EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Coca-Cola  (Read 86586 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Coca-Cola
« Reply #90 on: June 21, 2007, 11:51:56 PM »
@California

Ja navodno imam manjak neke kiseline u želucu zato mi tijelo pita tako nešto inače neki se ježe od toga....meni sasvim fino...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline greywiendog

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
  • Gender: Male
Odg: Coca-Cola
« Reply #91 on: July 03, 2007, 02:59:28 PM »
Znao sam da je koka kola losa ali nisam znao da toliko lose utice na organizam! Mene zanimaju dejstva energetskih pica na organizam, kao sto je energi-s?! Koliko je to dobro/lose za organizam?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Coca-Cola
« Reply #92 on: July 03, 2007, 03:31:02 PM »
Koliko god se o kofeinu pise i koliko god se koristi u celom nizu proizvoda (kafa, caj, cola napici, cokolada, kakao), prosecan covek o njemu jos uvek zna vrlo malo. Naime, reakcije na kofein su individualne. Nesumnjivo, u malim dozama on je koristan (stimulativan), dok u povecanim dozama moze biti adiktivan (izaziva ovisnost), pa cak moze izazvati i ozbiljnije probleme. Ako se u mokraci sportista utvrdi 12 mg/l urina, to se smatra dopingom, a da bi se takva doza postigla, dovoljno je da tokom dana popijete dve limenke poznatog napitka Red Bull zajedno s dve prosecne espresso kafe. Ako se 15 minuta prije nastupa popije soljica jake kafe, ona moze delovati vrlo stimulativno. No ako se zakasni, delovanje je sasvim suprotno, tj. depresivno. Kafom (kao i alkoholom) treba se znati sluziti. -snupi-

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Coca-Cola
« Reply #93 on: July 03, 2007, 03:43:00 PM »
dugotrajna upotreba gaziranih i energetskih napitaka moze izazvati promene na jetri. o zavisnosti da ne pricamo a ni o kofeinskom shoku.
over & out

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: Coca-Cola
« Reply #94 on: July 04, 2007, 02:38:11 AM »
Evo ovako...

Kada dodje do povisenog nivoa kofeina u organizmu povecava se rastojajne izmedju sinapsi nervnih celija i samim tim dolazi do sporijeg prenosa informacija...
E sada, mnogi ,,zloupotrebljavaju'' kofein a takodje tu postoje ogromne zablude u vezi njega...
Moze kofein u nekim vecim kolicinama dovesti do ,,duzeg osecaja trezvenosti'' ali to cestom ,,upotrebom'' moze dovesti do nekih manjih ostecenja nervnog sistema, jer on, kao i opijati, deluje na centralni nervni sistem...

P.S. Balzak je pio i po nekoliko litara kafe dnevno da bi mogao i preko 15 sati dnevno da pise... :crazy:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Coca-Cola
« Reply #95 on: July 19, 2007, 12:00:55 AM »
I jos nesto jel istina da kisela voda goji??? Po meni su sve to budalastine mislim voda pa da goji!!! Bez veze :thumbdown :thumbdown :thumbdown Ali mnogi stalno govore Kisela goji ovo ono CO2 ! Mislim ja je ne pijem zato sto je nikako ne volim bas mi ne prija ali me bas interesuje!

Ne goji, nego sprechava razlaganje masti,i na neki nachin zadrzava masti u organizmu, pa zbog toga izgleda kao da goji.


Quote
Za vasu informaciju:
- aktivni sastojak kole је fosforna kiselina, ciji Ph iznosi 28, i moze da restvori nokat u roku od 48h. Тakodje jedan je od glavnih uzrocnika osteoporoze,posto crpi kalcijum iz kostiju...zvuci bas surovo i opasno
ali ja svaki dan pijem  yes

Vuksa, molim te lepo, sta si imao iz hemije u osnovnoj skoli???? Koliko ja znam ne postoji ph 28 pH vrednost se kretje samo do 14 !!!!
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Coca-Cola
« Reply #96 on: August 23, 2007, 07:48:29 PM »
sta je s coctom light , inace coctu sam pila 3put u zivotu tako da se i ne sjecam ukusa..
al ne znam kod vas , kod mene ko da je cola light nestala u svim marketima prvo nije bilo mali pakovanja 0.5l, pa mi se 2 l nije kupovalo sad nema nikako nikakvi pakovanja ko da se ne uvozi vise , samo ima dosta vidim cocte light vjerovatno je to na isti fol ha  ?
takodje su izbacili red bull sugarfree sta mislite o tom jel i to na isti fol .?mozda posoji od prije al ja  tek sad skontala, da by the way ni njeg nema vise da se kupi  :)

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Coca-Cola
« Reply #97 on: August 23, 2007, 08:38:00 PM »
sta je s coctom light , inace coctu sam pila 3put u zivotu tako da se i ne sjecam ukusa..
al ne znam kod vas , kod mene ko da je cola light nestala u svim marketima prvo nije bilo mali pakovanja 0.5l, pa mi se 2 l nije kupovalo sad nema nikako nikakvi pakovanja ko da se ne uvozi vise , samo ima dosta vidim cocte light vjerovatno je to na isti fol ha  ?
takodje su izbacili red bull sugarfree sta mislite o tom jel i to na isti fol .?mozda posoji od prije al ja  tek sad skontala, da by the way ni njeg nema vise da se kupi  :)
Kod mene u MAXIju isto nema...Na trafici sam video samo Pepsi Light
filmovi.infopult.net

Offline gnenad

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Male
Odg: Coca-Cola
« Reply #98 on: August 24, 2007, 11:42:06 AM »
Kod mene ima da se kupi ova boca lighta od 2l, ove manje nisam ni gledao :blush:
« Last Edit: August 24, 2007, 12:57:50 PM by Lazic »

Offline Tarantula

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Coca-Cola
« Reply #99 on: August 29, 2007, 11:12:49 PM »
neznam dal je to netko već rekao ali nakon jela i to onog "malo težeg" je dobro popiti čašu kisele vode jer potiće da se čovjek podrigne -  svinjski ali zdravo :)
pogotovo ako pojedemo tešku i suhu hranu koja sjedne na želudac