EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: VIDLJIVI MISICI  (Read 19693 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #10 on: May 11, 2011, 12:48:11 PM »
počela sam da kucam pre vuleta pa ću ostaviti celu poruku, iako si odgovor već dobila  :)
teretana podrazumeva pre svega anaerobne vežbe, dizanje tegova
fitness pre svega aerobne vežbe, gde se takođe može raditi sa tegovima, al to su obično lakši tegići, oni "ženski"
eto to bi približno bila razlika između teretane i fitnesa, pa kad ti neko na forumu kaže batali fitness, misli da kreneš da dižeš "ozbiljnije" težine, naravno u skladu sa tvojim mogućnostima

za mišiće ćeš morati MNOGO više proteina da unosiš u odnosu na trenutni jelovnik, pogotovo što, kao što Filip reče, kod nas, žena, dominira estrogen, za mišiće nam na žalost treba testosteron  :)
i druga stvar, moraćeš da promeniš trening. ne možeš da odradiš celo telo u jednom danu i da očekuješ da mišići hipertrofiraju. takođe, previše trčanja  :)

što se tiće trbušnih mišića, tu ti je najbitniji nizak procenat masti (%bf)  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline she_she

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #11 on: May 11, 2011, 01:08:15 PM »
aha oke hvala
ja gde idem tu su uglavnom
1. deo su sprave za trcanje itd...
2. u drugom delu se nalaze sprave sa tegovima ( ruke noge, ledja itd...)
3. deo su tegovi ( ali tu su uglavnom ljudi koji se dugo time bave )

tako da onda znaci teretana

pa nemam pojma on je meni rekao ( trener) da gledam od 4 da manje jedem da bi secer polako pri kraju dana trebao da pada i da kasnije gledam da ne jedem tesku hranu nego eventualno neki nemasni jogurt i voce.

Und3i2c0v3i2  potpuno se slazem sa tobom ali opet pitam se kako vise da ih unesem kada sam uvek u pokretu , fazona posao , fax  i onda i trening . Da li imas savet sta bi mogla da izmenim ?

Sto se rasporeda treninga tice, pojma nemam kazem ti svake dve tri nedelje mi menja plan ono dodaje tegove na spravama ( ipak ja ne mogu da dizem nesta jako tesko itd... ali polako) znaci tako oke ...

nizak procent masti: da li je onda najbolje odraditi onu kotrolu ( koliko imam masti itd.... da bi se znalo ?)

hvala svima :)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #12 on: May 11, 2011, 01:46:20 PM »
Iskeno taj trener je kao i 90% njih neki bezveze cim moze da te tera da gladujes pola dana,trener koji verovatno ne zna razliku izmedju amino kiseline i sone kiseline... Taj program ishrane treba dosta preraditi.Napisace ti ovde vec neko kako da jedes,ako ne,napisacu ti ja cim uhvatim malo vise vremena popodne.
Why so serious?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #13 on: May 11, 2011, 01:59:57 PM »
Nema puno potrebe pricati, napravi sebi 5-6 obroka i to je to, u svakom proteini, sto se tice ugljenih hidrata najbolje u prvom djelu dana i to je to...

Ides 20-25 grama proteina po obroku i toje to...

Evo neki brzo napisani primjer, ugljene hidrate ces sama odrediti u odnosu na to da li zelis gubiti masne naslage ili dobijati na misicnoj masi....

1. 2 cjela jajeta+4 bjenceta sa ovsenim pahuljicama
2. 100-120 gr mesa (cista junetina, teletina ili pileci file)
3. isto kao 2
4. ovdje mozes neku ribu ubaciti, recimo 150 gr oslica ili skuse
5. ella sir 200 grama

Ako si na masi vlakana sto vise, ako ne onda ih izbjegavaj u obrocima u kojima konzumiras ugljene hidrate...

Keep it simple, izvinjavam se ako imam koju gresku kolege ce ispraviti, ovo je na brzinu iskucan post...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #14 on: May 11, 2011, 02:37:31 PM »
ma uzmi neki blend i whey, blend uzimaj u prvom i poslednjem obroku, whey posle treninga i ubaci tokom dana jos 2 normalna obroka i to je to..tako ce ti biti najlakse posto ne verujem da ti se jede 5 puta dnevno a i iz austrije si ima se moze se
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #15 on: May 11, 2011, 03:04:27 PM »
lemi livo skodi moram da pohvalim potpis  :clap:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline she_she

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #16 on: May 11, 2011, 06:09:29 PM »
haha pazi ovo iz austrije si ima se moze se
bas si me nasmejao :D

pa znas mogu ti reci da u prodavnicama za fitness hranu ( tako se ovde zove  fitnessnahrung)  prilicno su skupe stvari.
Znaci ipak je bolje ostati na normali 5 obroka (do koliko sati)
@lemi znaci mogu ono da jedan obrok zamenim jednim shake
e sada koji na primer, mozes da mi kazes naziv pa cu naci na netu i ovde u tom shopu ?

u teretani sam videla ovaj Multipower Formula 80 Evolution
mada moj drug kaze da je taj cisto smece za svojju cenu ( tamo kosta 30€ malo pakovanje)i da nije nesta
jedan od ovih  http://www.muscle-line.de/Protein/Whey-Protein:::21_75.html


iromaxx sam cula da je oke?
u tim prodavnicama da li osoblje moze da pomogne oko savetovanja da bi znali sta da kupimo ili je to opet relativno?


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #17 on: May 11, 2011, 06:12:15 PM »
imas na nemackom ebayu kucaj optimum nutrition..ima wheyeva i ostalog po niskim cenama.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline she_she

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #18 on: May 11, 2011, 07:11:46 PM »
ma whey shake kupicu  toj prodavnici ....
nego kako da znam sta je za mene oke ? Da li prodavci mogu da me savetuju ( ako tamo rade trebalo bi ? )
e da ti prot. shake sada neki govore treba da ima ovo ono levo desno....

koliko puta dnevno?
oke posle treninga to znam, ali cula sam da je kao oke ujutru i posle treninga ?
koji je najbolje, doziranje ( 175cm visina, 58-59kg tezina, z) ???

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: VIDLJIVI MISICI
« Reply #19 on: May 11, 2011, 08:07:24 PM »
Pa verovatno ce ti i prodavac dati savet oko izbora, ali pre svega moras da regulises ishranu i trening. Samo malo prosetaj po forumu i bice ti sve mnogo jasnije. Jer ne vredi ti da ti tenssa sastavi jelovnik, a ti da ne znas zasto je on stavio u jelovnik to sto je stavio. Cesto ces doci u situaciju da ne mozes bas striktno da se pridrzavas tog jelovnika a neces znati kvalitetnu alternativu. Moras iscitati par tema o ishrani i sama sebi sastaviti sta ti najvise odgovara, tako je najbolje. Isto sto se treninga tice, nemoj raditi celo telo u istom danu, procitaj par tema o treningu i sama sebi sastavi plan treninga. Kada to uradis okaci svoj jelovnik i trening da ti ga iskomentarisemo.
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.