EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Protivnici suplemenata  (Read 16313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jankerr

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Protivnici suplemenata
« on: February 04, 2008, 05:29:33 PM »

Godinama treniram i ne težim nekim vrhunskim dostignućima u bodybuilding-u,za ono sto sam hteo da postignem nisu mi potrbni suplementi.Ja sam zdravstveni radnik i se se češćese susrećem sa klincima koji imaju probleme sa bubrezima i jetrom,a da nisu koristili steroide.Izuzetno mi se sviđa forum jer živim u malom gradu u kome me svi gledaju ispod oka što ja otac dvoje dece treniram u teretani i idem na trčanje,ovde mogu da razmenjujem iskustva sa sbi sličnim ljudima.Problem je što ovde svi samo pričaju o kreatinu,aminokiselinama i sl,o ishrani samo po tabelama šta je sa starim dobrim preporukama tipa nedeljni plan šta za doručak,ručak,večeru i sl.
jankerr

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #1 on: February 04, 2008, 08:28:46 PM »
naravno da pricamo o ishrani..to je osnova.ako si pratio forum vidis da uvek potenciramo na tome..pa tek onda suplemente....na kraju bas ako nekoga ne mozemo da odgovorimo od steroida i njemu pomognemo...
veoma mi je zanimljivo to sto sreces te klince sa tim problemima..pa bi voleo ako mozes da podelis neko iskustvo zasto je to tako..ja volim da komuniciram sa svim ljudima koji su razumni i zele da diskutuju na kulturan nacin..tako da verujem da cemo imati sta da pricamo
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #2 on: February 05, 2008, 07:35:57 PM »
Evo da se i ja nadovezem, nakon jedno 2,5-3mj. ispijanja wheya+creatin+glutamin poslije treninga vadio sam krv i jetreni nalaz mi je bio lagano povisen, od prehrane nije jel nikada nisam vise pazio, a doktorica me odma pitala da li sam pio alkohol ili mozda uzimam steroide, naravno niti sam pio zadnjih 2mj niti sam uzimao steroide. Dva dana nakon toga mi je frend poslo studiju u kojoj je obavljeno istrazivanje i nadeni su u oko 50% preparata s americkog trzista tragovi steroida, valjda radi sto boljeg ucinka, a s time i prodaje. Nemam namjeru prestat piti whey ali me zanima vase misljenje...

p.s. Brat je isto prije nekih godinu dana pio proteine i rekao mi je da je i njemu krvna slika bila identicna u to vrijeme ko i meni sada. :crazy:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #3 on: February 05, 2008, 07:45:07 PM »
ne kazem ja da to nije moguce..ali je to daleko od ostecenja jetre..mislim mnogi faktori uticu na krvnu sliku..
ja preporucujem silimarin svima koji i uzimaju i ne uzimaju steroide..ja sam mnogo stresa preziveo..dobro da imam jetru  :pullhair:
pre neke moje operacije uradili mi analizu krvi a to jutro  sam jeo neko pecivo, jer prvo nije trebalo da se operisem,tj mozda hocu mozda necu i ja jedem ko ih sisha.. i doktor mi je rekao da mi imam povisene masti u krvi..ja sam mu rekao..nema veze operisi ti  da je to zato sto sam dosao sa terena i da ce biti ok..sutra nakon operacije kada su mi vadili bilo je sve uredu..i svaki naredni put...ne kazu dzabe sta treba da se ispostuje pre nego sto se vadi krv...
a jednom prilikom pre vadjenja sam pio amino kiseline i nista nisu nasli..
za steroide moraju da rade posebne testove..a to je skupo..

vec sam negde pisao..da jetra je nas filter..ona regulise sve...i trpi odredjeno opterecenje i od stresa i od hrane i od preparata itd..treba je povremeno odmarati..
tebi ce biti problem ako ti krvna slika nije u redu ako npr ne uzimas sve to..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ma$ter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 368
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #4 on: February 05, 2008, 08:20:26 PM »
Evo i ja da kazem moje iskustvo koje ima neke veze sa ovim....Ovako uzimao sam Trans x Professional+Protein...u ovom trans-x professional ima dosta kreatina.....Nakon dva tri dana od prestanka uzimanja istog dao sam krv dobrovoljno....I sve je bilo u redu sa svim nalazima...Ne znam ti klinci koji imaju probleme sa bubrzima i jetrom od proteina i kreatina verovatno su vec imali nekih problema i pre uzimanja suplemenata ili nesto drugo....Ili ko zna sta su uzimali i kako... :)
Kad pocnes da tones...pokusaj da se izvuces,mlataraj rukama...ako nemozes da se izvuces padni na dno i onda se odbaci nogama.
I isplivaj jaci nego ikada..

Offline jankerr

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #5 on: February 06, 2008, 07:50:17 PM »
Da se razumemo ja sam rendgen tehničar i nisam neki vrhunski stručnjak iz fiziologije,vežbam od svoje 18 godine i nikada nisam uzimao ništa osim multivitaminskih preparata.Nisam ja zakleti protivnik suplemenata i da tvrdim da su oni hepatotoksični i da opterećuju bubrege obavezno.Postoje ljudi a mislim da su oni u većini koji žele da treniraju a ne žele da budu kao profesionalni bilderi,već da zbog sedentarnog načina života i odsustva fizičke aktivnosti da malo nabace mišiće,bez nekih ambicija da budu MISTER OLIMPIJA.Od deset ljudi u teretani svako ima različit motiv.Neko bi hteo da bude jak da može da pretuče sve ostale u kraju što su vešto karikirali u domaćem filmu SEDAM I PO i po meni stvorili izuzetno lošu i pogrešnu sliku o ljudima koji vežbaju.Ima ljudi koji žele da budu Rudolf Valentino i da izuzetno privlače suprotni pol,oni se obično hvale svojim navodnim podvizima.Zatim koji su svesni da recimo zbog svog posla i načina života moraju da vežbaju da preveniraju neka ozbiljna oboljenja zato u ozbiljnim svetskim kompanijama postoje i fitnes cenri.Šta hoću da kažem da dečko koji ima 18 godina on hoće sad i hoće sve,nema elementarna znanja o fiziologiji i onda mu neko kaže šta se mučiš uzmi kreatin,uzmi whey i bombarduje ga raznim informacijama.Ono što je osnova je GENETIKA,ISHRANA;ADEKVATAN odmor i TRENING;TRENING;TRENING.Ja sam posle nekoliko godina treninga dostigao neki prirodni prag što se tiče težina koje podižem,stepena razvijenosti muskulature i nikada čovek ne treba da bude zaovoljan,i smatram da je to trenutakk kada neko treba da uzima kada je da se izrazim tako "ČIST" pa onda organizam odlično reaguje na suplemente.Sve to pod uslovom da neko ima takmičarske ambicije i dovoljno novca za sve to.Što to kažem jer znam momke koji su izbegavali izlaske i devojke da bi uštedeli za preparate,i koji vežbaje samo kad imaju sa čim da se pucaju.Ovo nije teorija ovo je dugogodišnji staž u Valjevskim,Kragujevačkim i sada Požeškoj teretani. 
jankerr

Offline jankerr

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #6 on: February 06, 2008, 08:20:29 PM »
« Last Edit: February 06, 2008, 08:45:07 PM by Igy81 »
jankerr

Offline jankerr

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #7 on: February 06, 2008, 08:23:21 PM »
Pokušao sam da postavim sliku umesto avatara ali mi nije uspelo!
jankerr

Offline Dymatize

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 160
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #8 on: February 06, 2008, 10:49:38 PM »
Evo i ja da kazem moje iskustvo koje ima neke veze sa ovim....Ovako uzimao sam Trans x Professional+Protein...u ovom trans-x professional ima dosta kreatina.....Nakon dva tri dana od prestanka uzimanja istog dao sam krv dobrovoljno....I sve je bilo u redu sa svim nalazima...Ne znam ti klinci koji imaju probleme sa bubrzima i jetrom od proteina i kreatina verovatno su vec imali nekih problema i pre uzimanja suplemenata ili nesto drugo....Ili ko zna sta su uzimali i kako... :)
e brate sorry sto davim, al aj leba ti posto ne mogu da nadjem nigde tvoju sliku aj budi dobar i okaci koju. jer mi nesto prolazi kroz glavu da sam te video negde na forumu al ne znam gde. i jos jedna stvar mi nije jasna nemoj da se ljutis, al gde su bre ti rezultati od tog trans-x a i tih preparata. citam ja ovde na forumu neka deca uzimaju kreatine, i sta ja znam sta a svi sitni ko vrapci. bas mislim da sam video negde tvoju slidzu i da si mrsav, al uveri me da gresim, jer ja ne znam sta vi pijete i kako pijete kad nemate po 70kg. nema ljutnje ja sam samo zaje*ban kriticar.
« Last Edit: February 23, 2008, 04:29:14 PM by Tanja »

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Protivnici suplemenata
« Reply #9 on: February 07, 2008, 10:15:24 AM »
Sto to kazem jer znam momke koji su izbegavali izlaske i devojke da bi ustedeli za preparate,i koji vezbaje samo kad imaju sa cim da se pucaju.Ovo nije teorija ovo je dugogodisnji staz u Valjevskim,Kragujevackim i sada Pozeskoj teretani. 

Meni se jednom bas dopala jedna devojka pa sam joj dao pola moje proteinske cokoladice! Svidela joj se, ali me ostavila jer sam svaki dan trenirao i samo sam je zvao da se vidimo jednom nedeljno kad mi je pauza  :lol:

Kao sto mi je jednom rekao jedan stari vezbac:"Gagi, zensko ce ti upropasti bodibilding!!!"
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."