EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sada malo i ja  (Read 26709 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Sada malo i ja
« on: February 24, 2007, 11:28:23 AM »
E sad.. Pa da i ja srocim svoj problem. Posto mislim da sam procitala gotovo sve sto ste pisali o ishrani, vezbanju i uopste brizi za sebe, ipak ne mogu a da ne iznesem svoj slucaj, i udenula sam ga ovde da ne bih otvarala novu temu za istu stvar. Ovako: Visoka sam 182 cm, a teska 78 kg. Ovu tezinu imam vec godinama, varijacije su 0d 75-78, ali nikad ispod.. I tako godinama.. Sto se aktivnosti tice, nakada sam trenirala plivanje,(teen-age doba) a posle toga sam se bavila svakovrsnim oblicima rekreacije. Bicikl, ne sobni vec pravi, raznorazni aerobici ili sta vec, plivanje rekreativno, joga (tibetenske vezbe da se preciznije izrazim, to i dan danas radim svakodnevno) kao i ronjenje leti. Ono od cega sam vecito zazirala je cisto trcanje, kao i teretana, sprave&co, posto o tome nisam znala nista. E sad sto se ishrane tice, bice da je u tome problem.. Hranim se prilicno zdravo, u stvari skroz zdravo, ali kako ovde procitah, kombinacije su ono sto mi ne valja, i preveliko unosenje secera(citaj voca i meda). Ne jedem junk food, to nikad nisam mogla ni da jedem, pomfriti chipsevi, smokiji ham/cheese burgeri&co raznorazne cokolade, koka-kole, gaziranci i ostalo za mene ne postoje, jednostavno NE VOLIM(ali zato da jezgrasto voce-orasi, lesnici, bademi, nepeceni, isklj sirovi, kao i sve vrste semenki-lan, bundeva, susam, suncokret- da). Ne konzumiram kravlje mleko i mlecne proizvode (iako sam period od 12-20. godine provela na mleku umesto na vodi), jedem kozije i ovcije sireve, sveze, nemasne, kao i one tvrde, koji su kao sto znamo punomasni. Dalje, crvena mesa, ne vise od jednom nedeljno, i to obicno junece ili telece, svinjetinu ne jedem vec godinama. Od pernatih, gotovo nista, kao ni jaja. Ne prija mi. Ali zato SVE od morskih i recnih plodova. Apsolutno SVE. Losa navika mi je kafa, posto sam kafoman najgori na svetu, slatka naravno, a mogu reci i da sam vocoman posto ga "krljam" po vasceli dan. Krenula sam pre mesec dana u teretanu, tj teretana sprave+ raznorazni-to oni zovu kursevi, koji su delom vezbe, tegici  delom trcanje, divljanje na stepu, i primetila sam da mi najvise prija ono sto ja mislim da je kardio, a to trcanje ili bolje reci koreografisani boks, ili " stepovanje" kad prosto osecam kako mi se povecava puls, a posle toga mi se cini da hodam metar iznad zemlje, eto, takav to efekat ima, e da i iznojim se kao sasava, sto pri ostalim vidovima vezbanja nisam primetila. Isto vazi i za bajs i traku za trcanje na kojoj uglavom brzo hodam pod nagibom. E sad. no sto ja hocu jeste da odem ispod tih 75 i dodjem do nekih 72,3 i tu i ostanem! Telesna konstitucija mi je snazna, siroka ramena i jake kosti, nemam neki problem sa salom, nije da ga nemam, imam ga, ali sve je to u granicama zenstvenosti, i nista mi jel.ne visi! Relativno dobro prkosim gravitaciji. E sad. Ja sam resila da oslabim tih 5-6 kg, pomagajte!

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Sada malo i ja
« Reply #1 on: February 24, 2007, 11:40:52 AM »
Alecita,dobrodosla u nas klub :yes:
Sigurna sam da ces se ti rijesiti  tih 5 -6 kg veoma lako :yes:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sada malo i ja
« Reply #2 on: February 24, 2007, 11:41:53 AM »
Super ti si najmanji problem do sada.Tako da cu ti napraviti tabelu kolicine proteina i uh.
Hiit koji ces da radis posto si u kondiciji i za 2 nedelje da postignes to sto hoces..

Ponedeljak: 110gr proteina +100 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:110gr proteina +50 gr UH-skobastih
Sreda: 110gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 150 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:110gr proteina,50 gr UH..
Petak:110gr proteina,100 gr UH....
Subota:110gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:110gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)
Ako si u mogucnosti nabavi neki suplemnent,moj savet glutamin,whey i neki multivitamin.

npr. neka vodilja bude 20km h,opterecenje je da mozes da zavrtis 30 a da se ne zadises kada 10 sek vrtis tu brzinu..to neka ti bude parametar za ubuduce ili ako ima stepene to je na sredini..

zagrevanje 3 minuta x20 km/h

2 minuta x 25km/h
2 minuta x 20km/h

1 minuta x 25 km/h
1 minuta x 20 km/h

2 minut x 25 km/h
2 minuta x 20 km/h

1 minut x 25km/h
1 minuta x 20 km/h

1 minut x 25 km/h
1 minut x 20 km/h

2 minut x 25 km/h
2 minut x 20 km/h

1 minut 30 km/h
1 minut 25 km /h
1 minut 20km /h

to ti je to

ako je previse opterecenje umanji za 5 km/h za prvi trening..npr gde je 25 neka bude 20 km/h a 20km/h neka bude15km/h..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Sada malo i ja
« Reply #3 on: February 24, 2007, 12:07:15 PM »
Pitanje za bajs, da li mozes da mi napises kako to ide u obrtajima?? (nadam se da nisam lupila najstrasnije!)I koliko voca smem(ne smem da klopam u toku dana???) Mislim prvenstveno na jabuke, kruske, banane, narandze? Isto tako i za cedjene sokove od voca, ne kupovne! Sta sa medom i kafomanijom-apstinencija totalna predpostavljam!? :(
Ovi zasladjivaci su vise nego ooooodvratni. I jos nesto, kako rasporediti obroke, pre-posle treninga, sta valja a sta ne? Obicno posle uopste nisam gladna, i ugl idem uvece 18-20h. I da, kako kombinovati-kad skakanje, kad sprave?? Imamo super instruktore tako da ce me i oni podrzati, ali volim i sama da znam!
Jos jedno pitanje, sta mislite o soji i proizvodima,(proteinima iz nje), pri tome mislim na genetski NEmodifikovanu soju, proizvedenu po nacelima bioloske poljoprivrede?
Hvala i super ste!!!!
Velik pozdrav za Dushe, ti si prva o kojoj sam ovde citala, svaka cast i samo napred!

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Sada malo i ja
« Reply #4 on: February 24, 2007, 12:12:55 PM »
Sto se dodataka tice, prilicno sam "naturalisticki" nastrojena tako da bih da to za sada da izbegnem, od dodataka koristim samo C vitamin, 1000mg jednom dnevno. Sto se tice povrca, cime smem da ga zacinim,( korisim masl ulje, hladno cedjeno, kao i laneno i bundevino tamno+ jabukovo sirce ili balsamico, i naravno sve vrste zacinskih trava) obzirom da sve jedem sirovo, a ono sto bas ne moze, kratko termicki obradim.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sada malo i ja
« Reply #5 on: February 24, 2007, 12:15:35 PM »
ne znam koliko je to obrtaja bitno je da kada ti je 20km /h bude manji broj obrtaja a 25km/h bude veci broj..
mozes voce,jedna jabuka ili narandza uz obrok, ali ti se racuna u uh.kada je 0 nema voca..
Voda za sada prioritet dosta vode,casa soka moze kada imas uh.
Jedi kako ti odgovara..posle 17 h ne unosi uh samo proteine...rasporedi sve u minimun5-6 manjih obroka..
kada radis hiit radis na prazan stomak samo kafu i taj glutamin ako kupis..
Hitt radis 3-4 puta nedeljno,tegove radi ili pre hiit-a ili danima kada neradis hiit..
Ostalim danima mozes da radis kasican kradio,setnju,trcanje,steper..

Moje misljenje je da je soja sr....nje.Ako mozes jedi ono sto ima kvalitetnih  belancevina..Ribu i meso..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sada malo i ja
« Reply #6 on: February 24, 2007, 12:18:38 PM »
Moja preporuka ti je glutamin,i svaki kompleks minerala i vitamina.Bez toga nemozes da se oporavljas normalno ili to ili whey..
od zacina koristi so umereno..sa uljima za sada ne preteruje jer i one u vecoj kolicini mogu da goje i ako su dobre masti...to jabukovo zaboravi 15-ak dana..te trave isto mozes..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Sada malo i ja
« Reply #7 on: February 24, 2007, 12:30:59 PM »
Komplexi vitamina i minerala se mogu naci u svakoj apoteci, jel' i to birati neke renomirane proizvodjace, a glutamin, kog proizvodjaca preporucujes, posto ovde mislim da svega ima a i u teretani sam videla nesto(ne zapamtih sta), ako na ovom sajtu ima o tome(a ima) pusti mi link, ne bilo ti tesko, to je valjlda jedino sto nisam izlistala! Hvala, u pon krecem u pravu akciju!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sada malo i ja
« Reply #8 on: February 24, 2007, 12:43:23 PM »
Za glutamin pitaj da dobijes sto vecu kolicinu za odedjenu svotu a da ima solidan kvalitet..
Ovaj kompleks vit i min isto ima da se uzima tu gde i gltuamin.

Nesto o glutaminu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Sada malo i ja
« Reply #9 on: February 25, 2007, 03:18:38 PM »
Sto se ishrane tice, kada je dan skrobastih uh, da li mogu da koristim i neko lisnato povrce, salatu npr, tj svo zelenjavo povrce mekih listova,(sveze) ili ne? I uopste, da li postoji neki tip povrca koji moze da se krka svaki dan bez narusavanja dijete, posto vidim da je voce na moju veliku zalost, prilicno ograniceno-u odnosu na kolicinu na koju sam ja navikla.