EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: jedno,možda,suvišno pitanje  (Read 5532 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dekart

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
jedno,možda,suvišno pitanje
« on: September 12, 2009, 01:41:53 PM »
Nadam se da Vas iskusnije "forumaše" neće nasmijati ili iznervirati ovo pitanje-ali imam dilemu, pa mislim da je najbolje pitati ljude sa iskustvom (čega ja,zaista, u ovoj oblasti nemam-i ako sam dosta čitao.dakle, dilema je teorijske prirode).Pretpostavimo, da osoba koja ima sređenu ishranu,osrednju suplementaciju, 91 kg, 35 godina-ide na ciklus sa test. depom 125 mg sedmično(solo, 8-10 nedjelja).Ma, koliko to spekulativno bilo (znam da zavisi od pojedinca do pojedinca i 100 drugih faktora), šta može očekivati?Neki dobitak na masi?supresiju vlastitog testosterona?Neke nuspojave na tu relativno malu količinu?Da li bi bila potrebna neka zaštita ili PCT?Kako bi se to reklo-bi li to radilo?
Sigurno neću ući u (zlo)upotrebu lijekova dok još imam prostora za napredak na natural nivou(a to je još dugo).Ne znam da li ću ikada i krenuti sa tim, ali bi mi značilo ukoliko mi ovu dilemu razriješite.


Hvala unaprijed

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #1 on: September 12, 2009, 01:52:55 PM »
125mg nedeljno???  :lol: :lol: :lol: :lol:

pisi propalo...
al se nekad dobro jelo

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #2 on: September 12, 2009, 01:53:52 PM »
Quote
Neki dobitak na masi

AKO SE HRANIS U McDonaldsu,mogao bi da dobijes koji kg,ovako-tesko

Quote
supresiju vlastitog testosterona

NARAVNO

Quote
Neke nuspojave na tu relativno malu kolicinu

pa vidi,s obzirom da uzmemo hipoteticki da ti mozda nista ne bi bilo od tih mg koje si naveo,ali bi defitivno uradio supersiju svog testa,tj posle toga bi svjedno doslo do skoka estrgoena tj do nus pojava onda ne vidim ni jedan jedini razloag ako se vec lupas da se ne lupas sa dozama koje ce ti biti potrebne za to sto ti hoces tj da budes velik,ili da prevedem,kada se vec trujes onda to radi kako treba jer smanjivanje doza ti nece uraditi superkompenzaciju oko toga da ti nista nece biti-na zalost to tako ne sljaka

Quote
Da li bi bila potrebna neka zastita ili PCT?Kako bi se to reklo-bi li to radilo?

PA AKO I DALJE INZISITRAS NPR NA TIM DOZAMA,OBICNO NE BI TREBALO NISTA ZNAJCANO DA SE DESI TJ DA BI TI BILA POTREBNA TERPAIJA ZA VRACANJE HORMONA
cemu cela prica kada je i onako glupo to i tako raditi


Offline dekart

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #3 on: September 12, 2009, 03:41:24 PM »
ok. hvala velika :)

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #4 on: September 12, 2009, 06:39:46 PM »
AKO SE HRANIS U McDonaldsu,mogao bi da dobijes koji kg,ovako-tesko


Zaboravio si da sad u delti ima i KFC,i Burger king  :lol:


125mg je premalo ,i nece dovesti do nekih jakih efekata kao sto je pedja rekao..izmedju 250-800mg je neki standard,a isto tako doze od po 1000-2000mg nedeljno nece dovesti do boljeg povecanja u odnosu na ovu standardnu dozu u smislu kvaliteta.odnosno misicne mase moze biti vise ali ona nece biti nesto ujednacena sa povecanim nagomilavanjem masti i vode,a pritom moze zaglaviti sa poprilicno puno nezeljenih efekata

Offline dekart

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #5 on: September 12, 2009, 08:06:45 PM »
Ma,ono mislio sam (kao što vidim-pogrešno :wallbash1:) da tijelu treba vremena da se privikne na novostečene kilograme.tipa,malo dobiješ ali to i sačuvaš.Takođe,računao sam da je to približno tri puta veći nivo testosterona na dnevnom nivou(ako sam dobro računao), pa to i nije tako malo.No,čini se da nisam dobro mislio, a ni računao :pullhair:
Kako rekoh to je bila teorijska dilema.sada znam :clap: :clap:
Hvala još jednom svima, a posebno peđi

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #6 on: September 13, 2009, 01:11:40 AM »
prosecan muskarac nedeljno proizvede 70mg,a to sto ces uzeti lupam 140mg ne znaci da ces imati duplo veci porast misicne mase...250 mg je bas neki minimum,bez toga nemoj bzvz ulaziti u pricu supresovanja vlastitiog testa...

a to oko cuvanja KG pa sve zavisi,ne mozes sacuvati sve jer jednostavno nemas istu kolicinu test,ali sacuvaces utoliko vise koliko budes vise pazio na trening i hranu
Why so serious?

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #7 on: September 13, 2009, 12:49:37 PM »
Kao sto Hans kaze...A inace Nemoj da brines o cuvanju neceg,dok to isto ne dobijes  :yes: o tome se brine na PCT-u kada maksimalno moras da ispostujes tu terapiju ,i naravno jaka ishrana ,suplementacija i trening su tad krucijalni

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #8 on: September 13, 2009, 02:55:40 PM »
Quote
tome se brine na PCT-u kada maksimalno moras da ispostujes tu terapiju

neznam koliko puta bi trebalo ponoviti da se PCT ne koristi da SACUVAS kilograme vec ako ga vec moras da radis onda sam rec TERAPIJA ti kaze da nesto LECIS,a nesto lecis samo kada je POKVARENO u ovom slucaju tj kod PCT ta terpaija se koristi u svhu povracaja normalne hormonalne svrhe A NE DA SACUVAS kg
ponavljam
ja nisam radio PCT osim jednom a i nakon 4 meseca npr od uzinja hemije odem dole najvise 3 kg!!!!!!!
jel mislis da je razlog tome KAKO SAM SE HRANIO I VEZBAO i kakvu sam hemiju uzimao ili je razlog tome PCT???
razmisljajte malo glavom

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: jedno,mozda,suvisno pitanje
« Reply #9 on: September 13, 2009, 05:12:46 PM »
Mozda sam ja nejasno napisao Pedjos  ;).Razumem te potpuno,primarna uloga ukoliko se radi pct i jeste vracanje prirodnog testa,ali to je period prelaza kada posto je sa koriscenjem steroida prekinuto,neminovno mora da dodje i do osecaja slabosti i manjka energije (mislim u smislu u odnosu na period koriscenja),tako da dok se ne povrati prirodni test treba se truditi i da ostali faktori kao hrana i suplementacija budu ispostovani i da se optimizira koliko misica se moze sacuvati da ceo ciklus nebude uzaludan,a to sve potpada u period PCT-a dok se vraca prirodni hormonalni balans