EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ugljeni hidrati i rast  (Read 4793 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FicaFicolino

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Ugljeni hidrati i rast
« on: August 20, 2010, 03:01:25 PM »
Ugljeni hidrati i rast

Koncept oticanja misicnih celija radi anabolizma, odnosno rasta, je medju nama, cini se, oduvek. Teorija "Srecne celije" govori da celija, sto je vise hidrirana, lakse ce biti nahranjena proteinima. Iz prostog razloga jer kada celija obavlja svoje osnovne funkcije, ona je takodje hidrirana. Ustvari, ovo je osnovni uslov koji se mora ispuniti kako bi, na primer, kreatin, kao suplement, pomogao hipertrofiji.

Ali ono sta nisam razumeo ranije, jeste da je oticanje celija i efekti oticanja celija od kreatina, koje mi svi tako volimo, jeste zbog glikogenskih depoa. Kreatin kao suplement, povecava kolicinu glikogena u nasim misicima. Uostalom, ugljeni hidrati vole vodu, i kada ih zadrzite, voda polazi zajedno sa njima. Naravno ovo nije potkozna voda, ovo je medjucelijska hidratacija, koja izgleda kao dodatna misicna masa, i ne zaboravimo, da je sto je hidriranija celija - to bolje.

Vise sacuvanih ugljenih hidrata, odnosno puni glikogenski rezervoari, rezultirace vecem rastu, i davace veci signal misicima za rast (Setite se koncepta srecne celije). Pa sam potrazio nacin da maksimiziram taj proces, a da smanjim dobijanje sala, i dobio sam nekoliko pozitivnih rezultata.

Kljuc je da uzimate prave ugljene hidrate u pravo vreme, i izmerite svarenu kolicinu, u odnosu na stvarnu potrosnju. Drugim recima, posle laksih treninga, unos ugljenih hidrata ce biti znatno manji, od unosa posle teskog treninga. Radi kvaliteta, mozete koristiti brze ugljene hidrate (Dekstrozu, glukozu, vitargo), nakon vaseg treninga.

Dodavanje kreatina, zajedno sa brzim hidratima daje bolje efekte kreatina, a bazirano na onome sto ste upravo procitali, znate da ovo znaci samo jedno - vise misica.

Primer - individualac od 90 kila nakon teskog treninga izgubi 70 g ugljenih hidrata iz svog "magacina", a nakon srednje teskog treninga - 35g.
If you don't know where you are going. How can you expect to get there?

Offline policojsks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i rast
« Reply #1 on: August 24, 2010, 05:21:34 AM »
gde ima najvise uh??

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i rast
« Reply #2 on: August 24, 2010, 09:21:19 AM »
Pirinac,krompir...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i rast
« Reply #3 on: August 24, 2010, 11:54:54 PM »
krompir i nema bas :/ pre ce recimo biti ovsene,grasak
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline baki0707

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i rast
« Reply #4 on: August 25, 2010, 09:33:25 PM »
čuj grašak,ko je te to slagao,pirinač i ovsene..

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i rast
« Reply #5 on: August 25, 2010, 10:06:49 PM »
krompir i nema bas :/ pre ce recimo biti ovsene,grasak
Energetskа vrednost kcаl / kJ 81/339
Ukupno belаnčevinа g 5,42
Ukupno ugljenohidrаtа g 14,46