EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Misicna masa  (Read 30019 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Mirko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #20 on: February 26, 2008, 08:29:36 AM »
Sta radis na poslu, sedis,spavas :lol: ili setas(stojis), to je isto vazno zbog kolicine  ugljenih hidrata koju treba da unosis.
Pamet se brzo gubi, tesko stice :)

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #21 on: February 26, 2008, 09:44:52 AM »
Nemoj raditi kardio kao ranije, umanji intezitet.Kako si sada napravio raspored teretana-kardio?

Do pre 20tak dana sam radio svakodnevno ujutru, onda sam radio svaki 2 dan HIIT posle treninga sa tegovima, sada jos vise intenziviram teretanu, plan mi je da radim radnim danima svaki dan, po jedna misicna grupa a odmor subota i nedelja, koji bi iskoristio za jutarnje trcanje (lagani kardio). U toku nedelje jos bar 2 cardia ili posle treninga ili ujutru..

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #22 on: February 26, 2008, 10:48:52 AM »
Konkretno pitanjce:

S obzirom na gore pomenutu problematiku sa ishranom u radno vreme, pitam se koliko je ok
da u jednom obroku pojedem samo pirinac (to bi mogao za stolom dok radim) a ostalo onako kako sam napisao: integralne, belo..

Ako to pije vodu, tj. ima smisla, kada da smestim taj PURE UH obrok ?

Pozdrav

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Misicna masa
« Reply #23 on: February 26, 2008, 10:55:40 AM »
kad bi mogao rizu samu tj pirinac...mozes kad vec jedes je li jako bi znacilo da uneses i neki prootein uz obrok , npr najbrze ti je tunu da tako smuckas s rizom nemoras bijelo i sl neko drugo meso mislim ovo ti je najbrze..a odlicna je kombinacija  :)

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #24 on: February 27, 2008, 12:09:03 AM »
kad bi mogao rizu samu tj pirinac...mozes kad vec jedes je li jako bi znacilo da uneses i neki prootein uz obrok , npr najbrze ti je tunu da tako smuckas s rizom nemoras bijelo i sl neko drugo meso mislim ovo ti je najbrze..a odlicna je kombinacija  :)

 :clap:
probacu, znaci sutra na posao nosim cantricu, odoh da spremim!
Hvala!

Offline user_name

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 161
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #25 on: February 27, 2008, 12:19:30 AM »
Preporucujem da radis najvise 2-3 kardia, nemas potrebe vise, najbolje neki low intezitet.Vodi racuna o ishrani i nema straha od sala ;)

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #26 on: February 27, 2008, 08:05:37 PM »
Sta radis na poslu, sedis,spavas :lol: ili setas(stojis), to je isto vazno zbog kolicine  ugljenih hidrata koju treba da unosis.

Sedim za racunarom, ne mrdam sem kad se setim da odradim vakum vezbe za stomak ;)

Offline gogi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: Misicna masa
« Reply #27 on: February 27, 2008, 08:08:34 PM »
To ti je super, bar mozes da jedes koliko ti je volja, samo sklonis tastaturu i udri po rizi :)

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #28 on: February 28, 2008, 11:56:45 AM »
Negde sam postavio pitanje ali ne mogu da nadjem, pa se ponavljam:
Ima li svrhe unositi UH posle treninga ? Ne mislim neposredno u formi dex-whey, vec u obliku
obroka ?

Pitam se jos, kada to organizam skladisti visak unetog kao masne naslage, da li ako preteramo sa obrokom u toku dana imamo sanse da taj veci unos UH, proteina ili masti potrosimo nakon 8, 9 sati a da smo pritom imali jos manjih obroka. Jednom recju: koliko traje taj proces tj. vreme kada je hrana aktivno gorivo a posle koliko ona odlazi tamo gde najmanje zelimo ?

Hvala na odgovorima

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #29 on: February 28, 2008, 12:21:58 PM »
Zavisi sta zelis tj. da li radis na dobijanju kilaze ili obrnuto.I zavisi od jos stosta kao i npr kad ti je trening.Ako ti je trening u pocetku dana  mozes i nakon treninga uneti (trudis se da ne budu velike kolicine jer se sve manje i manje tokom dana trosis).A ako ti je trening oko 4,5 nakon toga ne bi trebao unositi.

Hrana.tj. hidrati su ti aktivno gorivosve dok ti to zelis,tj. radis tako ( jer ako ti radis nesto (trosis se) oko 7,8 onda ce ti i tada biti gorivo) .Nego obicno su ljudi najaktivniji tokom pre podnevnih i popodnevnih sati i nakon toga se prelazi u mirovanje.To je razlog zasto se nakon tih nekih 16,17h ne preporucuje unos skroba jer se sa njegovim unosom i mirovanjem moze dobiti samo ono nepozeljno-salo.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: