EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Aerobik VS Teretana  (Read 17980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Aerobik VS Teretana
« on: March 19, 2007, 10:38:40 AM »
Sta je bolje za oblikovanje tela?



Sto se tice ovog pitanja, misljenja su podeljena!
Ono sto apsolutno nije istina a to je misljenje da je aerobik za zene a teretana za muskarce! To nema veze sa zivotom!
Covek sam bira nacin na koji ce vezbati zavisno od toga sta zeli da napravi od svog tela, koliko ima godina, i u kakvoj je formi.
Trening u teretani je indivudulan i svako moze naspram svojih afiniteta opteretiti organizam i misice od aerobnog do anaerobnog rada - od oblikovanja tela do povecanja misicne mase.
Sve ima predosti i nedostatke, npr pod aerobikom se podrazumeva grupno vezbanje gde instruktor/instruktorka odredjuje ritam koji ce odgovarati svim vezbacima sto je malo nezahvalno jer neko je u boljoj a neko u losijoj kondiciji, ali isto tako vezbanje u grupi moze biti interesantno, precizirano je vreme, aktivan rad tokom treninga, dok u teretani sve sami sebi odredjujemo.
"U teretani se ne mogu skinuti kile" i "na aerobiku se ne mogu jacati misici" su dve netacne izjave!
Osnovna karakteristika bb kao sporta podrazumeva brzo skidanje masnih naslaga, a i aerobik sa svojom programima nam moze doneti jace misice.

I aerobik i teretana su odlicni, i sa jednim i sa drugim se postizu rezultati, sve zavisi od nas samih sta mi zelimo!

Ja sam pristalica teretane  ;) :yes: :strong: :showoff:


Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #1 on: March 19, 2007, 03:23:37 PM »
ja sam za teretanu
al se nekad dobro jelo

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #2 on: March 19, 2007, 04:10:20 PM »
Ja sam i za jedno i za drugo, dosla sam upravo iz teretane i jedva kucam...

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #3 on: March 19, 2007, 04:25:57 PM »
ja volim i individualne i grupne aktivnosti. aerobik je super kada svi rade uz neku muziku goja dize atmosferu, a opet u teretani je strava filing kad uz omiljenu pesmu, pumpate misice i napadate neke velike kilaze.
over & out

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #4 on: March 19, 2007, 09:04:57 PM »
Teretana !!! :weight_lift1:
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline Jelena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #5 on: March 19, 2007, 10:34:30 PM »
spinning + teretana = savrseno  :thumbup1:

Offline Dusko Madzarovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #6 on: March 20, 2007, 11:47:43 AM »
Sta je bolje za oblikovanje tela? NANOSI SE VJEROVATNO NA ZENE !!!!

Absolutno teretana, logicno. Zasto ? Pa kao prvo, imam mnogo prijateljica koje su instruktori raznih vrsta aerobika, koje imaju 3-4 sata dnevno svoje grupe, i 90 % tih zena ostale su debele. Kakve su tek sanse za osobe, koje to rade 3-4 sata sedmicno ???

Aerobik je cak vrlo stetan za debele zene, dolazi do povreda .......duga prica.

ODGOVOR :

Najbolja kombinacija je teretana + aerobne aktivnosti ( step, staza, orbitrek i na kraju moze i biciklo ) :yes: :yes: :yes:, da ne zaboravimo + dijeta. :hitself:

Offline Jelena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #7 on: March 20, 2007, 12:50:54 PM »
dusko je tako lepo sve objasnio  :clap1:

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #8 on: March 20, 2007, 01:44:40 PM »
dule je iskusan kada je teretana u pitanju :thumbup1:
over & out

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Aerobik VS Teretana
« Reply #9 on: March 26, 2007, 02:58:54 PM »
ja sam za teretanu...neuporedivo bolja iz mog iskustva...isla sam i na aerobik, ali nekako u teretani se skoncentrises na svoje telo, kako ti radi misic i na sebe...a dok sam isla na aerobik to je vise bilo skoncentrisano na to kako instruktor radi vezbu, da li je pratim, da li radim kao ona...a uz to nisam bila skoncentrisan na sopstveni rad nego samo da uradim taj broj ponavljanja...
a plus sto mi aerobik nije doneo nikakve rezultate, da sam se bar znojila pa smrsala, ali ni to...
a u teretani rezultati vidljivi za 3, 4 meseca i to kako vidljivi i plus sto imas vise samopouzdanja
ma teretana is the best!!!
P.S. imam puno drugarica koje idu na aerobik a nijedna od njih nije zadovoljna svojim izgledom jos uvek i samo kukaju...to je uzas...
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.