EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Studentica u borbi s kilama... :-)  (Read 69469 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Studentica u borbi s kilama... :-)
« on: January 29, 2008, 09:23:30 AM »
Za pocetak, veliki pozdrav! Sretna sam sto postojite jer vidim u vama rjesenje moga problema! Imam 20 godina, skoro 21...  ;)   Inace bavim se sportom oduvijek, nekad malo manje, nekad vise...  Zapravo, svaki dan sam u fitnessu, tako da vjezbanje nije problem! To mi je navika! Svaki dan po 1.5 - 2 sata! Studentica sam ali samam mogu kuhati, ne hranim se postudentskim centrima! Pokusavam se sto zdravije hraniti... e sad, nekad se zalomi i koja greska...   :yes:  Citala sam vas neko vrjeme... pa reko... ajde da probam!
Koliko vidim slicne sam gradje kao i leelo... okok 180 visoka, sada sam negdje oko 67 kg... problematicni bokovi i guza...  :crazy: :) ... tipicno zenski...  Voljela bih smrsaviti jedno 5 kilica...  Tada sam najzadovoljnija sobom!   :yes:  Pa vas molim da mi u tome pomognete! Tim vise sto mi se seka udaje za 2 mjeseca... pa bi volila bas to srediti...  :yes:  hmm.. ne udaje ti se jedina sestra svaki dan!!   ;)

Kao sto vidim, kljuc svega je prehrana... znači, to trebam nekako uskladiti...  :yes: Navikla sam na piletinu, tunu, posni sir, integralno (kazem, uz pokoji grijeh), samo nisam imala neki odre :yes:deni princip po kojim sam to primjenjivala, znaci nikakve varijacije, nista!  - A vidim da bi to trebalo!

Što se tice vježbanja, u kondiciji sam, to nema problema, svaki dan redovno! Vidim iz vaseg foruma da je aerobna aktivnost ta sto skida salo... E sad to planiram pojacati buduci da mi to treba.... dosta sam cvrsta vec... ali moram jos otopiti to "okolno" salce... heh i malo se izdefinirat! Jedva cekam sda toplije vrijeme da pocnem vani trcati na prazan stomak... do tad cu ujutro biti u teretani na cardiju!

Kao i sve cure ovdje, naravno, ŽELIM BITI TANKA I VITKA....  :yes:  To svi žele!    :lol: :lol:

Moja prehrana: (Tek od prije 3 dana  :) )Za doručak ovsene ili crni kruh s jogurtom, rucak varivo od povrca (kupus, kelj) s mesom pilecim, za uzinu jedna vocka i na vecer slicno nesto kao i rucak, 0osni sir ili piletina i tako nesto... Šta kazete na to?   - racunala sam, to je negdje 50 uh skroba svaki dan s tim da ne variram!   Moze li se tako uciniti ovo sta ja zelim i smrsaviti ili moram i ja poceti varirati UH??

Joj,   malo sam se raspisala... sad cekam vas... pa ajmo dalje!  :blowkiss: :blowkiss:

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #1 on: January 29, 2008, 12:24:59 PM »
Dobrodosla...
Drago mi je sto si prvo citala po forumu pa tek onda postavila pitanje...obicno ljudi ne citaju nego samo pitaju a odgovor mogu naci u vec postojecim odgovorima...

Vidim da si savladala gradivo sto se tice sustine i pravila ishrane...Zadrzi broj obroka, mozda bi mogla da ubacis i jednu uzinu izmedju dorucka i rucka...Znaci 6 obroka dnevno...Pokusaj da izbacis crni hleb i ubacis integralni...A sto se tice namirnica za sad mislim da ne moras da pravis varijacije ako si tek pocela...Reci mi koliko dugo se tako hranis? Jel ima efekta i kakvog?
Posle 6h samo proteine jedi a to ti je otprilike riba, tunjevina, belanca, belo pilece ili curece...Znaci bez UH uvece...

A sto se vezbanja tice nije bitno da li utrosis pola sata ili 3 sata, vazno je da li radis na pravi nacin...Sta tacno radis? Sa tegovima, samo aerobne treninge, ili nesto drugo?
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #2 on: January 29, 2008, 12:48:01 PM »
Snoopy19x hvala na odgovoru!  :blowkiss:

Sto se teretane tice za sada vozim vise aerobno jer idem skinuti te kile a i pauza mi je od predavanja tako da se ne krecem dovoljno nego samo ucim i idem ujutro u fitness raditi cardio! Razmisljala sam da 2 puta tjedno (uz to ujutro) odem i predvecer u fitness (vec dugo idem na one stvari za cure new body, body stiling...kruzni trening, uglvnom rad s bucicama, iskoraci, trbusnjaci  - sve grupe misica!) kako bi odrzala vec to sta sam radila do sad!  :yes:

Znci, mogla bih ovom prehranom skinuti te kilice ili ipak da variram?

dorucak - 30g ovsenih u jodurtu, rucak - varivo od povrca s piletinom, medjuobrok voce, i na vecer piletina sa salatom ili tunjevina, sir...ili tako nesto...   ???
Znaci negdje oko 50 UH, a proteine... e to ne znam bas sad koliko da unesem... ? :help:

Pocela sam zapisivati u malu biljeznicu ono sta jedem... :-)  :yes:

Ma ja se ovako hranim par dana, pa onda malo brljavim,,, pa se vracam i tako!  :wallbash1: Moram se bas disciplinirat, a vjerujem da cete mi vi u tome pomoci!  Kao sto rekoh, trening nije problem niti malo...   :blowkiss:
Šaljem puse!!  :blowkiss: :blowkiss:

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #3 on: January 29, 2008, 01:18:21 PM »
Smanji voce, jedi samo pre 6h...(O kom vocu tacno je rec?) A mislim da uvece ne treba da jedes salate, sir...Samo proteine...

Te vezbe sa bucicama, iskoraci...su odlicne za skidanje sala...Sa bucicama mozes da radis skoro iste vezbe kao i sa tegovima...Samo moras da radis pravilno, da dises kako treba, da ih izvodis tako da pogadjas odgovarajuci misic...Jel imas plan treninga ili radis svaki dan sve grupe misica?

Nisi rekla od kad si pocela tako da se hranis? Jel to traje dugo ili si tek pocela? I moras biti disciplinovana. Dzabe se ti pridrzavas plana 2 dana, ako se treci dan najedes svega i svacega...Tako samo mozes da pogorsas...Budi karakterna i nauci da prihvatis to kao nacin zivota, a ne kao torturu koju moras da izdrzis odredjeno vreme dok ne postignes cilj...I sta ces posle toga, posle svadbe? Da se vratis na staro i opet sve ispocetka...pocni polako da trajno menjas svoj nacin ishrane, da ubacujes vise obroka, da izbacujes neke namirnice, neke menjas drugim...Sve je na tebi... :blowkiss:

Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #4 on: January 29, 2008, 01:30:58 PM »
Naravno...mislim da sam vec dosta toga izbacila iz pregrane... ali treba jos detaljnije... jedem vec duze vrijeme samo piletinu, tunu, jaja , posni sir, salate, od UH jedem zobene i razeni kruh... Krumpir, riza... to ne jedem nikada! Nemam tu naviku to jesti! Ponekad grah i kukuruz! Tako da mi se nece biti problem prilagoditi ... samo trebam neke smjernice koliko i cega trebam jesti i kako...

Sto se treninga tice... to je cijelo tijelo...nemam neki raspored, jer sad cu ici jedno 3 puta tjedno na kruzni trening koji vodi moja fitness trenerica na vecer (iskoraci, cucnjevi, trbuh, ledja, ruke, ramena)... a ja bih dopodne kad se probudim odradila cardio da istopim ovo sve! Mislim da je to u redu! Vec dosta dugo vjezbam, navikla sam...

Prehrana je ono kljucno! Vidim to sad...   :yes:

M prakticki...ajmo reci da se hranim od danas tako! Upravo ono sta govoris... jedem ovako i onda mi se nesto tu i tamo "zalomi"

Vocka koju jedem je uglavnom jabuka ili naranca, ono sezonsko sad!

Nisi mi odgovorila moze li se smrrsaviti ako nista ne variram i jedem svaki dan oko 50g UH dnevno (znaci dorucak - ovsene ili razeni kruh s jogurtom, i koja vocka u toku dana, samo to od Uh), a ostatak da bude protein i povrce!???
Uz, naravno, ovaj trening koji sam isplanirala??

Hvala na odgovoru! :blowkiss:
Bas ste zlatni!  :blowkiss:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #5 on: January 29, 2008, 02:04:36 PM »
Dobrodosla

Ako je tako kako kazes,tj da imas mali visak i da si utrenirana pozeljne su varijacije sa uh
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #6 on: January 29, 2008, 02:13:03 PM »
cao sisley!
drago mi je ako ti moja tema moze pomoci. ja sam 181cm a trenutno imam 64kg, i trudim se da polako skinem jos 2, i da stanem na 62.kao i tebi, i meni su 'problem' gornji deo butina i guza, a kazem problem pod navodnicima jer mislim da je opsesija mrsavoscu najgora stvar koju je doneo kasni 20 vek. juce sam videla svoje slike od pre nekoliko dana, u skinny jeans farmericama, i iznenadila sam se koliko sam mrsava. tako da ... ne preteruj molim te. ja imam jako teske i krupne kosti, pa sa ovom tezinom delujem stvarno vitko. a ova 2 kg koja hocu da skinem su vise neka preventiva, prosto da se drzim donje granice tezine jer imam genetsku predispoziciju da budem debela i toga se jako bojim.
e sad moje iskustvo govori da se tih poslednjih 4-5 kg na vec vitkim osobama jako tesko skida. ako hoces da ih skines za 2 meseca, moras apsolutno da se pridrzavas rezima i da budes maksimalno disciplinovana jer ce te svaka greska unazaditi. meni su varijacije uh resile problem. moras da nosis hranu sa sobom za ceo dan, da ne ogladnis pa da pojedes nesto sto ne treba. tesko je, organizacija je velika. ti imas prednost sto imas vremena i snage da vezbas, ja radim po 12 sati dnevno i kad dodjem u teretanu place mi se od umora.plus to nije kancelarijski posao, ja trenutno reziram seriju na tv i mislim da niko ko nije iz tog posla ne moze da razume umor posle 12 sati snimanja sa 50 ljudi u ekipi od kojih svaki ima milion pitanja. ali to nema veze sa tobom  :) .   samo budi maksimalno disciplinovana i izgledaces bas kako zelis.   ako treba podrska tu sam  :blowkiss:



Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #7 on: January 29, 2008, 02:19:25 PM »
Quote
ja imam jako teske i krupne kosti

cini ti se,ja kad stanem na onu univerzalnu vagu kaze da mi je tezina skeleta oko 4 kg,ajde uzmimo da je vaga netacna nek i gresi za 100%,znaci da je skelet 8 kg..To i nije nesto mnogo,a verovatno sam dosta krupniji od tebe ;)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #8 on: January 29, 2008, 02:25:34 PM »
milane poslacu ti sliku ako hoces pa da vidis o cemu pricam, imas manekenke moje visine koje imaju 50kg zato sto imaju drugu gradju tela, a ja bih verovatno dospela u bolnicu kad bih spala ispod 60kg. to ne kazem onako nego mi je rekla doktorka Jagoda Jorga kad sam se nesto savetovala sa njom oko ishrane. ajde da ne uzurpiramo sisley temu :)



Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Studentica u borbi s kilama... :-)
« Reply #9 on: January 29, 2008, 02:33:49 PM »
Slazem se sa Milanom, ako si utrenirana pocni sa varijacijama, imas teme na forumu pa ih prouci koliko cega po danima treba da jedes...
Ja sam mislila da nisi utrenirana, nego tek onako ponekad uradis neku vezbu, pa za pocetak ti nisu potrebne varijacije...

Ali kao sto su ti rekli postavi sebi realne ciljeve, nemoj da se opterecujes kilogramima ako izgledas odlicno...Onda poradi vise na vezbama da se zategnes, ali predji na tegove i neka ti neko napravi program po grupama misica.
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.