EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Studije i studijice-diskusije  (Read 11441 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #10 on: February 04, 2010, 10:09:31 AM »
bas tako..nego kazem ako ih popijes samo pre treninga..naravno da ce koncentracija padati..zato je uveden dmw da bi dopunjavao te moguce padove.
i ova merenja nam dokazuju da nam je to cirkanje free amino i te kako potrebna u toku treninga

ma tako i hocu da kazem,sto kaze po vuku..treba da govrim da me citav svet razume  ;) ;)

@bebs
Quote
Jbg znaci kontrolom misli nemogu da usmerim AK u biceps... srusio si mi fantaziju

jbg..uzaludno si pokusavao sve ove godine  :nonono: :nonono: :nonono:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #11 on: February 04, 2010, 09:55:58 PM »
tacno!!
a bas iz tog razloga se pred i u toku treninga vrsi ajd da kazem prostim recnikom "dopuna" AK bas u cilju da bi doslo do hranjenja misicnih vlakana tj da misicn nema mogucnost nedostatka istih
i onda nema veze vreme dali je koncnetracija 3,8 ili 39 min jer unosim fast acting ac tokom celog trenirnga koji traje min 45 do 60 min i misic nema mogucnost sve i da hoce da smanji koncnetraciju ak u plazmi UKOLIKO SE AK UNOSE
 da popijes nesto 50 min pred trening i da ocekujes da ce koncntracija maximalna biti bas na treningnu je nemogcue
na papiru to deluje tako ali na nasu zalost u praksi nije..
i to je to...
i bebac
ne nastoji telo da dovede sto vise krvi u vezbani misic vec COVEK...nemozes ti telu da naredis E HOCU SADA DOTOK KRVI U BICEPS i lepo seednes u fotelju,pijuckas ak i bidza raste..ja znam da gi ti to volo  :lol: :lol: :lol:.ali ne ide...
i mislim da ne treba da se ti bas toliko zmaras sa ovom tematikom jer ima jako puno drugih stvari koje pre ove price treba da se ispune,dopune,ispostuju itd itd tdi ;) ;)


prvo da se ogradim ne kazem da nije istina ovo shto si napisao, ja prvi mislim da je tako , nego u kontextu ove teme samo da kazem da se to nigde ne vidi ove .. nisu gledali nitrogen balance ni sintezu proteina ni protein brakedown .. ostaje samo da se nagadja ... verujem da je deo stvarno otishao u mishic ali mislim da je zasluga BCAA prvenstveno u chuvanju endogenih zaliha amino kiselina tj u sprechavanju razgradnje mishica prvensteno sluzeci za dobijanje potrebnih supstrata za vreme treninga ...

i josh jedna stvar koliko vidim nisu napisali kolika je koncentracija glutamina bila za BCAA i leucin je sve lepo odradjeno za glutamin su ,,precutali'' mogu misliti koliko je impresivno to izgledalo pri ovim ,za glutamin , minidozama :lol: :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #12 on: February 04, 2010, 09:59:12 PM »
to je logicno zar ne..ako nesto unosis, onda ce to da se trosi, nece se trositi misic..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #13 on: February 04, 2010, 10:06:38 PM »
to je logicno zar ne..ako nesto unosis, onda ce to da se trosi, nece se trositi misic..

to je sushtina priche o bcaa (to i sjajni leucin  :clap: ) ..kad smo kod bcaa iam neshto zanimljivo shto ne bi bilo loshe da se prodiskutujemo ali nervira me  na eng je studija  a kontam da je to problem (mada verujem da ovu temu nece pratiti ni 1% populacije foruma ) a ne prevodi mi se neshto sada u frci sam sa vremenom ali polako ... ovih dana .. ne bi bilo loshe obraditi neke zanimljivije studije o nekim vecim faktorima u ovom sportu npr sama potreba suplementacije (onaj argument pa to sve ima i u hrani!), glutamin , kreatin itd pa koga zanima cela pricha (mada nema nas puno  :lol:) moze da pogleda
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #14 on: February 04, 2010, 10:11:19 PM »
daj link, prevesce se..
ali pazi..to je slucaj kada trosis misic..on ga cuva..ali kada ga uneses malo vise,pa kada se sloze neke kockice, on MORA da raste..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #15 on: February 04, 2010, 10:17:47 PM »
mada verujem da ovu temu nece pratiti ni 1% populacije foruma

Pa ovaj 1% foruma bi voleo da vidi prevedenu studiju ;) ako nije frka :)
Pain is temporary, Pride is forever

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #16 on: February 04, 2010, 10:18:24 PM »
daj link, prevesce se..
ali pazi..to je slucaj kada trosis misic..on ga cuva..ali kada ga uneses malo vise,pa kada se sloze neke kockice, on MORA da raste..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16937979?dopt=Abstract

OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #17 on: February 04, 2010, 10:19:03 PM »
Pa ovaj 1% foruma bi voleo da vidi prevedenu studiju ;) ako nije frka :)

chekaj prika da se ovaj ispitni rok privede kraju pa cemo se prepucavati do sutra  :lol: 
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #18 on: February 05, 2010, 07:13:14 AM »
Quote
nisu gledali nitrogen balance ni sintezu proteina ni protein brakedown

neznam na koga mislis da nije gledao.ali ja pricam sa stanvoista LJUDI KOJI SU SVE ANALIZE,TESTOVE I SVE OSTALO STO SE RADI -RADILI NA SEBI PRED,U TOKU I POSLE TRENINGA tako da ono sto pricam nisam JA izmislio ili napisao vec su mi rekli ti koji su to radili a ja probao na sebi i viseo VISE NEGO ZAPANJUJUCE REUZLATE..o tome se radi,tako da se nista nije nagadjalo bar ne u onome o cemu ja pricam vec se sve zna sa 100% sigurnoscu

i mislim da me nisi shvatio kada sam govrio u AK koje se uzimaju u toku treninga i tu je zadnja opcija samo BCAA+GLM vec govrih o unosu vise vrta AK koje rade u sinegji a narvno da je najveca zastupjenost ove 4 AK.

Quote
sve lepo odradjeno za glutamin su ,,precutali'' mogu misliti koliko je impresivno to izgledalo pri ovim ,za glutamin , minidozama

opet ne kontam qvotao si moj text a ja nigde glm nisam ni spomenuo a jako dobro znas da ja svagde govrim da su doze od 5 gr glutamina vise nego smesne i waist of money.....
mozda ja krivo tumacim ono sto ti napish jbg..ali nije ni bitno

Quote
onaj argument pa to sve ima i u hrani!)

a od tih strunjcaka koji ovo govre i kazu da je supelmetacija glupost itd itd itd MI SE SERE a pgotovo od onih koji sve mogu iz hrane
hrana je BR 1 ali bez zusplemtacije napredak nakon odredjenog vremena NIJE MOGUC

Quote
nekim vecim faktorima u ovom sportu npr sama potreba suplementacije

kao sto rekoh gore jbg...nema bas mnogo tj nema VISE mnogo tajni nego sto se sada zna
bar ne jos neko vreme :evillaugh: :evillaugh:,tako da i papagaj je valjda vec shvatio zi svih tetova koji su pisani po forumima i dopstunosti interenta koliko je suplemntacija NE POTREBNA U VOOM SPORTU...VEC U SVIM SPOROTVIMA DANASNJICE

Quote
ali pazi..to je slucaj kada trosis misic..on ga cuva..ali kada ga uneses malo vise,pa kada se sloze neke kockice, on MORA da raste.

BRAVO
a tu dolazimo do pojma hipertforije pa cak i hiperplazije u DVOLJNO VELIKOM ANABLONOM OKRUZENJU tj kada se misic nalazi u anabolnom okuruzenju



Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Studije i studijice-diskusije
« Reply #19 on: February 05, 2010, 09:57:04 AM »
Quote
a tu dolazimo do pojma hipertforije pa cak i hiperplazije u DVOLJNO VELIKOM ANABLONOM OKRUZENJU tj kada se misic nalazi u anabolnom okuruzenju
neki ce reci da je hiperplazija uslovljena samo hormonom rasta sto nije tacno ali ajd sad.

ja citah jedno predavanje sa fakulteta gde se uci o metabolizmu coveka. bila je prica o apsorpciji aminokiselina. kazu da covecije telo moze dnevno da apsorbuje maximalno 100gr aminokiselina. pitanje je samo koliko za to treba proteina. kako je i sarcev govorio uzimace se samo aminokiseline za koju godinu. mene zanima da li ima smisla govoriti i razmisljati da je covecijem telu pretpostqavljam umerene fizikce aktivnosti dovoljno 100gr aminokiselina. pri tome se ne spominje koje su to aminokiseline. dosta neodredjeno je bila konstatacija ali osetio sam potrebu da pitam.