EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kombinacija kardio+vjezbe za masu  (Read 141230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #80 on: March 24, 2007, 09:52:22 AM »
Jutros 91.8, a jos louding dan!Toliko o tome da AC nije diuretik :protest1:.
Ne da sam sinoc u gradu morao do WC jedno deset puta, na unesenu litru tecnosti, nego i cijeli dan. Inace mi na tu kolicinu tijelo nije ni reagovalo, dok sam uzimao kreatin. Necu da ga kudim, valjda ce da pocne da radi i ono za  sta je namjenjen jer za sada ne vidim neke ozbiljnije pomake. Vjerovatno ce da bude ovako dok ne izadje sav kreatin. Znaci sad sam na jednoj mjerici Wheya pred spavanje i jos 1-2 u karbo danima uz obroke. PWM 3 puta nedjeljno(2+1 serving).
Bicu i ja u Troji!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #81 on: March 24, 2007, 12:04:59 PM »
Jutros 91.8, a jos louding dan!Toliko o tome da AC nije diuretik :protest1:.
Ne da sam sinoc u gradu morao do WC jedno deset puta, na unesenu litru tecnosti, nego i cijeli dan. Inace mi na tu kolicinu tijelo nije ni reagovalo, dok sam uzimao kreatin. Necu da ga kudim, valjda ce da pocne da radi i ono za  sta je namjenjen jer za sada ne vidim neke ozbiljnije pomake. Vjerovatno ce da bude ovako dok ne izadje sav kreatin. Znaci sad sam na jednoj mjerici Wheya pred spavanje i jos 1-2 u karbo danima uz obroke. PWM 3 puta nedjeljno(2+1 serving).
..

OPET PONAVLJAM BURAZ...DA SI PAZILJVO CITAO FORUM..NASAO BI ONO...A TO JE DA PRE POCETKA SVKE LIPOZE TJ RAZGRADNJE MASTI TESLO SE RESAVA VISKA TECNOSTI..TEK ONDA DOLAZI DO RAZGRADNJE MASNOG TKIVA.

OD TUDA I POMAK U TELESOJ TEZINI..

TO NE ZNACI DA SI SKINUO NI 100 GR MASTI...JOS..

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #82 on: March 24, 2007, 01:41:00 PM »
Nisam ni mislio da jesam!Nego, gdje je to za lipozu, ne mogu da nadjem ni na forumu ni na netu?
Bicu i ja u Troji!

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #83 on: March 24, 2007, 02:33:47 PM »
@Lazic
Ne bi bilo lose da se otvori poseban folder za definiciju, gubljenje tezine i sl..
Ovako je sve prilicno konfuzno, malo u ishrani, malo u treningu, malo u suplementaciji...Dok sve pohvatas mozes ispit da polozis. Nisam neko ko se ne snalazi, dipl. programer po struci, dr sci u organizaciji i investicijama. Cinjenica je da postoji pretrazivac, ali treba ti uvijek vise pojmova i informacija. Dok otvoris jednu zaboravis sta je bilo u drugoj i sl.. Jedina solucija je zapisivanje, sto i radim.
Drugo: Odlicno bi bilo da se pojasni sam proces gubitka masti, dejstvo pojedinih sagorjevaca i sastavnih supstanci(bar za AC koji vecinom koristimo), razlaganje proteina, ugradnja u misic.......
Ovako covjek mora malo na stari sajt, malo google, malo knjige. U principu nedostaju finese nekome ko sve sto radi hoce da i razumije.
Ovo ne treba shvatiti kao kritiku, vec kao savjet nekoga ko se od nule popeo do recimo Mon Blana a tezi ka Everestu!
Sve je to radi priblizavanja sajta obicnom covjeku i generalno povecanja broja clanova. Prosjecnim poznavaocima se u principu mora servirati, a ne postaviti u dubinu da roni!
Bicu i ja u Troji!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #84 on: March 24, 2007, 05:30:24 PM »
Polako bice svega, radi se sve u hodu...Inace tako i radimo formiramo par dobrih tema sa linkovanjem na odredjene oblasti..Ali tako se radi sa nekim ko se prvi put srece sa nasom terminologijom..Ipak si ti malo iskusniji.
Da napravis 50 novih tekstova na netu a da budu na jeziku koji je nama razumljiv treba dosta vremena, takodje ne zelim da kao sto neki sajtovi napisem tekst koji ima 10 recenica i svaki dan objavljujem.U sustini pokusacemo sve da pokrijemo sto se tice oblasti, linkovanjem da usemeravamo ljude sta treba da citaju..Ali to tada mora ovako da funkcionisemo jer da sam pravio pauzu dok napravim kako treba ne bi nista bilo od toga..
Pogledaj druge forume npr burek forum iako je pokrio sve sto ti treba, moras da doktoriras dok pronadjes sta te interesuje.to je mana forume, prednost je licna komunikacija....Zato nadam se sajtu za par meseci i tada ce biti mnogo lakse.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #85 on: March 24, 2007, 08:39:46 PM »
Nisam ni mislio da jesam!Nego, gdje je to za lipozu, ne mogu da nadjem ni na forumu ni na netu?
..

prijatelju..lipoza je razgradnja masnoca...

ali da te sada ne uvlacim u stvari koje neces razumuti i da uprostim.

kada je nekome cilj skidanje kg...prvi postupak koji telo radi ka tom cilju je da se resava viska vode..

naravno da si citao kako neki za 10-15 dana skidaju po 7-10 kg...ali to nisu kg ..nego litre....

dakle..kada se telo resi viska vode koje salo uglavnom veze sa sebe..tada se nastoji tj pokusava angazovati to salo kao  energija...

e tu stupa na snagu kardio trening i trening sa opterecenjem..

tu treba da se nadje granica..jer na zalost nase telo ne moze da crpi energiju iz masnoca u beskonacnost...

mislim..to bi onda znacilo..potrosis glikogenske depoe i sledeci vid energije su masnoce..i onda navalis.odradis trening od 3 sata istopio si masti..

na zalost..to tako ne radi...

energiju iz masnoca nase telo moze da crpi nekih 20-30-40 minuta ovisno od staza i utrenirasnoti...posle toga..ide zabranjena zona..tj katabolizam koji nikome nije cilj..

zato je skidanje masnog tkiva prilicno mukotrpan i dugotrajan proces..ali to opet ovisi o % bf koji imas na sebi...

i naravno..sto je najbitnije..stopi bazalnog metabolizma..

sto je god metablizam brzi...vise se energije iz masnoca da angazuje...naravno....pod pretpostavkom da je hrana sredjena
« Last Edit: March 24, 2007, 08:44:58 PM by Lazic »

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #86 on: March 24, 2007, 09:17:25 PM »
Razgradnja masti je lipoliza. Zato si me zbunio!
Ma znam ja da ce da mi pici prvo vodu u neogranicenim kolicinama i da nece biti lako. To za ogranicenu potrosnju masti nisam znao,  zato ste vi tu. Uzeo Pro V60 za prije spavanja. Jel mogu njega da uzimam kao zamjenu za obrok u proteinskim danima i koju kolicinu?Na kutiji pise 2 mjerice(60g proteina+...). Mjerica  je 40g.
Bicu i ja u Troji!

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #87 on: March 24, 2007, 09:41:55 PM »
Razgradnja masti je lipoliza. Zato si me zbunio!
Ma znam ja da ce da mi pici prvo vodu u neogranicenim kolicinama i da nece biti lako. To za ogranicenu potrosnju masti nisam znao,  zato ste vi tu. Uzeo Pro V60 za prije spavanja. Jel mogu njega da uzimam kao zamjenu za obrok u proteinskim danima i koju kolicinu?Na kutiji pise 2 mjerice(60g proteina+...). Mjerica  je 40g.

Ja jos nisam procitao koliko kilograma imas, mozda je zabuna, ja uzimam 50g po obroku i pri tom da sam NATURAL a extremno uzimam 60, u PWM recimo, jer visak ide van, a to košta!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #88 on: March 24, 2007, 09:59:46 PM »
Pa ne znam sta si onda citao! Svaki dan ispisujem kretanje kilaze. Krenuo sa 96 prije mjesec dana, jutros 91.8. Cuts uzimam od utorka, a kreatin izbacio u cetvrtak. V60 je mjesavina whey+mlijeko+jaja+kazein tako da i nije bas za PWM. Pise da moze zamjena za obrok. Spora je apsorpcija zbog kazeina i razlicih vrsta proteina. Ne znam samo da li mogu da uzimam samo njega za obrok ili kao dodatak?
Bicu i ja u Troji!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kombinacija kardio+vjezbe za masu
« Reply #89 on: March 24, 2007, 10:04:16 PM »
Pa ne znam sta si onda citao! Svaki dan ispisujem kretanje kilaze. Krenuo sa 96 prije mjesec dana, jutros 91.8. Cuts uzimam od utorka, a kreatin izbacio u cetvrtak. V60 je mjesavina whey+mlijeko+jaja+kazein tako da i nije bas za PWM. Pise da moze zamjena za obrok. Spora je apsorpcija zbog kazeina i razlicih vrsta proteina. Ne znam samo da li mogu da uzimam samo njega za obrok ili kao dodatak?
uvece obavezno , rekao sam ti ako vec moras da ga pijes preko dana uzmi npr 100 gr mesa i neki uh i popijes dozu wheya jedino tako , kao dopuna..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap