EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju  (Read 41963 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #10 on: July 26, 2007, 09:29:31 PM »
ovako ako taj dan u teretani radis tegove onda whey pijes poslje treninga ako samo radis kardio onda nemoj jer ce samo da prodje kroz tebe , al obaevzno kad dodjes kuci moras da jedes nesto proteinsko najkasnije 40 min nakon sto popijes pwm tj whey znaci moraju da bude ili riba ili pilece bijelo, itd napisala sam izvore proteina najbolji koji su  ;) plus neka salata
sojini proizvodi i nisu neka zamjena ti se drzi osnovnog riba piletina teletina itd pokusaj postepeno da povecavas ..
uh skrobne ne unosis poslije 17 h tu spada i voce , salata, paradajz su vlaknasti uh njih unosis i poslije bez problema :yes:

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #11 on: July 26, 2007, 09:59:07 PM »
Vazi Leyla, jos jednom hvala, pokusacu da ubacim vise proteina, nadam se da ce to pomoci.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #12 on: July 26, 2007, 10:33:37 PM »
Quote
ne radim varijacije UH, proteini i tako to, uglavnom gledam da to bude ta neka zdrava ishrana kao sto sam gore navela, da svaki dan bude razlicito voce, povrce, soja, butter od badema, cereal, krekeri, nekad crna riza sa paradajzom itd, ali te UN dijete i ostalo meni ne odgovaraju jer mi se cini da ja vise kila tako dobijem, pa zato izbegavam eksperimentisanje sa raznim brzo-gubljenje kila dijetama.
E, pa ovako: ukratko - pre par meseci sam bila gde i ti sada, pa kad sam videla da ne ide vise na dole, ovde sam potrazila pomoc. Ako hoces da sprzis salce i da ga ne povratis ja bih ti preporucila tacno ovakav jelovnik predlozen na ovom forumu! Veruj mi, funkcionise! I ne samo to, dobices mnogo vise energije i u toku dana (isto radim u kancelariji i 75% provodim na sastancima i terenima, tako da se i tu razumemo :mf_wink:)
Bitno je da ti metabolizam sagoreva te rezerve, a u itso vreme naravno da ti se chisti i napaja potrebnim materijama.
Ja licno soju ne konzumiram, jer me je malo strah zbog hormona.
Quote
Znaci kad kazes zitarice, mislis na oats koji mogu da se kupe i jedu sa sojinim mlekom? Ne volim oatmeal, zbog tog jedem cereal, koje zitarice mi preporucujes a da nisu onako kasaste kao sto su oatmeals?
Ja koristim oats iliti - ovsene pahuljice nepreradjene, koje nalazim na policama pored brasna. Znaci integralne i jedini sastojak jeste - ovas. Potopis to u jogurt, poklopis i ostavis da prenoci u frizideru. Ja dodam i malo semenka od lana i susama, cisto da "izribam" creva  :hitself:
Sto se tice ribe i zive (mercury), kao sto Lazic vec rece, to je mnogo manji problem i otrov od onoga sto udisemo i pijemo. Ja jedem tunjevinu oko 5 dana u nedelji (nekad manje, nekad vise). Zelenis chisti te hevi metale iz tela pa jedi sto vise spanaca, zelene salate, brokolija, boranije itd.
Quote
I posto kazes ne UH posle pet popodne, znaci ne bih smela ni salatu, ni paradajz nikako da jedem kasnije, ili se to samo odnosi na voce?
UH koje ne treba da unosis posle 5 pm su sledeci: voce i skrobasti UH (kukuruz, zitarice, krompir, grashak, pasulj....) VlaknasteUH (paradajz, krastavac, zelena salata, boranija,itd) mozes, a i treba i posle 5 popodne ( a i pre, to su ti chistachi organizma, dok skrobasti oslobadjaju energiju).

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #13 on: July 26, 2007, 11:09:54 PM »
Hvala za info, pocecu danas da primenjujem stvari ovde savetovane, nadam se da ce pomoci,
uh, soja i hormoni, malo si me sa tim zatekla, o tom jos nisam cula, cula sam da je zdrava i da cak dobro utice na sprecavanje raka, a to o hormonima ne, moracu malo vise da se informisem o tome, posto ja soju jedem u raznim oblicima vec par godina.

Zanima me, posto to mnogi preporucuju, da li vi preporucujete jedan dan u nedelji gde sebi dozvolite malo drugaciju ishranu, ne preteravanje nego jednostavno da dozvolite sebi i slatkise i sve ono sto se bas ne preporucuje kao zdrava hrana, i koliko to moze biti stetno sto se tice gubljenja kila ako je samo jedan dan i npr 500-600 kalorija vise nego ostalim danima?
"Power wears out those who do not have it!"

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #14 on: July 27, 2007, 04:29:39 PM »
Quote
Zanima me, posto to mnogi preporucuju, da li vi preporucujete jedan dan u nedelji gde sebi dozvolite malo drugaciju ishranu, ne preteravanje nego jednostavno da dozvolite sebi i slatkise i sve ono sto se bas ne preporucuje kao zdrava hrana, i koliko to moze biti stetno sto se tice gubljenja kila ako je samo jedan dan i npr 500-600 kalorija vise nego ostalim danima?
na pocetku ne preporucujemo, zato sto neznamo kako ce se metabolizam ponasati, ali kada se usemis i dodjes do cilja, ako nastavis da se hranis kako treba onda ces mozda moci povremeno i da varas a koliko to sve zavisi od tvog metabolizma,tj stanja i da li ces nastaviti sa treningom..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #15 on: July 30, 2007, 04:53:46 PM »
Dakle uzimajuci sve savete koje ste mi dali, plus detaljno citanje foruma, ja sam odlucila da danas krenem u kupovinu hrane i promenim svoj nacin dosadasnje ishrane, mislila sam da se zdravo hranim, ali, nakon citanja svega, mislim da je to bio samo jedan deo zdrave ishrane, i da moram dosta toga ubaciti da bi to bila potpuna zdrava ishrana za zeljenim rezultatima. Ja znaci zelim skinuti negde oko 10ak kilograma, vaga je pokazala jucer 75 kilograma, znaci oko 10 ce biti dovoljno da izgledam onako kako bih volela, zadovoljna, zdrava i prije svega puna energije.
Zadrzacu nacin vezbanja, ukoliko se vi slazete, do sada nisam videla ni jednu primedbu na ovoj mojoj temi o tome  :yes:, ali, ukoliko mislite da i tu treba nesto da promenim, i to cu uraditi.
Uglavnom citajuci sve, ja sam dosla na neku svoju ideju o ishrani, mada bih zamolila Lazica da nakon sto ovo procita, sve predloge koje ima slobodno da, jer kao sto sam rekla tu sam da naucim i da probam malo drugaciji nacin ishrane.
Znaci kupicu danas:
nemasni jogurt,
ovsene pahuljice (mislim da je to kod nas oats - jos moram pogledati u prodavnici)
tuna fish (konzerva na vodi, plaus gledacu onu vrstu sto ima minimum mercury)
povrce, voce, whey protein
salmon ribu
cottage cheese (mislim da je to zamena za posni sir u Srbiji, ako neko zna koji drugi bih mogla koristiti slobodno mi recite)
crackers (100 % wheat) - 30 grama ima oko 120 kalorija, i nemaju nikakve processed food osim zitarica.
jaja ??? (uh ovo ce biti najvece iskusenje, probacu da napravim omlet od belanjaka i da makar malo ubacim sira da bih ih mogla jesti, uglavnom jaja su jos uvek pod znakom pitanja jer ja stvarno nevolim jaja)

A ovako sam planirala da mi izgleda jedan dan (usput nekako mi se cini da bi mi problem mogao biti to sto nemam bas ideju kako da napravim raznolike dane, pogotovu sto procitah negde da se slabo gubi kilaza ako se stalno jede isto)

8 ujutro dorucak (ovo mora biti nesto na brzinu jer ja nemam vremena za spremanje dorucka)
nemasni jogurt i oats

12 popodne - rucak

cottage cheese + paradajz + krastavac ili neko drugo povrce (moracu paziti na ono vlaknasta i skrobnasta da ne mesam) uglavnom rucak bi mi bio cottage cheese ili neki drugi sir i povrce i mozda par crackers

Uzina (probacu da to bude negde oko 15 h) - neko voce (znaci jedna cinijica jedne vrste voca)

17-19 h teretana

nakon teretane probacu da pijem whey protein (teretana mi je 5 minuta od kuce, tako da to mogu i kuci smuckati i popiti, nadam se da da nekih 10 minuta nakon treninga nije puno vremena sto se tice unosa whey proteina)

Usput jos sam zbunjena koliku kolicinu whey proteina treba da pijem

nekih pola sata do 40 minuta nakon dolaska iz teretane sledi vecera

20 h vecera

tuna riba (ili salmon gledacu da malo ubacim raznovrsnosti) i neko povrce, znaci boranija, krastavac, paradajz, i wheat crackers

Za pocetak nisam znala gde da ubacim peti obrok jer mislim da ce mi i ovo biti malo previse, ali, opet otvorena sam za bilo koje predloge koje imate. Jaja isto nisam dodala jer jos moram sebe istestirati da li cu ih moci jesti, i ako budem to bi jedino moglo biti kao vecera jer je to jedino vreme kad imam vremena da ih spremim, i znam da necu moci da jedem kuvana vec samo przena.

Eto to je moj plan, molim vas da sve predloge koje imate slobodno ubacite.

Raw molim te posto znam da si s ove strane bare, ako imas neke predloge u vezi vrsta hrane koju koristis, npr jogurt, sir itd, da mi napises, to bi mi puno pomoglo.

Moram da dodam da mi se cini kao da prvi put u zivotu znam sta radim i da idem u pravom smeru i to me cini srecnom jer mi se cini da ce ovoj borbi sa prekomernim kilogramima konacno doci kraj.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #16 on: July 30, 2007, 05:17:00 PM »
ODLICNO SI SVE SKOPCALA,I ODLICAN SI PLAN URADILA.

SAMO SADA JOS DA SVE TI IZGURAS DO KRAJA..

I JOS SAMO JEDNO..

POSLE TRENINGA SA TEGOVIMA.SLOBODNO UBACI 20 MIN HIT CARDIO TRENINGA..

STO SE TICE WHEY PROTEINA...30 GR AFTER WORKOUT

 :clap:

Offline Mala82

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 122
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #17 on: July 30, 2007, 05:59:31 PM »
Hvala, nije meni problem izgurati sve to, jer ustvari to je nacin zivota a ne neka quick fix dijeta, da drzacu se kombinacije cardio (ili malo zagrevanje misica, tegovi + sprave u teretani i na kraju opet kardio, ovaj put malo intezivniji nego na pocetku vezbanja.
"Power wears out those who do not have it!"

Offline buba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Female
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #18 on: July 30, 2007, 06:18:04 PM »
Samo jedna sitnica..ne spada li boranija ili mahuna pod skrobne UH?kao mahunasto povrce..vidim da si je,Mala82,mislila jesti za veceru..ispravite me ako grijesim..

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potreban Savet - Neznam sta radim pogresno u ishrani i vezbanju
« Reply #19 on: July 30, 2007, 06:39:49 PM »
Samo jedna sitnica..ne spada li boranija ili mahuna pod skrobne UH?kao mahunasto povrce..vidim da si je,Mala82,mislila jesti za veceru..ispravite me ako grijesim..
da, ja sam ga svrstao u skrob, mozda nije znala, ili je previdela kada je kucala tekst..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap