EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #510 on: July 07, 2013, 04:03:54 PM »
Bubreg...

To sve sto ti je doktor napisao nisi ni morao da se mucis da nosis kamen na analizu....
Bilo je dovoljno da malo pogledas po netu sta se preporucuje, a sta ne... a ti si se ovako namucio noseci i cekajuci rezultate.
Hihihi.. i ne samo to... sve to si procitao na predhodnim stranicama... :)

Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #511 on: July 07, 2013, 04:31:12 PM »
ZZJelena... veiliki pozdrav i za tebe...
Vidim da i sama imas problem sa bubregom, tj, na svu srecu ne sa bubregom veca samo kamenom u mk.
Mislim da se lecenje u Novom Sadu i Beogradu ne razlikuje, vec se razlicite metode primenjuju od pacijenta do pacijenta, sto zavisi od njegovog stanja i potreba.
Mislim da to sto ti je urolog prvo stavio  JJ sondu vrlo pozitivno, jer nije reagovano ishitreno i nisi odmah bacena na listu za "odstrel" bez obzira to bilo klasicnom operacijom, laparoskoski ili vec nekako drugacije.
Sa moje tacke gledista ja bih sve uradila da se kamen razbije , rastopi ili kako vec definisati, prirodnim putem.
Mislim da sonda moze da prosiri mokracni kanal i da kamen. ukoliko koristis dovoljne kolicine tecnost, cajeva, vode i Rowatinexa, limunade ( bez secera ) da se kamen i sam istopi i izadje.
Jedino sto je kod svih nas uvek nesigurnost da li to bas tako treba da ide i da li je doktor u pravu sto je tako uradio, mi smo nestrpljivi.
Znam po sebi kada sm prvi dan krocila u bolnicu na prijem kod lekara, ja sam ocekivala da ce me istog tog dana primiti u bolnicu i za nekoliko dana resiti moj problem, ali naravno nije bilo tako.
To sto si i sama rekla, doktor ti je rekao da ostale metode ostecuju bubreg je tacno, ali je takodje tacno i to da bi moglo da se desi ukoliko budes radila laparoskopijom i da ti se kamen vrati u bubreg, a mozda i pri tome osteti mokracni kanal koji ti je vec i sam po sebi dovoljno uzan, sto je najbitniji razlog zbog kog ti doktor nije odmah i preporucio laparaskopiju ili ESWL ili nesto drugo.
Da bi se koja intervencija prduzela moraju da se nacine i pripreme za dalji postupak

Nadam se da ti je doktor dao opcije koje mogu da se primene...
Само јаки можемо све, буди јака

Offline zzjelena

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #512 on: July 07, 2013, 08:56:48 PM »
Tijana, hvala ti na podrsci, jos imam jj sondu, kada bude novosti javicu se.
Vidim da si zabrinuta, kako ces izneti trudnocu i porodjaj.Zasto ne bi otisla kod nekog vrhunskog strucnjaka ginekologa koji vec radi u bolnici ( proveri koja je najbolja), verovatno radi i u nekoj privatnoj klinici-ordinaciji.Mi smo u NS imali vrhunskog strucnjaka koji je radio privatno-imao ordinaciju. Inace je bio nacelnik Betanije.Mnogima je pomogao.
 Bilo bi dobro da ta bolnica ima urologiju i ginekologiju, pa da mozes da spojis sve.Nemoj da se mucis pitanjima vec pitaj na pravom mestu.
poz






Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #513 on: July 07, 2013, 09:20:48 PM »
ZZJelena,

Hvala ti savetu, mislim da to nije losa ideja.
Posto sam vec na KBCS-u, oni tamo imaju i porodiliste, a to znaci i ginekologe.
Hm, to je sve ok, ali sada razmisljam, malo je nezgodno, trebalo bi da dobijem uput za ginekologa na KBCS, ali to ne mogu da dobijem od lekara opste prakse, jer vec jedan uput imam overen i jos uvek mi vazi.
U drugom slucaju, neko od mo jih lekara na KBCS bi trebao da napravi interni uput za ginekologa kako bih do njega dosla.
E sad, koji bi me lekar tamo poslao ukoliko nemam ginekoloskih problema i to samo zbog saveta.
Ovo bi bilo najidealnije, ali je neizvodljivo.
Ostaje opcija da odem negde privatno, a da se pre toga raspitam. :)
Nadam se da je tebi dobro i da nemas bolove koje hidronefroza i kamen  stvaraju.

Pozdrav... :)
Само јаки можемо све, буди јака

Offline zzjelena

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #514 on: July 10, 2013, 09:11:01 AM »
Tijana, da li mozes da mi se javis na pp.

pozdrav  :)

Offline zzjelena

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #515 on: July 11, 2013, 09:23:54 PM »
Hvala.

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #516 on: July 21, 2013, 02:31:06 AM »
Ej, pozdrav svima! Evo, kad god se setim, navratim malo...

Ma, ja sam odneo kamen na analizu da bih saznao, na prvom mestu, kog sastava je kamen...  A da ga nisam odneo, kopkalo bi me to uvek... Dakle, baš iz RADOZNALOSTI sam hteo to da znam, od čega je taj kamen.

A što se tiče ishrane, to si u pravu. 



To sve sto ti je doktor napisao nisi ni morao da se mucis da nosis kamen na analizu....
Bilo je dovoljno da malo pogledas po netu sta se preporucuje, a sta ne... a ti si se ovako namucio noseci i cekajuci rezultate.
Hihihi.. i ne samo to... sve to si procitao na predhodnim stranicama... :)

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #517 on: July 22, 2013, 12:43:02 AM »
 Tema: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Pročitano 200000 puta) Hvala vam svima na podrsci i pracenju onoga sto se desava na ovoj temi.

Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #518 on: July 22, 2013, 10:13:03 AM »
Wau! Kao jedan veći grad u Srbiji!

Ja sam inače dobro, i u organizmu sve funkcioniše kako treba! Hvala Bogu!!! Ali, moram da vodim računa!!!!

*Uvek volim bar na kratko da navratim na ovaj sajt. Pomogao mi je u vezi raznih informacija - kada nisam znao ni gde ću, ni šta ću, i koje dalje korake da preduzmem... 
Pitajte ako imate nejasnoće... Neko zna odgovor...  Pozzz


Tema: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Pročitano 200000 puta)

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #519 on: July 23, 2013, 07:50:09 AM »
Bas WOW, kao sto kazes Bubreg...:)
Nadam se da ce biti j os gomilu puta ovoliko... :)
Само јаки можемо све, буди јака