EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...  (Read 26886 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neca_veca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
  • love you all
Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« on: May 08, 2007, 04:02:46 PM »
Pre svega, zelim da pozdravim sve forumase, kako one cije postove non-stop citam i ciji mi saveti puno znace, tako i sve redovne posetioce koji citaju i uzivaju na ovom sajtu. Ja sam, doduse, resila sam da izadjem iz ilegale, predstavim vam se i zatrazim po koji savet i naravno tapsanje po ramenu. Jako ste mi dragi i pisem vam prijateljski jer mi se svakako cini kao da vas vec sve licno poznajem.

Pre tri meseca sam bila kod nutricioniste, dobila sam rezim ishrane kojeg sam se pridrzavala skrooooz, sa 72 kg dosla sam do 62. Lekar mi je rekao da prva dva meseca ne pocinjem sa fitnesom i bilo kojim aktivnostima, sem pesanja, jer sam bila strasno neaktivna ranije, pa da se organizam ne sokira zbog restriktivne ishrane i fitnesa odjednom. I to sam poslusala, naravno, tako da sam pre tri nedelje krenula u teretanu. Prijatelj mi je sastavio program po kojem vezbam i vec sam prezivela upale i sad mi je super kad odem u teretanu (i kad se vratim iz nje). Treniram 4 puta nedeljno i ne ocekujem neke brze rezultate, zelela bih da se bb bavim ozviljno i zbog zdravlja i zbog izgleda. Zanima me vase misljenje o ovome (za sad o ovome, ali seticu se ja jos mnogo cega):

* da li bih trebala u danima odmora da odradim kardio trening kod kuce, ono posle dorucka nekih pola sata stepera?
* kako da najbolje odradim HIIT kardio obzirom da u teretani gde idem nijedna bicikla ni steper nemaju nikakve displeje ni pokazatelje (polomljeni su), mogu li to da odradim napamet, minut-dva brzim tempom, minut-dva sporijim ili da nabavim merac pulsa postavim ga i upravljam se po tome?
*mogu li da pocnem sa suplementima za jedno mesec dana (kad malo udjem u formu i kad mogu da trening bez problema izguram do kraja) ili je prerano?
*sta mislite o kombinaciji - uni unidyne+dym l-carnitin+daily formula, to su mi preporucili. Inace, visoka sam 170cm, trenutno 62 kg, zeljena tezina 56-57 kg, imam 25 godina. Bavila sam se celog zivota sportom, najduze rukometom. Zbog zdravstvenih problema morala sam da prestanem sa svim, cak i najblazim formama fitnesa, ugojila sam se 15 kg za 3 godine, i toga sad pokusavam da se resim.
*koliko je strasno to sto ne pijem vodu, skoro uopste. Pijem vocne sokove, cedjenu narandzu, limun... mozda cajeve... ali sve na silu, kad procitam koliko je to vazno najezim se, i da li ako koristim suplemente MORAM piti povece kolicine tecnosti?
*da li da u svakom treningu radim trbusnjake, koliko serija i koji broj ponavljanja mi preporucujete?
*citajuci vase jelovnike nisam mogla da ne primetim da je tuna u svakom trecem 'receptu', ja ne jedem ribu (nijednu vrstu), smeta mi miris...da li da pijem tablete omega-3, da li imate neki dobar predlog za kamufliranje mirisa tunjevine, ako ni to ne prodje - da li je ok ako jedem piletinu, curetinu i teletinu, barenu i pecenu narvno, i ne jedem ribu uopste?

Mmmm....da, mislim da je dosta pitanja, banovace me sa foruma ako nastavim  :lol:

Za sve vas jos jednom ogroman pozdrav i veliki poljubac od Nece  :blowkiss:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #1 on: May 08, 2007, 04:20:04 PM »
Cao Neco-Veco  ;D :blowkiss:
Ajmo redom, ishrana koju ti odredi nutricionista se razlikuje od ishrane koju primenjuju ljudi koji se profi bave bb & fitnessom (a to je tvoja zelja)!
To da prva dva meseca ne pocinjes sa fizickim aktivnostima mislim da je greska jer ne mogu da ti skode nikako, ono sto je vazno je da se prve 3 nedelje uvodis u odredjeni fazon, pa tek  kasnije povecavas serije, tezine,..sta vec!

Kakav ti je program po kom si vezbala, ako ti nije tesko napisi ga!

Ok je 4x nedeljno i sama znas da mnogo truda , motivacije i discipline treba da bi se doslo do zeljenih rezultata!

Sto se tice ishrane i toga sto ne podnosis ribu, probaj recimo da kupis tunu u vodi...manje "smrdi", a baren oslic gotovo i nema miris..bar meni!
Alternativa ti je belo meso, ali aj izguraj, zapusi nos i jedi i ribu ! :)

STRASNO JE STO NE PIJES VODU - M O R A S !!!!  :yes:

Kupovne vocne sokove izbaci, a cedjene pij u prepodnevnim obrocima do 17h zbog secera. Cajeve i kafu mozes ali bez secera.

Sto se tice hiit-a najbolje kupi pulsimetar, tako ces biti sigurna  ;), a sto se tice trbusnjaka ja ih radim svaki trening i ono sto je vazno za njih da ih radis polako i da ih stezes dok radis! Tako bar ja...  :lol:

Sto se tice primene suplemenata ostavicu iskusnijima da ti daju savet na tu temu :)

 :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #2 on: May 08, 2007, 04:52:48 PM »
Evo i mene  :crazy:

Quote
* da li bih trebala u danima odmora da odradim kardio trening kod kuce, ono posle dorucka nekih pola sata stepera?

ovo je uslovljeno tvojom kondicijom, ako si u kondiciji mozes da radis kardio svako jutro a hiit svaki drugi dan kada nisi u teretani..

Quote
* kako da najbolje odradim HIIT kardio obzirom da u teretani gde idem nijedna bicikla ni steper nemaju nikakve displeje ni pokazatelje (polomljeni su), mogu li to da odradim napamet, minut-dva brzim tempom, minut-dva sporijim ili da nabavim merac pulsa postavim ga i upravljam se po tome?

prosto, uzmi sat i stavi na guvernalu i gledaj sekundaru..ili na ruku sve jedno je..

Quote
*sta mislite o kombinaciji - uni unidyne+dym l-carnitin+daily formula,

od sagorevaca ti treba samo jedan, daily moze ..

Quote
*koliko je strasno to sto ne pijem vodu, skoro uopste. Pijem vocne sokove, cedjenu narandzu, limun... mozda cajeve... ali sve na silu, kad procitam koliko je to vazno najezim se, i da li ako koristim suplemente MORAM piti povece kolicine tecnosti?

mora voda, sokove nemoj da preterujes ipak je to fruktoza(vocni secer), fruktoza se najlase deponuje u masti..

Quote
*da li da u svakom treningu radim trbusnjake, koliko serija i koji broj ponavljanja mi preporucujete?

prema njima se ponasaj kao i prema svakom drugom misicu koji vezbas, najbolje je jedan trening donji trbuh jedan gornji..


Quote
*citajuci vase jelovnike nisam mogla da ne primetim da je tuna u svakom trecem 'receptu', ja ne jedem ribu (nijednu vrstu), smeta mi miris...

ne moras..ako mozes da jedes samo meso i jaja onda je ok


Quote
da li da pijem tablete omega-3,
samo ujutru i to do 500 mg

Quote
da li je ok ako jedem piletinu, curetinu i teletinu, barenu i pecenu narvno, i ne jedem ribu uopste?

ok je..


Quote
Mmmm....da, mislim da je dosta pitanja, banovace me sa foruma ako nastavim 


ma nece  :)

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline neca_veca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
  • love you all
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #3 on: May 08, 2007, 05:19:37 PM »
Hvala vam na dobrodoslici   :blowkiss: Bas ste divni  :lol:
I, naravno, hvala na brzim odgovorima. Malo su me uplasili... ma, salim se... ne dam se ja zaplasiti tako lako. Ovo za nutricionistu bilo je prelazno resenje jer kako sam se hranila i tih dodatih 15 kila bilo je malo (citaj: samo slatkisi, grickalice, sve przeno, zacinjeno, gazirano....uhhh). Ova tri meseca ne samo da sam se "skinula" sa te hrane, vec sam skinula i kile, a sad prelazim na rezim ishrane koji manje vise lici na propisani ali je pun proteina, napisacu i njega, ali cu prvo ispisati program po kojem vezbam (unapred se izvinjavam ako to bude licilo na papazijaniju jer ne znam kako se sve sprave i vezbe pravilno 'zovu', ali potrudicu se i pogledacu u vasim treninzima, mislim da cu tamo naci sve sto i ja trenutno radim).

       Prvi trening:

kardio - pola sata

lat-masina - vucenje ispred glave (15,12,10)
               - vucenje iza glave (15, 12,10)
               - sedece veslanje (15,12,10)
hiperextenzija (ledja) 2x15

bench press ravni (15,12,10)
                 kosi (15,12,10)
pec-dec (15,12,10)

"letenje" bucicama stajace (15,12,10)
potisak iza glave sa sipkom (15,12,10)

biceps pregib sa EZ sipkom (16,14,12)
biceps pregib sa bucicama (naizmenicno) 3x 20

lezeci potisak sa EZ sipkom (sa cela) (16,14,12)
lat masina - potisak za triceps (16,14,12)

trbusnjaci ( klupa 3x 25, podizanje nogu na vratilu 3X 15...)

pauza izmedju vezbi minuit do minut ipo

       Drugi trening:

kardio - pola sata

cucnjevi na Smith masini (20,18,16)

iskorak sa bucicama (20,18,16)

leg ekstenzija 3x 20

leg curl 3x 20

listovi stajaci 3x 30 (min tezina)


trbusnjaci (sve grupe) + twist

pauza izmedju vezbi minut i manje

sema treniranja: prvi, drugi, dan pauze, prvi, drugi, dva dana pauze

Najgore mi je s trbusnjacima, i kardio bas ne sijam, nemam kondicije (ali borim se nekako). Sve ostalo je ok, sta vise uzivam dok radim u teretani  :lol:

Program ishrane napisacu kasnije, sad vec kasnim u teretanu, a ova voda me nervira, sve mi bljuntavo kad popijem casu vode, ali dooobro.... sto se mora nije tesko... Probacu da danas ne odnesem i vratim punu bocu vode iz teretane, popicu je pa sta bude neka bude  :pullhair: :wallbash1:

Koji sagorevac bi bio sugestija i kad bi trebalo da pocnem?

Hvala vam jos jednom na savetima i podrsci  :bow:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #4 on: May 08, 2007, 07:51:50 PM »
Ako nemas kondicije, nemoj da radis 30 minuta..to je kontraproduktivno..kreni od 15 pa postepeno povecavaj..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline neca_veca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
  • love you all
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #5 on: May 08, 2007, 08:12:58 PM »
Da li bi isti rezultat bio kad bi podelila tih pola sata kardia na 15 pre i 15 minuta posle treninga snage?

Evo mog programa ishrane ( i predvidjeni raspored aktivnosti ), ako imate bilo kakve primedbe i sugestije rado cu ih saslusati ( bolje receno - procitati ):


Pahuljice, integralno pecivo
Belanca (kuvana ili pecena bez masti), zumanca 1-2 nedeljno
Jogurt ( Ella, Viva, AB…)
             + vitamini i minerali

                                                     ( kardio 20-30 minuta – bicikla, steper, trcanje…)

Voce – jedna porcija (ne- banane, grozdje i suvo voce)


Pirinac/ grasak/ integralna testenina/ krompir
Meso 100 gr (belo pilece, telece, govedje)
Salata po zelji sa kasicimom maslinovog ulja

                                                      ( trening – 20/30 kardio + 40/50 trening snage )

Meso 100-150 gr ( telece, govedje, belo)
Belanac/ nemasni sir/ jogurt/ soja
Salata po zelji
Hleb ( integralni, graham, crni…) minimum


Bez soli, najmanje dva litra vode dnevno.

I naravno jos pitanja:

* sta sa vestackim zasladjivacima?
* sta mislite o 2u1 kaficama (ness, jacobs… bilo koja)?



Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #6 on: May 08, 2007, 11:32:50 PM »
* sta sa vestackim zasladjivacima?
* sta mislite o 2u1 kaficama (ness, jacobs… bilo koja)?

* ok, bolji od secera u svakom slucaju
* high fat  :bored: - ja pijem ili cistu nes ili kuvanu without sugar

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #7 on: May 09, 2007, 08:36:16 AM »
Quote
Da li bi isti rezultat bio kad bi podelila tih pola sata kardia na 15 pre i 15 minuta posle treninga snage?

probaj ali cisto sumnjam
Quote
Pahuljice, integralno pecivo
Belanca (kuvana ili pecena bez masti), zumanca 1-2 nedeljno
Jogurt ( Ella, Viva, AB…)
             + vitamini i minerali

                                                     ( kardio 20-30 minuta – bicikla, steper, trcanje…)

ovo mi se ne svidja..napunis se pa odes na trening i sta ces sagorevati na tom treningu , ono sto si pojela..
najbolje je ako mozes da radis na prazan stomak samo kardio a teretanu u neko drugo vreme..
jer preko noci si iscrpela energetske depoe i kada radis na prazan stomav veca je verovatnoca da ce telo da pocne sa potrosnjom zaliha masti..
zato je bolje da se uzme glutamin i to na prazan stomak on te cuva od razgradnje misica.

Quote
Voce – jedna porcija (ne- banane, grozdje i suvo voce)

ovo mi se isto ne svidja ne moze samo voce da bude obrok

Quote
Bez soli, najmanje dva litra vode dnevno.

soli malo hranu, nisi bolesnik..


u sustini nije los jelovnik ali ovo ako si platila ovde si imala free da nadjes..ako ti je ovo za svakodnevnu upotrebu imaces brzo blokadu.prvi uspeh si imala samo zato sto ti je prva prava dijeta i kada se telo zastiti dodje do zastoja..i pocinje da se gojis.evo ovde sve koje koriste varijaciju i ako ne treniraju stoje na isto ne goje se, neke cak i skidaju kilograme..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #8 on: May 09, 2007, 09:26:23 AM »
Kardio nemoj deliti i radi kao što je lazić rekao na prazan stomak. Organizam do nekih 10-12 minuta troši energiju unetu hranom, a tek posle toga počinje proces razgradnje masti radi dobijanja energije., znači ako radiš kardio 2x15 minuta, max 10 min traje razgradnja masti, a ako ga radiš odjednom 30 minuta razgradnja traje i do 20 min. što nikako nemože biti isto. Obavezno radi varijacije uh, koliko god možeš, jer ako se telo navikne na smanjen unos kalorija, ono se na to privikne, i zbogom toplenje mast :bored:

Offline neca_veca

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
  • love you all
Odg: Da li da se hvalim ili da se zalim... pitanje je sad...
« Reply #9 on: May 09, 2007, 01:55:03 PM »
Ok, necu deliti kardio, odradicu koliko mogu u komadu, a vremenom cu povecavati. I ujutru na prazan stomak, mada tu imam mali problem. Ustajem rano (6.30), doruckujem u 7 h jer idem na predavanja od pola 8. A taj kardio radim na steperu kuci, ali tek oko 11 kad se vratim s faksa (ranije ne bih ni mogla, jer zivim kao podstanar, a i zivim u sobi sa sestrom pa bih je probudila bukom), uzina posle kardia vocna, i oko 14h rucak, trening u teretani oko 17, vecera oko 19h i to je kraj.
Ovaj jelovnik koji sam u prethodnom postu napisala nije taj od nutricioniste, nego taj "prilagodjen" za moje potrebe tokom vezbanja.
Napisacu sada i jelovnik koji sam dobila od nutricioniste. Sa tim rezimom ishrane sam smrsala 10 kg, ali nekako mi je preobimno sada i sa premalo proteina, pa sam zato usvojila ovaj prethodni koji mi je sastavio drug koji se bavi bb.

Dakle, dijeta savetovalista za dijetetiku, Nis ( 1500 kalojia )

Dorucak
mleko                 240 gr (ili 2 dl jogurta) do 1% mm
zamena mesa       50 gr (mladi sir/ 1 belance, sunka 30 gr)
hleb                    50 gr (ili ovsene pahuljice)
povrce “A” po zelji

Uzina
voce   300 gr

Rucak
supa po zelji  (bez testenine)
povrce “A”    neograniceno
povrce “B”    200 gr
meso             90 gr (ili zamena mesa – sir, soja)
hleb               50 gr (ili zamena hleba 200 gr)
masnoce         5 gr (1 k.k. ulja)

Uzina
voce     300 gr

Vecera
mleko            240 gr (ili 2 dl jogurta) do 1% mm
hleb                50 gr ili zamena hleba 200 gr
zamena mesa    50 gr (mladi sir/1 belance / meso 30gr)
povrce “A” po zelji

*Povrce “A” – zelena salata, spanac, kupus, krastavac, paprika, pecurke, rotkve, paradajz, tikvice, boranija, brokoli, persun, celer
*Povrce “B” – sargarepa, grasak, cvekla, luk, keleraba, ren
*Zamena hleba – pirinac, integralna testenina, pasulj, socivo, krompir.

Nadam se naci cu pravu kombinaciju za sebe, madaaa...... polako pocinjem da sumnjam.
 
*Gde da kupim glutamin i koliko pre treninga da ga popijem?
*Da li ce valjati ako ne jedem sve do 11, onda popijem glutamin i radim kardio, pa tek onda doruckujem, znaci oko 12?
*Da li je program treninga ok ili bi nesto trebala da menjam?

Tiki, prestacu da pijem 2u1, obecavam  :yes:, a vodu pijem celog dana... i da, moram da se hvalim, juce sam na treningu popila vise od pola litre...a???? bas sam ja neko poslusno dete  :clap: I danas na faksu se nalivam ko neka blesa, ne prija mi, aliiii ....