EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Cucanj  (Read 44039 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #30 on: August 12, 2008, 11:45:16 AM »
Prijatelju, nismo se razumeli. Ja inace idem u teretanu onako iz zezanja, sve vezbe radim sa po ~10 ponavljanja i trudim se samo da postignem neki sportski izgled, nista snaga ili neka posebna masa (a i da hocu nesto od toga, ne bi' mogao jer ne pijem suplemente i bas slabo jedem). U nogama imam vise snage nego u ostalim delovima tela (iako mi je obim butine samo 60cm) i to je jedini razlog zasto sam se "nalozio" da probam da izbacim 200kg... lepo zvuci :) Sto se tice dubokog cucnja, radio sam i njega ali su mi rekli da amater ne treba ici vise od 90 stepeni i to sam usvojio.

A to za noge 5 puta nedeljno mi zvuci previse i za powerliftere a ne za bildere-rekreativce :boxed:
#15 Vince Carter

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #31 on: August 12, 2008, 02:05:16 PM »
Ja samo kazem svaka ti cast kad sa tako malo treninga mozes skoro 180 cucnut :clap:.
Sto se tice tih 5x sedmicno ja tako radim vec deset godina, svi u mom klubu tako rade i svi dizaci koje poznam tako rade sto znaci da nije puno. Cak stavise, trening dizaca traje oko 2 sata i cucnjeve radimo poslednje na treningu, tj nakon svih drugih nama potrebnih tehnickih vjezbi.
I jos nesto, amateri idu u cucanj do 140-150 kg sve preko toga nisi amater :nonono:
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Cucanj
« Reply #32 on: August 16, 2008, 07:23:22 PM »
zaboravio si da kazes kakva hemija ide uz takav trening :)
weightlifting je jako naporan sport,tereniga se 5-6 dana u nedelji i to mnogo jako,obim vezbi je ogroman
cucanj do paralele cuva kolena,upravo olimpijski cucanj ih unistava
dubok cucanj je onaj kada se minimalno probije paralela,ne mora ass to grass(sem u weightliftingu)

@vinsanity

probaj da ides do cifre od 180 bez radnih serija,neka ti svaka serija bude zagrevanje,npr po 2-3ponavljanja.na kraju probaj 1x180kg..trebalo bi da moze,stavi pojas i bandaze ako imas 
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #33 on: August 16, 2008, 11:26:17 PM »
Ne verujem da cu u narednih mesec dana raditi izbacaj, vucem neku povredu sa fudbala (skripi mi levo koleno ali me ne boli stalno, ne znam u cemu je fazon) a i uzeo sam kreatin+protein i hocu da isforsiram jacanje ruku. Mada je veliko pitanje da li bih mogao i da sam zdrav posto primecujem da sam u zadnje vreme izgubio snagu na cucnju, do pre nekog vremena sam mogao 6x150 (verujem da sam tada imao tih 180x1 ali nisam ni pokusavao) a sad jedva 4x150. Mozda to ima veze sa promenom termina (pre sam isao oko 17h a sada oko 12) a mozda i sa ovim vrucinama, jer je u teretani i pored dve neke klime temperatura obicno oko 300 stepeni... Ne znam da li se to i drugima desava ali kod mene je to normalno, s vremena na vreme jednostavno opadnem u kilazama bez nekog logicnog objasnjenja. 

Inace, ima u teretani nesto sto bi trebalo da je pojas a bandazere, naravno, nemam. Ako osetim neki priliv snage od ovog kreatina, probacu sledece nedelje izbacaj i okaciti ovde snimak... ako me ne polome tegovi :lol:
#15 Vince Carter

Offline Milans

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #34 on: October 04, 2008, 08:35:47 PM »
IMAM PROBELEME SA LEĐIMA, VEŽBAM DUGO OKO 10 GODINA, I SVREMENA NA VREME IMAM PROBLEBA SA LEĐIMA ALI NIKAD KAO SADA. NISAM NIKAD UZIMAO NIKAKVE STIMULANSE A FORSIRAO SAM OZBILJNIJE TEŽEINE, T.J. UVEK ME JE INTERESOVAO POWERLIFTING. PRILIKOM IZVOĐENJA DUBOKOG ČUČNJA SA 230 KG, SAM SE OZBILJNO POVREDIO, TJ. POVREDIO ME JE SUVEŽBAČ PRILIKOM POVRAĆAJA TEGA NA STALAK. TO JE BILO PRE DVA MESECA I IMAM KONSTANTNE PROBLEME. IZ BEOGRADA SAM I PITANJE JE SLEDEĆE: DA LI ZNATE NEKOG KO MOŽE DA MI POMOGNE (NEKI HIROPRAKTIČAR I SL.)? IMAM 120 KG I STRAŠNO ME BOLI DONJI DEO LEĐA. IMAM SNIMKE, DOKTORI KAŽU KAO I UVEK MIROVANJE I SL. MIROVAO SAM 2 MESECA I NIJE PROŠLO, TE VAS MOLIM AKO IMATE KONKRETAN ODGOVOR POMOZITE. HVALA

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Cucanj
« Reply #35 on: November 27, 2008, 02:09:25 AM »
Probaj 1-2h dnevno da radis sledece...
Legnes ne zemlju na ledja, pored zida...I dignes noge pod 90 stepeni na zid...
Ispravljena kolena...I tako lezis sat-dva dnevno...
Imao sam povredu donjih ledja(laksu od tvoje) i ovo mi je pomoglo...
Mozes da probas, mozda i tebi pomogne...
Ja sam pored ovoga isao i na neke terapije nekim laserima i cudima...
Ako te zanima gde i kako posalji mi privatnu poruku, pa cu ti objasniti...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline qweko

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #36 on: October 05, 2009, 08:59:15 PM »
imam i ja jedno pitanje  :wow: :wow: dali je preporucljivo da i ja radim cuanj iako imam 16 god.???

Offline marelli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #37 on: October 05, 2009, 09:15:14 PM »
OLD ARNOLD SCHOOL.. :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:

PROBAJ BRATE MALO NOVE METODA..MORATI CU JA DA DOJEM NA JEDAN LEG BLAST PA KOM OPANCI A KOM OBOJCI..

Jel moze nesto malo opsirnije o novim metodama, zanima me?

Offline Petar93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #38 on: October 05, 2009, 09:56:28 PM »
Quote
imam i ja jedno pitanje  wow wow dali je preporucljivo da i ja radim cuanj iako imam 16 god.???
Ne znam da li je preporucljivo,ali ja ga radim(otkad sam poceo da ga radim toliko sam se nalozio na vezbu da je to strasno) ali uvek nosim onaj kais.....U svakom slucaju ako ga radis pravilno mislim da ne bi trebalo da skodi,a sto ne skodi znaci da koristi ;)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #39 on: October 05, 2009, 10:06:22 PM »
Ne znam da li je preporucljivo,ali ja ga radim(otkad sam poceo da ga radim toliko sam se nalozio na vezbu da je to strasno) ali uvek nosim onaj kais.....U svakom slucaju ako ga radis pravilno mislim da ne bi trebalo da skodi,a sto ne skodi znaci da koristi ;)


da mnogo kul izgleda kad nosish kaish  ... pretpostavljam da je to razlog
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!