EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ovo je divno ... za moj problem :)  (Read 19631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ann

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Ovo je divno ... za moj problem :)
« on: May 01, 2007, 11:36:15 PM »
Veceras sam se registrovala i odusevila ovim sajtom ... Da ne bih duzila sa pohvalama i svime evo problema ...

Godinama sam trenirala odbojku, problem sa kilogramima nisam imala, dok nisam imala tezak prelom kolena i operaciju koja me je primorala da lezim u krevetu (oko 8 meseci) uglavnom godinu dana sam bila ogranicena na bilo kakve teze pokrete, da ne pricam o fizickim aktivnostima... Ugojila sam se oko 20,25 kg sto je za mene uzas ... Visoka sam 182cm, a sada teska oko 68 kg ... krajem prosle godine sam drzala dijetu (dijeta sa onim danima, odvojenom ishranom - dan proteina, skrob, uh pa voce) nakon koje sam dosla do ove kilaze ... u ovom trenutku imam viska i ne znam proceniti koliko ali sigurno oko 6, 7 ... to mi je mnogo tesko skinuti, ali nije najveci problem ... sada posedujem sve one stvarcice za koje nisam znala, mnogo celulita i salca :) Misici su mi uzasni pogotovu kvadricepsi koji su najvise stradali tokom lezanja, ono sto ja zelim od vas ovde je da mi kazete sta da radim, koju vrstu vezbi, s'obzirom da sam ogranicena na mnogo vezbi koje su usko vezane za kolena, zabranjena mi je aktivnost u nekom sportu, sem bazenu... Ja za mesec dana putujem za Ameriku gde cu biti 4 meseca, zato mi je potreban neko ko ce mi pomoci i napraviti neku normalnu ishranu sa kojom mogu da funkcionisem (radim) i neke vezbice koje bih radila naravno u kuci jer nemam vremena za teretane ...

Hranim se uglavnom ok, za dorucak pojedem 2 sendvica, za rucak obicno nesto kuvano, jedem dosta voca, a veceru gledam da stavim uvek ranije ... (mada se nekada i omakne :) )

Uh ... ako sam nesto zaboravila vi mi recite, a bila bih zahvalna kada bi mogli da mi pomognete :) jer mi je veci problem ta mlitavost misica i celulit, a i taj visak kilograma ... Toliko ... za sada :)

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #1 on: May 02, 2007, 12:10:10 AM »
samo da ti kazem da si dosla na pravo mesto...a savet ces verujem dobiti vrlo brzo :blowkiss:
al se nekad dobro jelo

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #2 on: May 02, 2007, 12:11:08 AM »
Pozdrav i dobro dosla..

Ocekivao sam da ce me neko preduhitriti u odgovoru  :thumbdown ali ajde da se ja ukljucim..
Ako ti nije problem odaberi bilo koju temu u ovoj rubrici i procitaj kako i sta preporucujem..
Pa na osnovu toga mi postavi konkretna pitanja..
Uglavnom se svodi na to da ces morati da se pokrenes malo i da regulises ishranu.
Posto imas tu mlitavost misica malo ce da korigujem jelovnik i vezbanje..
Sve ostalo je do tebe, koliko budes iskrena prema sebi toliko ces da napredujes  :thumbup1:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ann

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #3 on: May 02, 2007, 01:44:28 AM »
Pa evo citam i upijam ... mada ovde ima mnoooogo toga , a ja sam plava :) potrudicu se da razumem sve to pa da postavim neko konkretnije pitanje :)

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #4 on: May 02, 2007, 03:49:34 AM »
cao cao dobrodosla :blowkiss: :blowkiss:

samo ti polako iscitavaj ovde ima sve sto ti treba :yes:

da da u pravu si ovo je divno mjesto  za resavanje problema samo polako jedan po jedan :lol: :lol: :blowkiss:

Offline Ann

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #5 on: May 02, 2007, 04:43:43 AM »
Paaaa procitala sam dobar deo, ali ni u jednoj temi nekako ne mogu bas da se pronadjem ... meni je veliki problem taj deo vezbi, cesto sam ih pokusava raditi ali su obicno to neke komplikovane posle kojih me koleno ubija ... zato mi je potrebna pomoc nekoga ko se u to dobro razume ...

znaci imam visak od 7kg ... u gornjem delu tela nemam viska, mislim sto se tice ruku ... najveci problem su mi kukovi i bokovi koji su stvarno kao 3 slaufa :) guza (tacnije jedna guza kao 2)  i gornji deo butina ... listovi su mi bas tanki, a stomak je relativno ok ... e sada meni to sve predstavlja zbun sto se tice vezbi ... da li neko zna kakve vezbe ja mogu da radim, a da opterecenost kolena bude sto manja ... i da , sto se tice nekih spravi ne posedujem nista, a i skoro putujem tako da bih volela kada bi znali neke ovako vezbice na suvom, sa mozda tegicima ili steperom koji bih improvizovala :)

Sto se tice ishrane volela bih da mi neko kaze kako bih se trebala hraniti, jer sam u tom pogledu ok kada znam sta smem a sta ne ... nije mi problem izbaciti slatkise i gazirana pica, kao ni hleb, ali mi jedini problem predstavlja kafa na koju sam navucena (slatka - mada moze neki vestacki secer otkud znam)

e sada ja ne znam sta konkretnije treba da navedem , ali ako jos nesto treba vi recite pa cu napisati :) samo da postoji resenje :)

Offline Ann

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #6 on: May 02, 2007, 04:54:09 AM »
E sada sam na nekoj temi videla pitanja koja su bitna pa da ja odgovorim nece skoditi :)

Sto se tice vezbanja, imam svo vreme ovog sveta jer ovih mesec dana do puta nemam nikakve obaveze ... a onda kad otputujem cu gledati da sve to uklopim, ipak je prvo vreme najteze :)

Hrana ... sto se tice spremanja hrane, sve spremam od povrca piletine, rostilja i tako to ...

Sto se tice nekih preparata to bih preskocila ako je moguce ...

I ovako pijem tonu multivitamina i C vitamina tako da je to ok ...

Od hrane u sustini sve jedem, nisam preterano izbirljiva ... tako da sve dolazi u obzir ...

Hm ... da nisam nesto zaboravila ... mislim da je to to ...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #7 on: May 02, 2007, 08:27:45 AM »
Znas kako je najbolje..

da ti postepeno krenes da ulazis u celu pricu sa ishranom i treningom..Jer ce ti mnogo gore biti ako krenes pa prestanes.
ovako cisto da te uputim kako bi to trebalo sve da izgleda i da sve postepeno radis, da bi tako radila kada otputujes..
kada se budes stabilizovala tamo gde ides onda da ti konkretizujem stvari i da se sve prilagodim vremenu koje ces imati tamo na raspolaganju..

da li se slazes sa time??
« Last Edit: May 03, 2007, 07:22:59 AM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #8 on: May 02, 2007, 08:31:37 AM »
bilo bi malo lakse kad bi ispisala recimo jedan dan sta jedes od jutra do mraka pa da se konkretno vidi taj jelovnik i da se koriguje sta treba jer si prije navela dorucak su ti dva sendvica (kakva sendvica jel integralno s piletinom i sl ili  nesto drugo) jedes kazes dosta voca (dovoljno 1-2 u toku dana jer i voce je puno uh pa goji ako je prekomjerno) i kazes vecera ti je ranije , jel to znaci da imas 3 obroka dnevno .. :rolleyes01:
moras da imas 5,6 manjih obroka u toku dana da bi ubrzala metabolizam za pocetak , pa ti si sportista to znas :yes:.dobro je sto nisi izbirljiva na hranu jer ces moci da jedes sto treba, ono sto ces primjeniti kao i ostali ovde jeste:
Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana).
Spremanje :kuhano,peci na teflonu,ili ako pravis oslic dodas malo vode 1cm i u rernu..
Sto se tice gramaze kolko uh i proteina to ce drugi da procijene da se ne kopiramo ako ne bude ok .
E sada , taj visak sto imas , on ne moze da se skida s odredjenog dijela tijela stomak ,gooza i sl , kad vjezbas radis cijelo tijelo i tako se salo tj masti tope gdje god ih ima.
Takodje to nemoze da se skine samo vjezbama , moraces da radis neku kardio aktivnost, posto kazes da imas povredu mislim da je bajs najbolja opcija cak i od stepera, jer ne opterecujes koljena , sjedis i okreces :yes:
Toliko od mene :blowkiss:

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Ovo je divno ... za moj problem :)
« Reply #9 on: May 02, 2007, 11:44:37 AM »
Haoticna,dobrodosla!
Ja ti samo mogu pozeljeti uspjeh!
Sigurna sam da ce se naci rjesenje :yahoo: :yes: