EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Aerobik  (Read 32641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Aerobik
« Reply #10 on: July 19, 2007, 09:25:52 PM »
pazi samo da ne preteras...ali,ako se vec bavis borilackim vestinama(a da nije sumo rvanje,salim se)toliko aerobnog ti i nije potrebno.Ali,ako hoces da izvajas telo,oblikujes,onda teretana ne sme da ti dosadi

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Aerobik
« Reply #11 on: July 20, 2007, 12:15:13 AM »
Pa jeste sumo....zasto ti je to smesno!Cak sam i reprezentativac. :) Nije sumo,salim se.Idem na judo i japansku ju-jutsu,ali to nije toliko obavezno vise idem kao rekreativac.Ne treniram tako dugo,a sto se teretane tice pravio sam veliku pauzu,ali se polako vracam na staro.Godinama sam redovno isao i odjednom je samo doslo do prezasicenja,a kako mi genetika nije naklonjena kada ne trenirem ne opadne mi masa nego se gojim.Nije mi problem da idem u teretanu ni kada su vrucine.Poceo sam i da trcim,ne mogu da radim kardio sprave u teretani,vise mi odgovara trcanje kada zadje sunce i nije toliko vruce ili bas uvece.Ovako sam vas pitao za aerobik,bas me je zanimalo i hvala vam puno na objasnjenju,a da li cu da probam jos ni sam ne znam.Hvala jos jednom :blowkiss:

Offline Sportasica

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 116
  • Gender: Female
Odg: Aerobik
« Reply #12 on: July 20, 2007, 12:17:26 AM »
Ekstra ako se bavis borilackim vjestinama vec... onda ti preporucujem ako gdje ima da treniras tae bo ili tae bo step, CIC aeoribik i aerokickboxing... mislim da ce ti pravo puno pomoc oko kondicije, izdrzljivosti i snage... ipak u tim nabrojanim aerobicima pauze su jako kratke, jako su zahtjevni i traze snagu misica, dobru kondiciju i naravno jako srce :) ... posto se vec bavis kako rece borilackim vjestinama, mislim da mozes komotno vjezbati i najteze oblike aerobika(najzahtjevnije)...

AKo ti bude trebala pomoc oko detalja vjezbi , nacina treniranja, javi se na pp

Pozz

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Aerobik
« Reply #13 on: July 20, 2007, 12:29:15 AM »
Ne znam sta je tae bo step i aerikickboxing.Mislis da bi mi dobro doslo kao dodatak?Gde to moze da se trenira u BG-u?Ti drzis casive iz ovih disciplina negde?

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Aerobik
« Reply #14 on: July 20, 2007, 12:34:11 AM »
Video sam da si vec opisala sta je sta.Izvini.Malopre se nisam vracao gore.Ali ovo za mesto treniranja jos uvek stoji kao pitanje.Ako znas gde moze da se trenira?

Offline Sportasica

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 116
  • Gender: Female
Odg: Aerobik
« Reply #15 on: July 20, 2007, 05:25:52 PM »
E cuj ja sam ti u Sarajevu :) , a ne znam u Beogradu ako gdje ima, mora raja s foruma malo tu da pomogne oko informacija... Tae bo svi znamo sta je, e sad Tae bo step je verzija puno zahtjevnija od tae boa gdje koristis STEPER i sve urarce koje bi radio inace bez stepera, sad moras s njim, penjes se, skaces, udarci pri penjanju pri silazenju s stepera itd... objasnicu ti detaljno kad s ebudemo vec culi preko pp-a, a aerokickbox ti je verzija tae boa cistog, ali znamo da se tae bo obicno vjezba uz korak- svi udarci se izvode kontrolisano uz box korak iz aerobika, dakle hodanje... dok u aerokicku imas skakanje tokom cijelog sata, nema hodanja i zezanja... svi udarci koje poznajes iz tekvandoa ili kickboxa ili karatea svejedno sve je to isto se rade UZ SKOK... eto , detaljnije ako te zanima kako se sta izvodi i radi, pp cujemo se...

Offline pantera

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Aerobik
« Reply #16 on: July 30, 2007, 06:24:58 PM »
evo jedno klasično pitanje koliko je aerobik dobar za mršavljenje?
ja sam jedno vrijeme išla, al mogu vam reći da sem kondicije ništa nisam dobila niti izgubila samo sam eto bila zategnuta..al salca je bilo...
dal je moguce da se tijelo navikne na jedan te isti tempo aerobika? što preporučujete tada?

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Aerobik
« Reply #17 on: July 30, 2007, 10:17:44 PM »
Svaka fizicka aktivnost je dobrodosla.Naravno uz korigovanu ishranu a to ces ovde na forumu naci,ima dosta tema o tome.Sto se tice aerobika,naravno da ces upasti u monotoniju i zastoj ako treninge vodi nekompetentna osoba,tjs.osoba koja se u zivotu nije bavila sportom,ne zna nista o ishrani,telu,vezbama,povredama.....vec je bila jedna od ucenica tamo opet neke instruktorke aerobika....pitaces verovatno a koja vrsta aerobika....Ja drzim vise vrsta i mogu ti reci da svaka forma tog tipa fizickih aktivnosti moze pomoci prilikom gubljenja na tezini,ali opet uz pravilnu ishranu.Nema nista bez toga...cak ni dobrih i vidljivih trbusnjaka...mozes se ti razbijati do mile volje od vezbi za stomak ako se posle toga nazderes svega i svacega....a,izgleda da si ti to upravo radila jer kazes da su masne naslage i dalje bile tu....dakle,moraces malo da probusis kasiku,ali pametno NIKAKO nekim izgladnjivanjem....i uz to ces dodati aerobik ili sta vec i onda polako sa strpljenjem cekati rezultate...

Offline pantera

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Aerobik
« Reply #18 on: July 30, 2007, 10:29:25 PM »
hvala alex :blowkiss:

pa problem je što u mojoj blizini nema ni jedna instrutorka koja je baš učena da kažem,
jer isti tempo i iste vježbe rade već godinama, a meni je to dosadno

nego interesuje me da li ti za gubljenje kg. preporučuješ aerobik ili one treninge zvane HIIT u trajanju od 15-ak min+ neke pilates vježbice?

sory što možda gnjavim previše

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Aerobik
« Reply #19 on: July 30, 2007, 10:59:54 PM »
Ma,ne gnjavis me taman posla...to me isto pitaju "moje"devojke (koje dolaze na aero).Vidi,ovako,najbolja kombinacija je malo teretane+vezbice tipa pilates,fitball,moze i step...bilo sta id tih aerobnih.E,ako imas averziju prema tegovima i teretani onda neki vruc tempo +vezbe sa tegovima.Ja sam aero i svela na to,malo kardio vezbi tipa tae bo,kick pa onda vezbe sa bucicama gde im zadajem ili improvizujem vezbe koje mogu raditi u teretani.Pa,opet neki kardio ritam(u poslednje vreme ribe se pale na te vojne vezbe),zatim slede tegici....Gledam po internetu,svuda u svetu prava je invazija aerobika sa tegovima...dosta to forsiraju...znaci onaj dosadni ritam skoci,sutni,rucice i nogice gore...polako ali sigurno bledi i nestaje...sto je po mom misljenju dobro.Ja volim jake treninge gde ces se pomuciti dobro.Drzim i tae bo i kick,ali je zaista glupo zadavati zenama takve koreografije sa udarcima.Ja sam trenirala karate 6 godina(stigla do crnog pojasa),kao i kick-box u "Delijama"-Zvezdi,oko godinu-dve..gde smo samo pola godine ucili kako se izvodi pravilan udarac....I,sad ja trebam zenama davati i improvizovati tako nesto.Pravim sprdnju od tog sporta,ja to ne zelim..nego im zadam neku vezbicu koju smo mi imali u zagrevanju,malo pravilnog trcanja+vezbe sa tegovima i eto ti i zabave i znoja i jos naucis vezbice koje mozes primeniti u teretani(naravno samo uz prave tegove i malo iskorigovaniji stil).Da ja tebe ne davim ,ti dobro razmisli gde ces i kako...pa nam se javi