EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(  (Read 31164 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
" Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« on: May 30, 2007, 11:08:51 PM »


Dobri moji ljudi,nakon dosta posmatranja i citanja (moram priznati da sam i  dosta sanzao i naucio),odlucio sam i da se javim.............Kao sto verovatno pretpostavljate,imam nekoliko pitanja......

 Imam nepunih 16 god ( neki bi rekli da je rano,ali sta je tu je........sad je gotovo ) i u teretanu sam krenuo pre skoro 2 meseca......Glavni razlog zbog koga sam se opredelio na ovaj korak ( nepotrebno je reci da sam odlucio sa "sredim" telo ) ,konkretno je sto nisam zadovoljan svojim nogama.Tacnije imam jake butine,da ne kazem dupe ( izvinjavam se na izrazu ako je neprimeren ).Naime,i kada kupujem pantalone,zna se desiti da su mi u struku siroke,a na butinama taman.... :( i mislim da je to genetski.........Ali opet,siguran sam da se to da srediti...( jer sam pun vere i samopouzdanja ).Zato vas molim za savete,odnosno nacin na koji se to srediti........ :help:

Druga stvar,koja me muci je stomak........tj.salo.....ali ne salo oko celog ( ili preko celog) stomaka,vec samo na donjem delu ( prakticno preko donjih trbusnjaka ).....Znam ( ili gresim ? ) da veliku ulogu tu ima i ishrana,i takodje sam svestan da se ne hranim "pravilno",zato sto drzim razne dijete ( hranim se nekad i po 1-2 puta na dan,i unosim dosta tecnosti).Posto sam odlucio da prekinem sa dijetama ( koje su mogu vam reci imale "veliki" efekat (losu stranu nisam primetio) ,za nekih 2-3 meseca,smrsao sam oko 15 kg.Sada nisam ( ? ) bas debeo,imam 180 cm i 78 kg) i krenem sa pravilnom ishranom ,tj. onom koju vi preporucujete,problem mi prave i roditelji ( koji mi ne dozvoljavaju da uzimam proteine van hrane(suplemente),znate na sta mislim.....).Zanima me kako onda,sta......i da li je rano da pocnem da uzimam proteine? Mozda bi to trebalo krisom da radim?


Nadam se da vas nisam mnogo ugnjavio i bio bi zahvalan na svakom vidu pomoci.

p.s. Lazicu sam poslao neke slike,tako da ima predstavu o cemu govorim......


Kasnije cu postaviti svoj jelovnik koji sam promenio ( prema savetima koje ste dali drugima,ali za koji sam svestan da nije dobar,jer mi fali obroka....... )


Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #1 on: May 31, 2007, 01:05:16 AM »
Sto se moje ishrane tice......kombinujem je zbog skole.....

Kad sam pre podne u skoli :

-Prvi obrok mi je oko 14:30 ,15 h (kad se vraim iz skole ) i to je rucak ( "pecena" piletina( belo meso ),peceni krompir,spageti,snicle,pecena teletina.....kako kad ) i ne pojedem vise od 300 g ukupno

-Na treningu sam od 15:30 do 17:00h ( za vreme treninga popijem oko litar vode )

-Kad se vratim sa treninga pojedem eventualno neko voce.......

-Oko 20:00h mi je vecera ( nekad jedem od rucka ( skrobnaste izvore uh ne jedem posle 18h ),nekad pojedem tunu sa ella sirom....... ) i obrok mi iznosi oko 300 g

Posle toga ne jedem nista,samo pijem.......

Kad sam po podne u skoli :

-Ustajanje oko 9h

-Oko  9:30 dorucak...... uglavnom tuna sa ella sirom-250 g ukupno,ili neko voce

-Oko 10h odlazak u teretanu

-U teretani sam do 12h

-Nakon toga, rucak ( ista stvar sto se hrane tice kako i za pre podne),ali sada znam pojesti i do 350 g...........

-Odlazak u skolu.........u skoli nista ne jedem

-Vracam se oko 20:30,tada je vecera......jedem sta nadjem od rucka.neki sendwitch eventualno.....i obrok iznosi oko 200-250 g.Cesto se desilo da maltene praznog stomaka legnem........


Jos da napomenem da nepijem gazirano vec duze vreme,vec samo guste sokove i to 100% voce ,kao i da sam 95 % iz upotrebe izbacio grickalice i slatko......Mozda zvuci neverovatno,ali je tako.....

I zanima me,posto sam cuo da voce netreba jesti kasno ( tako da ga ne jedem posle 18h),ali znam ostati do kasno u noc budan,pa je logicno da pijem.......pijem sokove,pa me zanima da li je to isto kao i da jedem voce?

Banane sam takodje izbacio,jer sam cuo da dosta goje......!
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #2 on: May 31, 2007, 02:12:26 AM »


Zaboravio sam da kazem da za dorucak / rucak pojedem  2 jaja na kajgano i oko 100 g pecuraka......sve pomesano,zatim da za rucak jedem redovno salatu ( paradajz,krastavac) i da ne jedem hleb.......

Mislim da sam ovom dopunom zavrsio sve sto sam imao reci....ako se sta setim recicu,a sad cekam savete,kritike......
« Last Edit: June 01, 2007, 08:18:30 AM by Tanja »
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #3 on: May 31, 2007, 08:28:37 AM »
Malo si cuo/procitao, ali puno vise nisi ;) ;) ;)!!!
E, sad, da li ti je to na nogama salo ili misici? Genetika ti je cudo! To sto si bio na dijeti , a isao u teretanu i jeo 2 puta si se samo sj...o! Znaci, da bi misici rasli trebaju im proteini i to po mogucnosti minimum minimuma 30g po obroku, 6 puta dnevno. Proteine u prahu bi trebao da unosis barem u PWM i sa ellom prije spavanja. 2 obroka dnevno nije dovoljno ni za anoreksicnu manekenku......
Ako ti je salo na nogama onda pici proteinsku dijetu i HIIT. Ako nije onda nemoj da radis noge dok ih ne stigne gornji dio tijela. Kad narastes to ti se nece ni vidjeti.
Do sada si gubio misice i salo, a posto si otanjio u misicima ne preporucujem ti vise tvoj rezim jer ces otici u PM. Na proteinskoj dijeti gubis uglavnom salo, a neki i rastu.
Ovi sokovi 100%, 200% su ti isto sranje kao i slatkisi, gazirano, znaci IZBACI. Dobra stara VODA!!!!!!!!!!!!!!
Kakva ti je materijalna situacija? Piletina ti je bar jeftina. Rerna i udri!!
Bicu i ja u Troji!

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #4 on: May 31, 2007, 10:36:30 AM »

 @ GROKOVCANIN

 -Ne kazem da nisam,ali isto tako i ne kazem da nema vremena.......... ;)
 -Kazem ti da sam prestao sa tim sranjima ( dijetama ), zato sam se i obratio ..............
 -Sranje kao i ostalo ? Pa zar neko moze vecno da bude na VODI ?
 -Materijalna situacija je takva da u vecini slucajeva mogu priustiti ono sto mi treba......u 90 %,sad sta bi trebalo ?
 

 I ,zanima me da li i dalje nebi trebao da jedem hleb ,ili ? I da napomenem da integralni ne mogu da jedem
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #5 on: May 31, 2007, 12:18:16 PM »
Brate, da ti kazem da sam do prije pola godine pio litru mlijeka, a ostalo sokovi 200%, a vodu samo na izvoru, da li bi vjerovao?! :pullhair: :pullhair: :pullhair:
Sad eventualno napravim izlet na kiselu :innocent:!
Sta hoces? Masu ili da skines salo? Generalno ne jedi hljeb! Ujutru ovsene, a u toku dana riza, kuvani krompir, grasak. Od proteina teletina, riba, piletina(bijelo), curetina. POvrce ne mijesaj sa skrobastim.
Bicu i ja u Troji!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #6 on: May 31, 2007, 12:38:03 PM »
Hello Tanor, Veljin drug jel tako ?  :) ;)
Ajmo redom...

Kad ides prepodne u skolu ne valja nista, kad ides popodne valja po nesto...

Kad sam pre podne u skoli :
-Prvi obrok mi je oko 14:30 ,15 h (kad se vraim iz skole ) i to je rucak ( "pecena" piletina( belo meso ),peceni krompir,spageti,snicle,pecena teletina.....kako kad ) i ne pojedem vise od 300 g ukupno
-Na treningu sam od 15:30 do 17:00h ( za vreme treninga popijem oko litar vode )
-Kad se vratim sa treninga pojedem eventualno neko voce.......
-Oko 20:00h mi je vecera ( nekad jedem od rucka ( skrobnaste izvore uh ne jedem posle 18h ),nekad pojedem tunu sa ella sirom....... ) i obrok mi iznosi oko 300 g
Posle toga ne jedem nista,samo pijem.......

- Kako funkcionises praznog stomaka? Kad ustajes za skolu? Uvek mozes da pojedes ovsene sa jogurtom ujutru (nacin pripreme, uvece, sipas 2,3,4 kasike zavisi od dana prelijes jogurtom stavis foliju, one nabubre preko noci , pojedes ih ujutru treba ti svega 5 min za to imas vremena), poneses neku vocku pojedes je kao uzinu, oko 10h, oko 12, 13 moras da jedes..sad sve zavisi da li si u mogucnosti da poneses nesto od kuce..neki sendvic tuna i zelena...
Za rucak kombinujes meso, pilece, teletinu i skrobaste uh, grasak kukuruz...jer njih mozes da jedes do 16, 17 h.
-..trening ok...voda ok...
-Previse cekas do vecere, nakon treninga moras da prehranis misice, znaci ide PWM.  S obzirom da ti se trening zavrsava u 17h , vise ne jedes skrobaste uh, jedes pile,tunu, i od vlaknastih uh zelena salata , brokoli...Taj obrok ti je recimo oko 18, 18:30, sto znaci da ako ides na spavanje oko 12 da trebas da imas jos 2 obroka, ella sir, belanca.... I NE BRINI NECES SE UGOJITI VAZNO JE SAMO DA ZNAS I DA VODIS RACUNA KAD STA UNOSIS U ORGANIZAM!
- Ne jedes voce posle treninga

Kad sam po podne u skoli :
-Ustajanje oko 9h
-Oko  9:30 dorucak...... uglavnom tuna sa ella sirom-250 g ukupno,ili neko voce
-Oko 10h odlazak u teretanu
-U teretani sam do 12h
-Nakon toga, rucak ( ista stvar sto se hrane tice kako i za pre podne),ali sada znam pojesti i do 350 g...........
-Odlazak u skolu.........u skoli nista ne jedem
-Vracam se oko 20:30,tada je vecera......jedem sta nadjem od rucka.neki sendwitch eventualno.....i obrok iznosi oko 200-250 g.Cesto se desilo da maltene praznog stomaka legnem........

- rekli smo za dorucak, ovsene su ok..tunu i ellu ostavi za kasnije polse 17h , "ili voce" - ne moze tako , voce ne menja obrok, ako recimo doruckujes, posle sat vremena uzmi jednu vocku, jedna ti je dovoljna dnevno!
- Posle teretane isto vazi kao i kad ides pre podne, pwm, unos proteina...
- U skoli nista ne jedes..to necu komentarisati...  :crazy: :protest1:
- "Nadjes sta imas" .. pa sprremi nesto sto valja... ne jedes sendvic jer pretpostavljam da je rec o belom hlebu a to je skrob.uh..zaobidji sendvic, prebacis tunu i ellu od dorucka za veceru..
- Organizam ti je cudo, kako zamisljas da pravilno funkcionise ako ga "ne punis gorivom"?  :nonono:

Ajmo dalje....  :)


Jos da napomenem da nepijem gazirano vec duze vreme,vec samo guste sokove i to 100% voce ,kao i da sam 95 % iz upotrebe izbacio grickalice i slatko......Mozda zvuci neverovatno,ali je tako.....
I zanima me,posto sam cuo da voce netreba jesti kasno ( tako da ga ne jedem posle 18h),ali znam ostati do kasno u noc budan,pa je logicno da pijem.......pijem sokove,pa me zanima da li je to isto kao i da jedem voce?
Banane sam takodje izbacio,jer sam cuo da dosta goje......!

Sokove izbaci-secer, ne zvuci neverovatno za grickalice svaka cast ako je tako, izbaci i onih 5 % !
Za voce smo rekli, jedno dnevno do 5 popodne kao neka uzina!
Obari belanca pa njih grickaj kada blejis do kasno!
Pij dosta vode, mozes i zeleni caj - ne zasladjen!

Zaboravio sam da kazem da za dorucak / rucak pojedem  2 jaja na kajgano i oko 100 g pecuraka......sve pomesano,zatim da za rucak jedem redovno salatu ( paradajz,krastavac) i da ne jedem hleb.......

Bari jaja, na 3,4 belanaca mozes 1 zimance, ne przi ih! Za rucak samo paradajiz i krastavac?
Mozes u sklopu dorucka i integralnu kiflu-senvic, umesto ovsenih, da ti se ne smuce!


Druga stvar,koja me muci je stomak........tj.salo.....ali ne salo oko celog ( ili preko celog) stomaka,vec samo na donjem delu ( prakticno preko donjih trbusnjaka ).....Znam ( ili gresim ? ) da veliku ulogu tu ima i ishrana,i takodje sam svestan da se ne hranim "pravilno",zato sto drzim razne dijete ( hranim se nekad i po 1-2 puta na dan,i unosim dosta tecnosti).Posto sam odlucio da prekinem sa dijetama ( koje su mogu vam reci imale "veliki" efekat (losu stranu nisam primetio) ,za nekih 2-3 meseca,smrsao sam oko 15 kg.Sada nisam ( ? ) bas debeo,imam 180 cm i 78 kg) i krenem sa pravilnom ishranom ,tj. onom koju vi preporucujete,problem mi prave i roditelji ( koji mi ne dozvoljavaju da uzimam proteine van hrane(suplemente),znate na sta mislim.....).Zanima me kako onda,sta......i da li je rano da pocnem da uzimam proteine? Mozda bi to trebalo krisom da radim?

-Stomak ima veze sa ishranom, a to se vidi u tvom jelovniku kakva je..znaci losa..  :thumbdown
-Kad si drzao zadnju dijetu? Te un-proteinske dijete su zlo!
-Proteine uzimas tek onda kad odlucis da postujes pravila igre sto se tice ishrane! A to znaci da ishrana treba da ti sadrzi:

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana).

Sto se tice roditelja, suplementi nisu losa stvar, naprotiv, nadji ovde par tema o tome odstampaj daj im da procitaju i uverice se!
Glupo je da bilo sta radis krisom...U krajnjoj liniji za to su ti potrebne pare..a odakle ti..imas 16 god  :crazy:


I ,zanima me da li i dalje nebi trebao da jedem hleb ,ili ? I da napomenem da integralni ne mogu da jedem

Zasto ne mozes?




Napisi nam kako vezbas u teretani, koliko puta nedeljno, da li radis kardio i kako ?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #7 on: May 31, 2007, 12:39:11 PM »
POvrce ne mijesaj sa skrobastim.

sta ovo znaci?

Offline luni

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
  • Seeker of knowledge
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #8 on: May 31, 2007, 05:13:14 PM »
Vjerovatno je mislio da se ne mijesa vlaknastih sa skrobastim uh. Ako sam pogrijesio, popravite me  :evillaugh:
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: " Jake " noge ( butine) i problematican stomach :(
« Reply #9 on: May 31, 2007, 06:18:30 PM »
gore je tiki lijepo napisala  :rolleyes01:
imas izvor skrobnih koji su , i koji su vlaknasti ..to dvoje ne mijesas u jednom obroku npr krompir i zelenu salatu ...