EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dali su ugljeni hidrati vazni za izgradnju ciste misicne mase, i ako su ZASTO???  (Read 26945 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DX_CHARMED_DX

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Zadnjih 2 meseca radim na masi i pritom unosim 2 grama proteina na 1 kilogram telesne tezine. A UH su mi svedeni na minimum. A sad citam negde da su UH  veoma vazni za izgradnju misicne mase. Ako je to tacno recite mi i objasnite zasto... Ja ne razumem u cemu je vaznost UH  u izgradnju misicne mase ,osim u tome sto  daju energiju za trening.? Hvala unapred !

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
to "osim u tome sto daju energiju za trening" je veoma bitna stavka (kod gradnje mm, kod mrsavljenja, kod funkcionisanja uopste)
plus sto je insulin jedan od najpotentnijih anabolickih hormona, a isti se oslobadja prvenstveno kao reakcija na unos UH
popunjavanje gliko depoa utice na oporavak ...
eto to je ukratko ono sto mi pada na pamet  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
moram samo da pitam
kakva je to masa gde su UH svedeni na minimum? i unosis SAMO 2gr proteina po kg?! dal si za ta 2 meseca postigao nesto?
posto to je extra malo proteina ako nemas UH koji ce da ih "stede"
na kraju krajeva to je extra mali kcal unos (ako ne unosis nepotrebno veliku kolicinu masti)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Zadnjih 2 meseca radim na masi i pritom unosim 2 grama proteina na 1 kilogram telesne tezine. A UH su mi svedeni na minimum. A sad citam negde da su UH  veoma vazni za izgradnju misicne mase. Ako je to tacno recite mi i objasnite zasto... Ja ne razumem u cemu je vaznost UH  u izgradnju misicne mase ,osim u tome sto  daju energiju za trening.? Hvala unapred !

Kakva crna masa bez UH? MORAJU UH da se unose, ali što kvalitetniji UH. Ako ne unosiš UH trošiš proteine kao energiju a onda nemaš dovoljno proteina za izgradnju mišića + sve pstalo što je UND rekla da se ne ponavljam  ;)
Pain is temporary, Pride is forever

Offline DX_CHARMED_DX

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Pa mislio sam da je to cista misicna masa. Nisam hteo da preterujem sa UH i mastima da ne bih dobio nepotrebno salo...Slozene UH unosim u obrocima pre treninga(zbog energije) , a odmah posle treninga neke proste UH(zbog popunjavanja gliko depoa), a u narednim obrocima veoma malo UH. Masti samo one skrivene u mesu i mlecne masti. 2 g na kg tezine proteina (ali racunam smo proteine zivotinjskog porekla , biljnog ne) Znam da je i to malo ali nameravam uskoro da povecam. A za kcal pazim da ne unosim mnogo zato sto neiskorisceni kcal se taloze kao masti... Sta mi preporucujete da menjam. rado cu poslusati neki savet

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ajde napisi nesto podataka o sebi(visina, tezina, godiste) i jelovnik
i napredak za ta 2 meseca molim te :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Pa mislio sam da je to cista misicna masa. Nisam hteo da preterujem sa UH i mastima da ne bih dobio nepotrebno salo...Slozene UH unosim u obrocima pre treninga(zbog energije) , a odmah posle treninga neke proste UH(zbog popunjavanja gliko depoa), a u narednim obrocima veoma malo UH. Masti samo one skrivene u mesu i mlecne masti. 2 g na kg tezine proteina (ali racunam smo proteine zivotinjskog porekla , biljnog ne) Znam da je i to malo ali nameravam uskoro da povecam. A za kcal pazim da ne unosim mnogo zato sto neiskorisceni kcal se taloze kao masti... Sta mi preporucujete da menjam. rado cu poslusati neki savet

Podsecas me na mog Kuma plaši se da se ne umasti a Kg ne povećava mesecima i čudi se ZAŠTO  :)...pa prati sebe, ako primetiš da previše brzo dobijaš KG smanji UH, ili ako ne primetiš da "rasteš" povećaj UH.
Gledaj uvek da ti količina UH bude najveća do npr 15h a nakon 18h (npr) nemoj da ih unosiš nego vlakna + protein.
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ne bih se tolko vezivala za sate, vec za aktivnost
obrok sa UH (i to najveci) mora da bude nakon treninga, tako da ja ne bih izbacila UH pa makar i u 21h ako mu se tad zavrsio trening, pogotovo an masi


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
po meni za povecanje m.mase unosi oko 5g skrob.uh po 1kg tjelesne tezine.

Offline MikiVeliki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 176
  • Gender: Male
po tome bih ja trebao da unosim 480 uh ako imam 95kg, a unosim oko 300  :hitself: