EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Misicna masa  (Read 30054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #40 on: February 29, 2008, 06:40:05 PM »
to je glupost shto si cuo  :lol: trebao bi da unosish 0.3g proteina/kg po obroku (jer vishe od toga ti se verovatno nece iskoristiti, sem u pwm-u) znaci ako imash 6obroka 84x0.3=25.2x6=151.2g protein dnevno iz hrane, a whey trebash piti 1.5-2merice posle treninga, ako imash dovoljno para onda mozesh i jednu mericu uveche uz neki posni sir (ella) i jednu mericu ujtru uz prvi obrok, i zapamti WHEY NIJE ZAMENA ZA OBROK VEC DOPUNA OBROKU

Offline Cure_93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #41 on: February 29, 2008, 06:52:42 PM »
ok hwala....da kazemo 3 gr po kg misicne mase....jos samo kako da odredim koliko misicne mase imam i to je to.... :).....

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #42 on: February 29, 2008, 07:42:36 PM »
ne 3g po kg misicne mase  :wallbash1: :wallbash1: nego ukupni dnevni unos treba da ti bude 2-3g/ kg

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #43 on: February 29, 2008, 08:23:05 PM »
to je glupost shto si cuo  :lol: trebao bi da unosish 0.3g proteina/kg po obroku (jer vishe od toga ti se verovatno nece iskoristiti, sem u pwm-u)

au brate odakle ti ovo  :hitself:
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #44 on: February 29, 2008, 08:32:49 PM »
mozesh ti unositi vishe, ali vrlo verovatno neces iskoristiti, osim ako nekoristis AAS  :wallbash1: :wallbash1:

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #45 on: February 29, 2008, 08:47:33 PM »
ok, ja imam 100kg kolko sam skapirao smem najvise 30gr po obroku znaci treba da jedem 10 puta dnevno i ako uzmes da ti treba 2 sata da svaris znaci 20 sati treba da sam budan? ako se slazes sa ovim molim te mi preporuci neki aas molim te nema druge  :dunno:
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Pejcha

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
Odg: Misicna masa
« Reply #46 on: February 29, 2008, 08:51:44 PM »
Nemoj da se opterecujete ovim formulama.Jedi koliko mozes da jedes, telo ce moci i da svari preko 30 gr proteina po obroku.Potrebno je vreme.
Za pwm ta formula mi je cudna, znam likove koji piju mnogo vise od 30 gr wheya i mnooogo jako izgledaju.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #47 on: February 29, 2008, 09:03:18 PM »
ok, ja imam 100kg kolko sam skapirao smem najvise 30gr po obroku znaci treba da jedem 10 puta dnevno i ako uzmes da ti treba 2 sata da svaris znaci 20 sati treba da sam budan? ako se slazes sa ovim molim te mi preporuci neki aas molim te nema druge  :dunno:

pogledaj ovde :link: koliko je vreme varenja nekih stvari, recimo oslic, tunjevina, jaja ... tako da netreba ti 2 sata, chak je i piletin 1.5h

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #48 on: February 29, 2008, 10:42:22 PM »
jedwa imam malo sala na stomaku ali to je mozhda 300-400gr(da budemo bash precizni :lol:)...koje nikako ne uspevam da skinem jer ne radim puno stomak....ali pojacacu stomak pred leto(da zawodim cice trbushnjacima :clap: ;))pozzz swima,hwala unapred
 

Mozes ti da pojacas odma sad ali tesko da ces imati neke vece rezultate ako se trpas junkom,slanim,slatkim... ;)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Misicna masa
« Reply #49 on: March 01, 2008, 12:45:56 AM »
posle treninga tj posle pwma se i preporucuje da jedes 300 gr mesa i neki skrob.posto se deopi misicnog glikogena postepeno pune, tako i doziras uh.
posto si ti oprezan pojedes npr 300 gr mesa i 50 gr uh..ako bude mnogo smanis kasnije..ako je sve ok kao sto ce i biti, onda povecas na 75, pa na 100 itd..znaci posle treninga uh ima smisla

Zapravo ja uopste nisam sklon gojenu, problem je bila drasticno pomenjen rita zivota i katastrofalna ishrana, sada, se trosim kao pre a hranim po BB kodeksu i prezadovljan sam, ali eto, nesto mi ti UH deluju pretece, iako nema razlga s obzirom da sam se uneredio sa puno majoneza, brze hrane, suhomesnatog, grickalica, slatkiisha, i jednim obilnim dnenim obroko. Dorucak je za mene bio misaona imenica.. Eto malo da se hvalim  :yes: