EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Gde gresim?  (Read 16543 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rada

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Gde gresim?
« on: February 18, 2007, 02:27:50 PM »
Pozdrav svima.
Ukratko cu objasniti sta me muci,jer ne mogu vise ovako.Imam volju ali kilogrami ne idu dole nikako.
Imala sam celih 92 kg :(,znam,uzasno i sramotno sto sam samu sebe dovela do toga).
E sad,pocela sam sa vezbanjem,drzala sam dijetu Weight Watchers i smrsala sam za 2 meseca na 84 kg i sad sam stala ,jer mi se zgadila ta dijeta.
Smeta mi sto sam od tela napravila cudo,dobila sam misice na nogama,rukama,ne svidja mi se jer sto god vise vezbam,misicu su sve veci,a ja to necu.
Imam sobni bicikli na kojem vezbam 30 do 60 minuta svaka 2 dana,imam i kucnu teretanu na kojoj mislim cak i da preterujem i dizem tegove samo od 5 kg.Idem i na zenski fitnes Conture Expres,to je kad se ide u krug,30 sekundi skakanja pa 30 sekundi na spravu,tamo takodjer vezbam na biciklu po 15 minuta i idem tamo redovno.Ja bih molila za neku dobru dijetu ,jer trebam smrsati jos 15,16 kg,a ne znam kako dalje.Vidim i da vezbam pogresno,a ne znam kako da promenim,bas me to muci,jer vise ne mrsam,samo dobijam misice.Hvala vam na svakom savetu,mnogo mi znaci.Pozdrav. :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Gde gresim?
« Reply #1 on: February 18, 2007, 02:34:06 PM »
Pozdrav Rado i dobro dosla.Mozes li ukratko da mi opises kakva je ta dijeta, jer se ja drzim onih proverenih sto se znanja tice.Pretpostavljam da je to uvecanje "misicne mase" posledica ishrane u toj dijeti kao i neprilagodjenog treniga.
Naravno pomocicemo ti samo mora da imam neke podatke sto ishrane tice,tj kako si se hranila u tom periodu.
U sustini mi znamo koji sistem da ti preporucimo samo cemo ga prilagoditi tebi..
Vezbanje ce se svasti na manju minutazu a vecu efikasnost posto vidim da si utrenirana i ne moras da se mnogo uvodis u trening..
Cekam informacije pa pisem dalje..
« Last Edit: February 18, 2007, 04:04:49 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Gde gresim?
« Reply #2 on: February 18, 2007, 03:57:30 PM »
ZENA PA MAKAR I GENETSKI OBDARENA JE DA DOBIJE MISIC U DOMENU NAUCNE FANTASTIKE!!

ZASTO...ZATO STO JE  ZA RAST MISICA NEOPOHODAN TESTOSTERON KAO POKRETAC CELE PRICE..-DA NE ULAZIM U DUBLJE STVARI.

POSTO KOD ZENA JE PRIMARAN HORMON ESTROGEN A NE TESTOTERON ETO I ODGOVORA.

SVE ONE ZENE KOJE TI VIDJAS NA POSTERIMA ITD..ONE SU TAKVE IZ RAZLOGA STO SINTETICKI UNOSE TESTOTERON U SEBE ALI ONA JE TO DALEKO OD OGROMNE MISICNE MASE KOJA KARAKTERISE MUSKARCA.

NE KAZEM DA JE TO LEPO..NEGO SAMO TI DAJEM PRIMER.

DAKLE..TO STO TI IMAS TJ STO KAZES DA SI DOBILA..SIGURNO NISU MISICI...JER KADA BI TO TAKO RADILO ONDA BI SVI HODALI KAO MEDVEDI OGROMNI I VELIKI..ALI SVA SRECA PA TO NE IDE TAKO...JER BOZE ME POMOZI ZAMISLI DA NEKIMA KOJI IMAJU PAMET KAO KOKOS BOG DA DA SE TAKO LAKO MISICI RAZVIJAJU...--UZAS..


TAKO DA MISLIM..TJ CAK SAM SIGURAN DA TO NISU MISICI AL JE TO GENERALNO PROBLEM KOD SVIH ZENA KOJE IDU U GYM..JA NECU MISICE ALI IH LAKO DOBIJAM..

NE DOBIJAS IH I NE MOZES DA IH DOBIJES..A POGOTOVO NE LAKO..

I BTW..POZDRAV RADO :clap:
« Last Edit: February 18, 2007, 04:08:22 PM by Lazic »

Offline rada

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: Gde gresim?
« Reply #3 on: February 18, 2007, 04:12:29 PM »
Hvala vam na odgovorima.U Weight Watchers dijeti se moze sve jesti,jeddino se mora smanjiti hleb,slatkisi,ulje i masti,jede se na pojene,svaki dan imas odredjeni broj pojena koje mozes pojesti.Nemam vise volju zapisivati te pojene,jer sam vec duze na toj dijeti,pa bi presla na neku drugu dijetu.Hvala vam Lazicu sto ste voljni da mi pomognete.Svakako cu vas poslusati sto god mi preporucite i u vezi ishrane i u vezi vezbanja. :bow:
Pedja,ja sve to razumem sto vi kazete,ali ja imam misice na nogama koji su se razvili otkad vezbam i dizem tesko,imam listove kao muskarac,to je i razlog sto trazim pomoc ovde ,jer vidim da negde gresim,ja jednostavno ne zelim tako velike misice.Pozdrav :)

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Gde gresim?
« Reply #4 on: February 18, 2007, 04:16:49 PM »
Rado dobrodosla  :clap1: :clap1:   Samo se opusti,ljudi koji ce ti pomoci su veoma strucni u svom poslu..Tebi ostaje samo da se pridrzavas..necega sto je sigurno mnogo lakse psihicki od onoga na sta si navikla..Zajedno cemo se kroz nekoliko nedelja radovati zajednickom uspehu.. :yes:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Gde gresim?
« Reply #5 on: February 18, 2007, 04:21:39 PM »
RADO..NEMA POTREBE DA MI PERSIRAS..

DALJE..

OPET TI PONAVLJAM...TI NARAVNO DA POSEUDJES MISICE,TU NEMA DILEME...ALI DA SU TI MISCI NASTALI OD VEZBANJA..VERUJ DA NISU JER SAM GORE POKUSAO DA TI OBJASNIM ZASTO TO NEN IDE TAKO I ZASTO JE TO NEMOGUCE DA SE DOGODI NA TAJ NACIN KAKO TI TO ZAMISLJAS..

ZAR SE NISI MOZDA ZAPITALA DALI JE TO MOZDA VISAK MASNOG TKIVA??

JER GLEDAJ..CISTO OBJASNJENJE...MISIC MORA DA IMA OBLIK..PROBAJ DA KONTRAHUJES NOGU..BUTINU..I AKO JE TO CIST MISIC KAKO TI KAZES..ON MORA DA POPRIMI DRUGI OBLIK NEGO KADA JE OPUSTEN....

JA ZNAM VEC SADA STA CE DA SE DESI..NOGA TI NECE PROMENITI OBLIK..STO CE ZNACITI DA SAMO IMAS JOS MNOGO VISKA NA SEBI....ALI SI NA ZALOST ZAKLJUCILA DA JE TO MISIC..

JER PO TOJ LOGICI TI SADA ONDA IMAS VELIKI PROBLEM..

HOCES DA SKINES 12-13 KG KAKO SAM RAZUMEO...

ALI..TIH 12-13 KG SU ONDA VECINOM MISICI...GUBITI MISCE..ZNACI VODITI TELO U KATABLOZIAM...TO JE ZNACI LUDOST..

STA HOCU DA KAZEM..MISIC JE JAKO TESKO IZGUBITI...A TO STO TI IMAS..SIGURNO NIJE MISIC.

I BTW..DIJETA KOJU SI DRZALA I NIJE DIJETA..TO SU SVE NOVOPECENE SARENE LAZE.

TI JESI IZGUBILA KG..ALI ZASTO..

ZATO I IZ TOG RAZLOGA STO SI PRE TOGA JELA BEZ VOZNOG REDA STO BI SE REKLO..

I ONDA I MALA TJ BILO KAKVA PROMENA U JELOVNIKU..DONOSI BAR NEKE REZULATE..POGTOVO NA OSOBI KOJI IMA JAKO MNOGO VISKA..

TA DIJETA DA JE DOBRA..ONDA BI KG ISLI I DALJE DOLE..ALI OD NJE NEMA VAJDE ..JER TO JEDNOSTAVNO TAKO NE RADI..

DA BI KG ISLI DOLE TREBA NAPRAVITI KALORIJSKI DEFICIT....
« Last Edit: February 18, 2007, 04:26:33 PM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Gde gresim?
« Reply #6 on: February 18, 2007, 04:36:22 PM »
Pretpostavio sam da je neka krs dijeta.Kao sto je receno svaka promena u ishrani mora da donese nesto, ako jedes 100 gr mesa i predjes na 200 to se da uslovi malim povecanjem mase, ako si jela dosta slatkog a kasnije ukines isto, to se manifestuje delom gubitkom mase.Sada to moze biti i pad obima i kilograma, sto je odredjeno kakvog su kvaliteta ti obimi.
Da pojednostavim za misice, ti imas misice to su pokretaci skleleta, kod muskaraca, taj poprecni presek se sastoji od onoga sto treba protein i voda,tj u slucaju ako je muskarac normalno gradjen.Kod tebe se taj isti poprecni presek vlakana ima,pored svega toga koliko treba da ima zena za pokretanje skeleta, i odredjen procenat masti, sto daje efekata uvecanja obima odredjenog dela tela.
Kako budes skidala te telesne masti,broj cistih misicnih vlakana ostaje isti kao i njihov presek,
sta to znaci da ce obimi znatno opasti, posto misici mogu da se oblikuju za razliku od masti,
onda i celokupni izgleda bude bolji..

Sada, posto mi ovde imamo vec ispisano slicne stvari molio bih ta da procitas te teme pa cemo isto tako precizirati odredjene stvari i za tebe.

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,478.0.html

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,485.0.html

pa pisemo dalje
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline rada

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: Gde gresim?
« Reply #7 on: February 18, 2007, 06:20:54 PM »
Hvala Igy,nadam se da cu ovaj put biti uspesna u skidanju kilograma.Pozdravljam te. :)

-Lazicu,pogledala sam teme sto si ostavio,eto muci me samo sto nisam neki ljubitelj povrca kao sto sam bila ranije,kad treba da ga jedem,meni je muka.Sto se tice voca volim ga i previse,pa bi valjalo da idem na tu varijantu,ako je moguce.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Gde gresim?
« Reply #8 on: February 18, 2007, 06:40:57 PM »
Nikako to ne moze da se izvede.Napisi mi ovde koje povrce si spremna da jedes,tj zitarice..prema tome cemo se upravljati.
Imas ovde je pedja najprostije objasnio kako fruktoza radi i ako bi samo njih koristila kao izvor uh cudo bi napravili..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline rada

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: Gde gresim?
« Reply #9 on: February 18, 2007, 07:43:52 PM »
Brokoli nikako,kupus ,grasak i pasulj jednostavno ne mogu jesti,mada sam ranije mogla.Sve ostallo jedem,narocito mrkvu,sa njom nemam problema.Vidim da pise i riza,nju volim,a i orahe,bademe i lesnike.Reci mi molim te i koja je vrsta mesa najbolja za ishranu,jer ja volim piletinu kuvanu.Sto se tice vezbi procitala sam da je najbolje ujutro raditi kardio,pa cu to uvesti,ja uvek vezbam kasnije u toku dana ili uvece.Ja se nadam da mi mozes pomoci,pa da krenem od sutra,jer nema mi cekanja.Pozdravljam te. :clap1: