To preko shopa vaseg???

Da imam 22g, 87.5kg...
Ne znam sto nije pokazao moje godine uneo sam ih mozda pogresno....

Offline LazarSD

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
Odg: KoenzimQ10
« Reply #7 on: October 13, 2008, 12:39:19 PM »
Lazicu da li je dobar ovaj vitamin da koristim,i kada da ga koristim...?
NatuRaL fReaK!!! Handball fTw!!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: KoenzimQ10
« Reply #8 on: October 13, 2008, 02:22:44 PM »
odlican,  30 mg je optimalno
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap