EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Doslo vrijeme za masu!!  (Read 10693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Doslo vrijeme za masu!!
« on: September 06, 2007, 06:19:18 PM »
Boks krenuo lagano, dakle ono sto sam zelio, sasvim laganini udaranje u fokusere i vrecu, sa dosta istezanja, mogu rec da mi dosta prija, ljudi su ocekivali da cu krenut kao ludjak kad cu me vidili, doduse ja znam zasto sam tamo...

E sad da ne duljim, dolazi vrijeme konacno da se TOVIM, dakle krecem sa CEE, ostalim blagodatima zavodnjavanja, napuhivanja i pumpanja ili ti ga kod bildera omiljena "masa" (tako glup pojam hehehehe).

Sad mi gospoda savjetnici izloze kako da sad idem sa Ugljikohidratima, kojih se bojim kao vrag tamjanja, valjda sam pretjerao od straha sa tim mastima i ostalim shitom, ima vec skoro 3 mj. ja na samim proteinima i vlaknima, a ponekad se zalomi neki UH...(vjerojatno sam zato i opao u snazi, pa sam napisao u POWERLIFTING i STRONGMAN sekciji da trebam i tu pomoc)

Dakle mozete li bit ljubazni i kazat za mojih 115kg kako da krenem sa UH i ostalim blagodatima, malo se bojim svega, odma da napomenem nisam se istopio koliko zelim, ali sad sam vec izmucen i zelio bih malo povratit se u zivot  :lol: te sljedece ljeto ic jos drasticnije...siguran sam da ce ic sve bolje i bolje, jer ipak neko iskustvo slazem...

Eto puno hvala unaprijed jer znam da cete pomoc...

P.S. Moze i trening (osnovni model, separacija misicnih skupina itd...ponavljanja spustam na 8-10, sad sam ludjak isao nekad i do 12  :pullhair: :dunno: :evillaugh:
« Last Edit: September 06, 2007, 11:32:33 PM by Lazic »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #1 on: September 06, 2007, 07:46:32 PM »
jbg ne moze privreda i drustvo, politika i zezanje sa  bb  :lol:
kada resis sednes 2 meseca uradis posao kako treba i onda kazes ovo ili ono, toliko ulozio ovoliko radio, toliko dobio..
pravimo od ovoga novu temu pa pisemo dalje..po meni bi trebalo da jedes isto stim da unosis konstantni unos Uh 5 dana, pa jednu 0...
smanjis kardio i eto ti mase..
« Last Edit: September 06, 2007, 11:32:54 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #2 on: September 06, 2007, 07:48:55 PM »
jbg ne moze privreda i drustvo, politika i zezanje sa  bb  :lol:
kada resis sednes 2 meseca uradis posao kako treba i onda kazes ovo ili ono, toliko ulozio ovoliko radio, toliko dobio..

Nisam skuzio ovaj dio, oces da kazes da nisam dobro obavio ili da trebam jos defke? Zbunjujes ma kao uvijek...
« Last Edit: September 06, 2007, 11:33:14 PM by Lazic »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #3 on: September 06, 2007, 07:58:51 PM »
kada to radis posvetis se samo tome, a ti si jos hiljadu stvari radio,pored toga, apartmani, faks pravio krovove, putovao, boks, to sve utice na to..
zbunjujem te, dobro necu vise..  :bleh:
« Last Edit: September 06, 2007, 11:33:31 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #4 on: September 06, 2007, 10:26:25 PM »
kada to radis posvetis se samo tome, a ti si jos hiljadu stvari radio,pored toga, apartmani, faks pravio krovove, putovao, boks, to sve utice na to..
zbunjujem te, dobro necu vise..  :bleh:
A . stari nisam ja Pedja i ekipa koji zive od ovoga, moram i ja da radim nesto osim samo da pumpam, a da ti budem iskren i ponovim opet nisam puno propao, jesam izgubio na ostrini i zategnutosti, posebno ledja i noge, ali sto se moze idemo dalje...
Sad sam vec ljut poceo si da me sprdas kao GRKO-a, jos fali da se Ted i Pedja prikljuce pa sam jebao jeza...
Daj sad reci sto je pjesnik mislio rec????  :wow: :yes:
« Last Edit: September 06, 2007, 11:33:53 PM by Lazic »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #5 on: September 06, 2007, 11:23:26 PM »
stari nemoj da se plasis uh. ako primetis da se zaobljavas i vise nego sto si zeleo, samo malo smanji. zapamti sto si aktivniji to ti treba vise energije, znaci vise uh.

da bi dobio na masi trebalo bi da unosis kalorija za kilazu koja je 10-15% veca od tvoje trenutne. u tu racunicu ti ide bazalni metabolizam (1kcal/1kg/1h odnosno za 100kg bazalni metabolizam je oko 2400 kcal dnevno, znaci minimum), dnevne aktivnosti (okvirno 1kcal/1kg/1km znaci covek od 100 kila priblizno potrosi 100kcal na predjeni km) i dodas tih 10-15%. od te ukupne kolicine vidi koliko kcal odlazi na proteine i uh (1g proteina i uh=4kcal) i masti (1g masti=9kcal). to lepo preracunas i sklopis sa varijacijom uh...verujem da ces da ispadnes  :strong:
« Last Edit: September 06, 2007, 11:32:11 PM by Lazic »
over & out

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #6 on: September 07, 2007, 01:09:36 AM »
Uf imam osjecaj da te kalorije su samo mucenje, ja se vise drzim svoje digitalne vage i koliko cega da stavim, Laki je gore napisao 5 DANA UH, onda jedan dan PAUZA pa opet UH, sad me zanima KOLIKO TIH UH???

I koje od njih, recimo moze li Zobene pahuljice + 2 mjerice Whey-a  :wow: :yes: (samo me zanima kolicina)

Te naravno jeo bi i grah, kikirikija (u ljuskama), rize, malo pirea itd...

Molim jos samo pojasnjenje na ovom...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #7 on: September 07, 2007, 01:22:15 AM »
pa mozda je bolje da imas nedeljni unos kalorija nego dnevni. citao sam o tome u nekim knjigama. ako ispunis nedeljnu kvotu sve je ok.

mislim da mogu zobene i whey kao sto i pedja radi i ostala ekipa. pa vidi sto se kolicine tice, sigurno da neces sve  od jednom da sabijes. u principu raspodelis dnevnu kolicinu uh na vise obroka i to je to. neki predlazu i po 5g uh po kilogramu kad si na masi sto mu dodje oko 500g skroba, ako je u pitanju pirinac znaci to je nekih 700g dnevno, ako je krompir i vise. pogledaj po tabelama. cini mi se da imam nesto sto smo svima pisali pa cu da pogledam.
over & out

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #8 on: September 07, 2007, 01:54:19 AM »
evo ti nesto sto se tice uh...kolicina skroba na 100g u namirnicama

sargarepa 8,5gr
cvekla    8,4gr
kupus     4,8 gr
prokelj   5,7gr
zelje     3,9 gr
karfiol   4,2 gr
bundeva   6,6gr
pasulj    3gr
boranija  6,7gr
z.salata  4,2gr
kukuruz   2,2gr
dinja     82gr
paprika   15 gr
praziluk  7,5gr
grah      7,9gr
grasak    11,7gr
krompir pec.22gr
kromp.obaren 19
kajsija  11,2gr
ananas 11,9gr
jecmena klica 46,6gr
ovsene pahuljice 64,4gr
kukuruzne pahuljice 84,6gr
zrno glaziranog
pirinca,sirovo 78,2gr
pirincane pahuljice 87gr
psenicni griz 51 gr
kuvana testa 60,6gr
razani hleb 51gr
over & out

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Doslo vrijeme za masu!!
« Reply #9 on: September 07, 2007, 04:21:34 PM »
Dinja 82 :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:! ne bih nista drugo jeo da je tako :evillaugh:!
Bicu i ja u Troji!