EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: IZGUBLJENA;POMOC!!  (Read 9169 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Xena

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #10 on: May 31, 2009, 06:18:49 PM »
evo mene...sva sam sretna i nisam mogla docekati da ponovo provjerim je li neko pokazao interes za moj problem..... :blowkiss:zato vam puno,puno hvala....Ali trebacete me jos malo uputiti i podrzati...jer sam stvarno dezorjentirana....Dakle....ujutro popijem kafu,i to bez secera....sendvic(koristim salamu od pilecih ili purecih prsa i to onu nemasnu i crni kruh sa vise zitarica)...Poslije pojedem nesto konkretnije u smislu sniclu i rizu ili kuhani krompir sa salatom (bez ulja i sirceta) i to je vec poslijepodne....Napominjem da sam skroz presla na piletinu i puretinu,i da rizu i krompir jedem sa skroz malo soli.Kad ponovo osjetim predvece glad ubacim jogurt ili nemasni sir ,poneku jabuku i navece ponovo musli zitarice sa susenim vocem i nemasnim mlijekom.....Znaci kao sto rekoh sve jedem sa 0,1 % masnoce mlijeko i sireve,tunjevinu i piletinu,jedem vise povrca nego voca....i vec dva mjeseca bez slatkisa i secera.Znaci prvo mi pomozite ako gdje grijesim u ishrani....uzimam oko 3 obroka dnevno,racunajuci navece musli.Da li bi trebala povecati unos jogurta i sira?Ili mlijeka??
Druga stvar,trenerica mi je odredila program vjezbanja....sastoji se pretezno od vjezbi za stomak,i kada zavrsim tu seriju onda radim grudi i noge...Ali ove vjezbe za stomak radim bez tegova,onako na strunjaci i klasicne trbusnjake.Da li bi tu nesto trebalo mijenjati?Inace zadovoljna sam izgledom,ali ponavljam stomak mi je problem zona...ali ne znam sta da mijenjam??? :dunno:Da li je uopce moguce tu stanjiti onu ruznu debelu kozu koja ne da misicima da izvire? :nonono:
I ne razumijem bas te sve izraze ,ako mi neko moze malo konkretnije pojednostaviti kojim redoslijedom da treniram....Obecavam ucinicu sve kako mi savjetujete,samo mi konkretno napisite.....I jos jednom veeeeelika puzsa jer ste mi danas uljepsali dan i dali mi novu nadu :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #11 on: May 31, 2009, 06:21:46 PM »
ajde prelistaj malo forum


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nishlija87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #12 on: May 31, 2009, 07:04:22 PM »
da se umesam i ja   :evillaugh:
pozz svima

po meni je glupo da se radi grudi/biceps  ledja/triceps jer ako radis grudi radi i triceps, ta grupa
pa se odmara sledeci dan ta grupa, a radi grupa ledja/biceps
e jedino ramena/noge nemaju nikakve veze al nije ni bitno

mozda cak i bolje raditi 1. dan grudi/triceps,   2. dan ramena s nogama ili sa trbusnjacima    3. dan ledja/biceps
pa noge u 4. dan same ili sa trbusnjacima

sve zavisi kako kome

ja npr. radim 3 pa 1  bas ovako kako sam naveo, samo mana sto ne radim noge ( sad me sramota sto sam to reko  :blush: )
ali i ja mozda gresim tako da... ODOH DA CITAM FORUM SAD!!!

a kardio bi ja ubacio u dan odmora ujutru na prazan stomak, kako i radim inace i mogu da kazem da sam zadovoljan napredkom 
donekle

evo mene...sva sam sretna i nisam mogla docekati da ponovo provjerim je li neko pokazao interes za moj problem..... :blowkiss:


zato i postoji forum   :blowkiss:  i ja tebi   ;)

koristim salamu od pilecih ili purecih prsa i to onu nemasnu i crni kruh sa vise zitarica

ja bi ovo skroz izbacio, ubaci ovsene sa fit jogurtom, extra su

Znaci prvo mi pomozite ako gdje grijesim u ishrani....uzimam oko 3 obroka dnevno,racunajuci navece musli

nikako musli, pogotovu ne uvece, tu ima svacega
i ja sam mislio da je musli ok, ali sam se "preshaltao" na ovsene i belanca i to samo za dorucak

Da li bi trebala povecati unos jogurta i sira?Ili mlijeka??

savetovao bih te da pred spavanje pola elle smazes, a danima kad ne treniras pred spavanje celu ellu
ako ne mozes, probaj sa paradajzom
tako bar ja radim i naviko sam se na ellu, al mi zapala pre neki dan neka kojoj isteko rok   :wallbash1:

Da li je uopce moguce tu stanjiti onu ruznu debelu kozu koja ne da misicima da izvire?

sve se moze kad se hoce   ;)

Obecavam ucinicu sve kako mi savjetujete,samo mi konkretno napisite

kao sto und rece, citaj forum i saberi 2 i 2 bice ti jasno
ni meni neke sitnice nisu jasne, pa sam resio da se ne opterecujem, i uzeo sam da polako prelistavam forum pa kad se razjasni, razjasnilo se

i ne zuri, ja sam se prvih mesec dana non-stop gledao u ogledalo
ustanem ujutru i pred ogledalo i mislim se: "ohoho, sad sam se naspavao i sad mi se povecao biceps, lele sacu iskidam na skotovu!"    :crazy:   :wallbash1:   :pullhair:

veliki pozdrav za und  :blowkiss: , ona me je navela da citam forum (mislim nemoj pogresno da shvatis   ;)

VEEEEELIKIII POZZ




Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #13 on: May 31, 2009, 07:08:57 PM »
pa super ako jesam  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #14 on: May 31, 2009, 10:38:58 PM »
Mante se ljudi mesnih preradjevina.... pogotovo parizera salam,a i tih zajebancija...skuplje su i nekvalitetnije od konkretnih stvari.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #15 on: May 31, 2009, 10:41:13 PM »
@nishlija87: Ako pravo uradis noge, neces imati snage za dizanje flase vode a kamoli da radis jos i ramena. noge su 60% tela i treba poseban dan za njih.

Offline nishlija87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #16 on: June 01, 2009, 01:59:30 AM »
@nishlija87: Ako pravo uradis noge, neces imati snage za dizanje flase vode a kamoli da radis jos i ramena. noge su 60% tela i treba poseban dan za njih.

u pravu si, my mistake 

nego, buni me malo oko trbusnjaka, kako ih raditi kad je cilj defka ili klasicno skidanje sala??
nekako mi se cini da je malo 2x nedeljno po 3 vezbe po 4-5 serija?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #17 on: June 01, 2009, 07:56:29 AM »
nije malo, ne skidas salo trbusnjacima svakako, ok je ti je 2x


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Xena

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #18 on: June 01, 2009, 12:11:55 PM »
Evo mene....upravo se spremam za teretanu...naravno sa vise motivacije nego dosada ;)...iskreno...ove trenerice ovdje imam osjecaj nisu bas profi....prije svega nisu me ni upitali za ishranu,nisu mi savjetovali uopce nista u vezi proteina,ovi tipovi ovdje sto dolaze u teretanu,samo se ogledaju,vise sminkeri nego pravi sportasi...tako da se ne bih usudila nikog ni upitati za savjet,osim ovdje naravno!Dosta sam citala vec ovdje na forumu,ali najvise bih voljela konkretne savjete,tako da predjem cim prije na djelo.Nekoliko stvari mi nije jasno....
1.Ovsene....kako se jos zovu?....
2.Trebam li za celulit uzimati L-carnitin ili nesto?
3.Da li prije treninga da radim cardio,ili samo zagrijavanje na spravama ...trenutno radim na steperu,onaj sto ima i rucke za ruke ukljuci citavo tijelo....
4.Ne znam sta je Elle,sir pretpostavljam...ovdje nema takvog...uzimam tzv.Quark,i to totalno bez masnoce....

I evo malo pregled mog treninga...pa ako moze neko da mi kaze za stomak i struk sta da pojacam,u koliko serija da radim,sa kojom kilazom.....?? :help:

Znaci zagrijavanje...pa radim na podu 2x20 trbusnjaka sa podignutim nogama u zraku(blago savijenim)
onda 2x15 na spravi sa ruckama..gdje se drzim rukama a noge podizem i spustam...
Isto radim trbusnjake sa strane...noge savijene u zraku i podizem se i spustam rukom na suprotnu stranu...

Ima li ko koji prijedlog??I na koliko da pojacam....

I jos radim na klupama,da li je bolje 3x20,ili 2x50?
I jos na spravi sa tegovima,ona sto ima rucke za ruke i noge,pa se sjedeci istovremeno savijemo prema naprijed (noge prema gore) i tu dizem 25 kila....2x20 trenutno....

Eto to je ovaj dio za trbusnjake....da za sipkom iza vrata,radim sa strane okretanje,za struk.Cure....sta mi jos preporucujete...stvarno bih htjela maksimalno struk smanjiti  :help:

I jos najvaznije pitanje,zbog kojeg sam ovdje i dosla...ako povecam unos proteina...da li cu i dalje mrsaviti,mislim gubiti na pojedinim dijelovima (stomak i struk) ,a ostati ista tamo gdje je zenama bitno (guza i grudi)????Stvarno sam zbunjena.....
Jer kao sto rekoh...smanjuje mi se volumen citavog tijela...necu zbog struka i stomaka da budem "sasusena" :nonono:
Svima koji imaju neki savjet za mene unaprijed veliiiiko hvala,i pliiizzzz trebam vcas stvarno :dunno:

Offline nishlija87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: IZGUBLJENA;POMOC!!
« Reply #19 on: June 01, 2009, 12:23:22 PM »
1. mislim da se zovu jos i zobene
2. za l-karnitin neznam, cekamo iskusnije za to pitanje (za to vreme baci pogled na podforum o sagorevacima)
3. pre treninga bih ja radio samo vezbe oblikovanja, a kardio posle tegova ili jos bolje ujutru na prazan stomak
4. ella je sir, neznam za taj quark ali ako je sa 0% masti onda je ok

sto se tice proteina, gledaj da unosis 2-2.5g/kg nemoj ni vise ni manje
proteini neka budu konstantni svakog dana, samo variraj sa uh (skrobom)