EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: OTKAZ  (Read 9477 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
OTKAZ
« on: March 09, 2007, 10:24:36 PM »
Ajmo malo da se pozabavimo ovom temom..Mislim da ce biti korisno ljudima koji vezbaju...Sta mislite o vezbanju do otkaza..NEko misli da tako treba ,neko da je to unistavanje misica..neko nesto trece...Ja sam dosta godina vezbao do otkaza skoro svaku seriju...i vremenom me sustigla gadna pretreniranost o kojoj sam vec pricao...Poucen pricama i iskustvima iskusnijih vezbaca,,,ukapirao sam da do otkaza treba raditi svaki drugi treci trening...E sad kako to postici pa se koncentrisati da jedan trening(ili dva ili tri..sve jedno) ne radis do otkaza a drugi radis...kako naci granicu do pred otkaz...?..sve su to pitanja koja mislim da ce pomoci mladim vezbacima u treninzima. :basketbal :soccer_h4
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: OTKAZ
« Reply #1 on: March 09, 2007, 10:28:20 PM »
i mene zivo interesuje sta mislite  :rolleyes01:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: OTKAZ
« Reply #2 on: March 09, 2007, 10:31:08 PM »
 :wallbash1: :wallbash1:   ti si tu da pricas a ne da pitas  :twisted: :boxing: :axe: :bash: :bonk: :devil2: :crash: :blowup: :gilj: :devil03:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: OTKAZ
« Reply #3 on: March 09, 2007, 10:51:07 PM »
Ja recimo uradim bendz zagrejem se sa 45 kg..uradim 20-30 ponavljanja
                                                     65   uradim nekih 15  ponavljanja(onako recimo tri cetiri serije do pred otkaz)
                                                     80    uradim        12  ponavljanja (ali da to 12 jedva uradim)
                                                     90    uradim          8  ponavljanja  (da to 8 jedva uradim)

Dal to valja ili to ne valja?

ili letenje uzmem neku tezinu uradim lagano 15 puta,pa sledecu sa malo tezom 10 puta ali to 10 jedva ,i na kraju malo tezu 8,da to 8 bude jedva...
                                     
« Last Edit: March 09, 2007, 10:53:23 PM by Igy81 »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: OTKAZ
« Reply #4 on: March 09, 2007, 11:20:49 PM »
pa kako kaze lee haney, misic treba stimulisati, a ne unistavati...kad radim do otkaza radim samo 2-3 serije...npr 10-12 ponavljanja(otkaz ili blizu otkaza), pauza 30", sa istom kilazom oko 6 ponavljanja, a idem bas do otkaza, uvek probam jedno vise(da mi cupaju sipku sa grudi), pauza 30", smanjim kilazu za 10kg i uradim do poslednjeg ponavljanja koje mogu pravilno da uradim, a to je oko 8-9. kad radim dve serije izgleda ovako 12 ponavljanja(otkaz), pauza 30", smanjim kilazu za 10kg 8 ponavljanja(otkaz). ovako radim samo 3 nedelje, ne vise. ovako sam radio grudi i ubacim jos dve vezbe po 2 serije koje menjam iz nedelje u nedelju.

cucanj najmanje radim do otkaza(gotovo nikad), a tu najvise napredujem u znazi, dok se masa bas nije uvecala znatno. vise mi odgovara da ne radim do otkaza..nekako mi lakse  ;D
over & out

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: OTKAZ
« Reply #5 on: March 09, 2007, 11:30:30 PM »
Hmmm...zanimljivo...sad se opet moze diskutirat i o nacinu treninga, jer se do otkaza moze doci na vise nacina tj. tzv. Hardcore ili ti ga oldschool treningom ili ovo novije sa malim tezinama maximalna kontrakcija...sve je stvar navike a bome i iskustva, makar do otkaza se lakse dolazi ovim modernijim nacinom pri kojem se skoro ozljede ne desavaju nikad!

Ja sam pobornik jednog od mixeva, pod prvo na dan treninga radim kombinaciju old i new rezima, kombiniram spustam sto laganije, ne ispravljam laktove (konkretno kad smo se vec bench pressa uhvatili) idem skroz do grudnog kosa, laktovi su ravni ne strse prema naprijed, drzim uteg na rubu zgloba (ono sto se pocetnicima i pri RPM ne preporuca) i idem eksplozvinije gore, da osjetim onaj famozni pump i pri tom stezem misice, a tezine su od dana do dana, kad sam umoran ili neraspolozen a moram taj dan prsa, idem recimo, 80kg 15puta, 90kg 12 puta, ona prva radna sa 100kg, druga radna sa 110kg i treca radna sa 120kg po 8-10 ponavljanja, pri tom da kad sam odmoran ne idem postepeno nego odma picim 120kg i cjedim se do kraja u ponavljanjima, onda 2 min odmora i idem recimo kosi i tu isto (da ne pisem sad...) i na kraju se dobro istegnem i pod tusem se ne mogu taknut u suprotno rame, nema sanse probao sam, toliko sam tvrd i krut, napumpan pa cak i drhtim, da je to strava, topao tus, PWM i kao novi sam, a pri tom moram napomenut da mi trening prsa ne traje dulje od 35min NIKAD, mislim da ja idem do otkaza sa vecinom treninga doduse u kratkom roku sto smatram uspjehom jer ne "ishabam" misic vec pocinjem da ga trosim, a vec sam digao dosta da stimuliram rast uz prehranu...
Smatram da otkaz nije za pocetnike NIKAKO jer oni nemaju toliko razvijenu muskulaturu koji moze izdrzat takav attack na njih do kod nas ipak ima jedan stit kojega daje prehrana, suplementi, a i sama kondicija...tako da bi njih samo unazadilo i zato se i kaze samo polako u startu...

Mislim da je i poanta treninga ic do otkaza, dakle da zadnju seriju pojedine vjezbe i treninga rikavamo kao lavovi,da damo maximum pa makar nam netko i malim prstom pomoga da izvucemo 8-10 pon, a siguran sam da utreniranim i "uhranjenim" regeneracija od seta do seta ide drasticno gore, a da pri tom nismo tratitli vrijeme, vec max koncetracija i kontrakcija uz brdo hrane...dakle ja se ispraznim da bi se kasnije mogao jos kvalitetnije ispunit slikovito receno!
A i otkaz ne povezujem sa pretreniranoscu, jer se ljudi pretreniraju radeci trening po 2 sata hladeci i grijuci misice, mogucnost ozljede ide do plafona, itd itd...dok ono sve gore navedeno mislim radi upravo kontra toga i kljuc je uspjeha!  :thumbup1:
« Last Edit: March 09, 2007, 11:34:41 PM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: OTKAZ
« Reply #6 on: March 09, 2007, 11:38:40 PM »
roni kaze "as heavy you can go, as many reps with proper form"...mislim da je to neka sustina kad je masa u pitanju, dok za snagu nije, posto treba vise vremena za oporavak. e sad i ovo je sve diskutabilno...sve zavisi od coveka sta mu vise odgovara, a treba i da se menja kako se misici ne bi navikli na jedno te isto.
over & out