EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako sada da organizujem trening i ishranu?  (Read 3276 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ddeex

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« on: October 09, 2008, 07:21:53 PM »
Nisam bas siguran da li je ovo za sekciju treninga,tice se i treninga i ishrane pa zato!Stvar je u tome sto za par dana treba da pocnem da radim a radi se po ovom sistemu:1)dan,2)noc,pa 2 dana pauza pa ispocetka,dakle radi se 12 sati,frka mi je kako sada da organizujem trening i ishranu,a radim i nocu,znaci nema spavanja!!!Ako je iko radio na ovaj nacin i uspeo da se organizuje molim ga za pomoc!Unapred hvala
!

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #1 on: October 09, 2008, 08:29:52 PM »
Dobrodosao u moj svet.Predstavicu ti moju situaciju,a ti vidi sta mozes primeniti kod sebe.

Radim od Ponedeljka do petka izmedju 8-12 sati,zavisi od obima posla. Ponekad me uhvati i vikend. S obzirom na to da mi od posla do kuce treba minimum 90min prevozom,vrlo cesto dodjem kasno kada vise nemam niti motivacije niti snage za trening.

Na srecu 50m od moje firme se nalazi teretana. Prvi obrok mi je oko 6 AM,kad krenem na posao,spakujem,Whey i vitamine. Na pauzi odem do hipermarketa,kupim jabuke banane,grejp,musli,bonzite,tunjevinu......i strpam u kasetu. Kad god imamm lufta,viljusku u ruke i po jednu konzervu smazem. Ako imam nekog raspolozenog kolegu u obliznjoj mesari narucimo rolovanu piletinu ili celo pile. Po zavrsetku radnog vremena se sjurim u teretanu i odradim trening.

Bitno je da nadjes sistem rada koji odgovara tvom slobodnom vremenu. Sistem koji trenutno praktikujem mi omogucava slobodan vikend,ali ako neki trening zahteva koji dan vikendom,uzmem 12 termina u tertani koja je trnutno najbliza mestu u kome odsedam  :)

Moram da priznam da ja i kuci imam dosta tegova i posedujem sipku za zgibove,pa ako bas nemam vremena to sacuvam kao zadnju opciju.

Sve se moze kad se hoce  ;)


Offline ddeex

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #2 on: October 10, 2008, 09:22:09 PM »
Sve se moze kad se hoce  ;)

U pravu si!Hvala na savetima,ako se jos neko nalazio u slicnoj ili istoj situaciji neka napise kako se organizovao!POZDRAV!!!

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #3 on: October 10, 2008, 10:34:51 PM »
I ja sam bio u istoj situaciji  :)
Ma nikakav problem, gledaj prema osecaju u prvoj nedelji (umor, klopa..) pa vidi kako fda organizujes.
Mozes npr 2dana kad neradis da treniras a druga 2dana pauza...
Moras to ti da vidis i da uklopis sa svojim tempom zivota, mozemo mi sad da se raspisemo do mile volje ali neznamo druge pojedinosti npr. koliko ti je sna dovoljno, imas li jos nekuih obaveza, spremanje klope...najvise zavisi od tebe ali kad se nesto zeli UVEK se nadje vremena.
Ja kad sam isao u srednju skolu isao sam u skolu + teretana + rvanje + karate + drustvo...  :)
Pain is temporary, Pride is forever

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #4 on: October 11, 2008, 12:58:39 AM »
bebac...gde si isao na rvanje? poslao sam ti i pm ali nisi odgovorio :dunno:
al se nekad dobro jelo

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #5 on: October 11, 2008, 12:06:51 PM »
Ja nemam stalni posao nego povremeno sljakam sa ujakom centralno grejanje i gas, cisto da ne budem totalni propalitet. Obicno radimo od 7 do 7 i tim danima uglavnom odradjujem trening preko one stvari a nekad samo odem i radim samo trbusnjake, listove ili podlakticu i zujim po teretani. Kad idemo negde dalje van Mitrovice, ostaje se obicno do 10 uvece i nema nista od treninga...

#15 Vince Carter

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Kako sada da organizujem trening i ishranu?
« Reply #6 on: October 11, 2008, 03:17:43 PM »
bebac...gde si isao na rvanje? poslao sam ti i pm ali nisi odgovorio :dunno:

Kako nisam brate ?
Jesam 101%, u hali jezero kod Sinđe.Sad ćeš ga dobiti (odgovor), dešavalo mi se to sa mailovima već sa nekoliko osoba.Ja da ne dobijem ili oni, neko me minira strašno :)
Pain is temporary, Pride is forever