EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kombinacija kick box i teretane  (Read 18579 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hitmann55555

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Male
Kombinacija kick box i teretane
« on: March 26, 2010, 11:02:54 PM »
POzdrav!
Idem u teretanu 6 meseci, ali sam skoro poceo da idem na kick box pa mi prica tener da ne treba da se kombinuju te dve stvari jer cu postati spor
da li postoji neki program znaci kolko priteina uh da unosim dnevno i da li mogu raditi masu u teretani?
citao sam postove na forumu o ovome ali nisma uspeo dobiti konkretan odgovor
hvala

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #1 on: March 26, 2010, 11:45:09 PM »
Trener ti je glup, teretana ti samo moze pomoci sto se tice kick-boxa, a moze te usporiti ako nabacis misica da ne mozesh brzo udarati...vjerovatno je na to trener mislio buduci da 99 % ljudi (obicnih) misli da je teretana samo da se misic pravi i nista vise... :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #2 on: March 27, 2010, 12:16:51 AM »
ako dobro vezba ne moze da ga uspore misici jer se ti misici napinju da bi se izvelo kretanje a ne stoje u mestu kao salo koje ceka da ga ponese sila tela.

Offline DareZmaj

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #3 on: March 27, 2010, 04:17:36 PM »
ako dobro vezba ne moze da ga uspore misici jer se ti misici napinju da bi se izvelo kretanje a ne stoje u mestu kao salo koje ceka da ga ponese sila tela.

upravo tako, za borilacke sportove je potrebna snaga, izdrzljivost i brzina... ako nesto izostavis nema napretka...  :yes:
TRADICIONALNI Wing Chun Kung Fu klub KOSOVSKA MITROVICA
Pridruzi se i ti !!!!!!

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #4 on: March 27, 2010, 11:01:44 PM »
slicnu situaciju sam imao...ali sa boksom...
ono sto ja znam...je sljedece... ledja i ruke noge,ramena, aPOSEBNO trbushnjaci su najbitnija stvar kada je u pitanju boks i kik boks!!
sto se tice grudi...grudi mogu da budu jedina stvar koja usporava...ali ukoliko imas dobar biks trening, ne bi trebalo da imas problema...
grudi ne moras da forsiras toliko u teretani...naravno uvek treba ih raditi ali ne forsirati preterano...
i nakon istih je obavezno istezanje grudnih misica....znas kako to ide sa treninga...
sto se boksa i kik boksa tice... nakon treninga ukoliko je ujutru obavezno je mleko i med...
ako je popodne pijes med u jutru svaki drugi dan...
najbolja vezba za brzinu je fiksiran polozaj nogu u sirini ramena... i udarci naizmenicno,a da ne pomeras noge...
pocnes tipa tako 10 sec...pa slejddeca serija 20...pa sve tako...dok ne dodjes do 1 min kvalitetnog brzog udaranja (naravno intezitet snage oapda al brzina mora da bude u nivou konstante koliko je to moguce)
takodje irazapni jedan konopac od zida do zida u visini ramena...i i podvleci se sa koracanjem unapred noga za nogom...i spustas se ispod konopca s levog na desno rame a laktovima udaras (vazduh) do tacke da zakacis konac... mogu ti linkujem sa neta ukoliko bude...

Teretanu samo gruvaj :D
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #5 on: March 28, 2010, 12:16:09 AM »
o kakvim vi vezbanjima pojedinacnih misicnih grupa pricate kada se radi o upotrebi tegova za sport koji nije bb?
obavezan med i mleko??
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #6 on: March 28, 2010, 12:17:46 AM »
i tajson je cepao med...
stariji bokseri ce ti svi to reci...
mleko ne masno...naravno...
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #7 on: March 28, 2010, 12:50:36 AM »
da nije meda ne bi tajson nikad bio sampion i onakav bokser
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #8 on: March 28, 2010, 01:07:22 AM »
ma msm znas da nisam to hteo reci...
uglavnom tip neka cepa teretanu a na treningu sredjuje brzinu!!! ;)
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Kombinacija kick box i teretane
« Reply #9 on: March 28, 2010, 10:29:49 AM »
med je jeo zbog minerala i vitamina koje sadrzi.