EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tapi - ishrana  (Read 22598 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tapi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Tapi - ishrana
« on: July 14, 2009, 02:24:26 AM »
e ovako.. ja sam novi ovde,i ovo mi je prva poruka.. primetio sam da dosta pomazete..i vec 4 sata razgledam i citam forum...
ima mnogo korisnih stvari..
zamolio bih vas da mi ako mozete pomognte ovde u ovoj temi.. citao sam dosta tema sa slicnim pitanjima..ali opet ne mogu da se snadjem
bash puno(mozda sam malo glup...  :dunno: )pa sam pomislio ako mozete da se u ovoj temi posvetite meni posebno(ako nisam previse sebican..i ako imate vremena za takve stvari..naravno)

dakle ovako stoje stvari... Zovem se Stefan imam 16 godina..zivim u Beogradu sam bez roditelja...pare nisu problem kada je u pitanju bodybuilding i mrsavljenje.
Visok sam oko 180 a tezak oko 80 kg (izmericu se tacno sutra) vezbam kuci(sklekovi,trbusnjaci,tegovi..) ali jedino sto primecujem da su mi se malo misici na rukama zategli i povecali.
nikako da krene da mi se topi salo...predpostavljam da je ishrana problem...pa bih voleo da mi neko od vas malo pojednosavi taj jelovnik(da mi sastavi neki jelovnik(nedelji-ili kako vec to ide))
i da mi predlozi neke vezbe koje mogu da radim kuci...a naravno uskoro planiram i teretanu..samo da skinem malo salceta..mislim nemam ga ja preterano puno.. ali ga ima..dovoljno :) e da i tu je jos jedan problem..
kod lekara su mi rekli da ako ne budem trenirao i smrsao imacu problema sa grudima-ginekomastija (valjda se tako zove) pa me i to dodatno kopka da sto pre nabacim bar neku definiciju...

znaci ako nije problem neki jelovnik.. i ja cu ga se veoma ostro pridrzavati.. mogu odvojiti para i za neke suplemente ako mi je to potrebno.

Hvala vam unapred !!!!
« Last Edit: July 18, 2009, 10:34:57 PM by Und3i2c0v3i2 »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #1 on: July 14, 2009, 08:02:54 AM »
kakva ti je trenutna ishrana?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tapi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #2 on: July 14, 2009, 09:26:43 AM »
pa ono...jedem sta stignem. ne hranim se brzom hranom po nekad pojedem neku pljeskavicu ili slicno(ali bas retko)... trudim se da jedem corbasto bar 2 puta nedeljno... ali planiram da promenim ishranu sto pre...
« Last Edit: July 14, 2009, 10:21:41 AM by Tapi »

Offline Tapi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #3 on: July 14, 2009, 02:22:55 PM »
visok sam 177 a imam 84 kile.

Offline Baraba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #4 on: July 16, 2009, 10:00:23 AM »
Ne skida se salo sklekovima ni trbusnjacima (trbusnjacima jacas trbusni zid, mozes da ih oblikujes ali da skines nekoliko tepiha masnih naslaga sa stomaka e to neces) ili tegovima. Trcanje ali ne istrcavanja vec lagani dzoging ako hoces da skidas salo, plivanje, bajs i opet trcanje. Od definicije si daleko, prvo treba da smrsas, nabacis misicnu masu i tek onda radis definiciju. Kada budes kreno u teretanu radi leptira za grudi obavezno da ih razvuces ako ti padaju kao i kontra kosi benc.
Kazes ishrana nije problem da ces se pridrzavati, evo ti primer dijete koju sam koristio sa veoma dobrim rezultatima:
Code: [Select]
http://rapidshare.com/files/256369449/Primer_jelovnika_za_7_dana_1400kcaldan.xls.htmlNemoj nista od suplemenata da koristis za sad (sada ti treba samo volja i karakter da vidis kakav imas), prvo kreni mesec dana treniraj trcanje, bajs ili plivanje i teretana uz dijetu koju sam ti predlozio pa javi rezultate.
Primetio si da ti je tema prazna bez odgovora, cenim da je to zato sto je na tvoja pitanja bezbroj puta ovde odgovoreno i sazvakano da se nema vise sta reci, ako tebe mrzi da citas i prelistavas forum da pokupis besplatno znanje sto bi se drugi ponavljali kad se ti ne trudis. 4h citanja je nista ma nula, nastavi sa citanjem jer mozes naci dosta korisnih informacija i saveta.
Bigger Stronger Faster:
Ovaj film ne pruza odgovor na pitanje Steroidi : da ili ne?
Ovaj film postavlja pitanja:
Da li imas karakter,
Da li imas obraza,
Da li tezis savrsenstvu u sportu ili si samo jos jedan skot koji misli da postoji precica do vrha?

Nije belance zamena za whey nego je whey zamena za belance.

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #5 on: July 16, 2009, 11:29:57 AM »
kolko ce ih razvuci od "Leptira za grudi"  :boxed: :S ?
Champions Train Losers Complain.

Offline Tapi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #6 on: July 16, 2009, 01:19:34 PM »
@Baraba hvala ti sto si mi odgovorio...
znam da je odgovoreno milion puta na pitanja slicna(skoro potpuno ista) mojima... ali trebalo mi je samo da mi neko ukratko kao sto si ti uradio zada neki zadatak i da kaze javi rezultate :)
p.s. imam jedno pitanje za ovaj jelovnik pishe npr Ponedeljak>Rucak> i onda je nabrojeno pod zvezdicama
 (* Supa od povrca bez testenina (200gr)
* 1/2 kafene solje skuvanog pirinca integralnog
* DINstana teletina (100gr)
* Dinstan kupus ( 100gr),crni luk (50gr)
paradajiz (150gr),preliti sa 1 kafenom
kasicicom ulja
* 1 kriska razanog hleba  )
to znaci da sve to moram da pojedem za rucak?

hvala josh jednom javljam se kroz 20ak dana :)

Offline Baraba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #7 on: July 16, 2009, 02:34:30 PM »
@Boky_LA a sta radi leptir grudima? Mozda gresim pa neka me neko ispravi.
@Tapi da ali u tim merama. Iskombinuj trcanje, plivanje, teretanu i ko bonbon.
Bigger Stronger Faster:
Ovaj film ne pruza odgovor na pitanje Steroidi : da ili ne?
Ovaj film postavlja pitanja:
Da li imas karakter,
Da li imas obraza,
Da li tezis savrsenstvu u sportu ili si samo jos jedan skot koji misli da postoji precica do vrha?

Nije belance zamena za whey nego je whey zamena za belance.

Offline Tapi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #8 on: July 16, 2009, 03:36:44 PM »
e imam jedno pitanjce... sorry ako previshe pitam..tamo ima malina,jagoda,trešanja...itd :)
kao sto znas toga vishe nema... pa me zanima da li mogu nekako da zamenim to.. ?
p.s. ove nedelje cu kupiti neku traku za trcanje... posto nisam ljubitelj trcanja napolju... :)

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Odg: Tapi - ishrana
« Reply #9 on: July 16, 2009, 04:49:23 PM »
malina jagoda i tresnja se odlicno menja sa suvom kuvanom piletinom  :evillaugh: :evillaugh:
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.