EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc oko workout programa i ishrane  (Read 1481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milos P.

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Pomoc oko workout programa i ishrane
« on: August 08, 2014, 06:22:06 PM »
Pozdrav svima. Nov sam na forumu, ali ne i u svetu bodybuildinga. Idem u teretanu vec dosta godina, kada sam imao stvarnu zelju da ostvarim cilj koji sam zacrtao, imao sam dosta uspeha. U tih par godina, ciljevi su mi bili razliciti. Definicija, masa i ostalo. Pre nesto vise od godinu i po cilj mi je bio da skinem nesto malo sala sto sam imao na stomaku, naravno uz radikalnu korekciju ishrane jer mi je pre toga cilj bila masa. Pokusao sam da skinem salo bez sagorevaca i uspeo sam jer ga nije bilo mnogo, a shvatio sam da mi je izbacen stomak iako sam smrsao od kada slabo jedem, krenuo sam na faks, nema vise keve da mi kuva, mrzi me da spremim nesto sam, a  par njih mi je reklo da sam se ugojio. Citao sam nesto na forumima i dosao do zakljucka da je to lordoza.
Da li je do toga doslo jer sam slabije radio trbusnjake? imao sam ih pre nego sto sam krenuo u ozbiljnije treninge i zbog toga sam ih zapostavio, a donja ledja sam dosta ojacao. Da li je moguce da je to razlog ?
Da li to mogu da ispravim tako sto cu da se fokusiram na trbusne misice ili su korektivne vezbe neophodne?

Ispao sam iz forme skroz, ali misicna masa mi nije u potpunosti opala i znam da mi nece biti potrebno mnogo vremena da se vratim u formu, nekih par meseci.Do sada sam radio masu, dosta dugo. Zeleo bih da radim definiciju sada, sto je velika promena u treningu. Zamolio bih vas ako neko ima dobar trening za definicju da mi da link, nista vise. Dosta toga sam citao o ishrani, suplementima i ostalom, ali ne znam ni sam vise u sta da verujem, mnoge stvari ljudi govore suprotno.
Sto se tice ishrane, do sada sam sve mogao da pratim jer mi keva spremala sve, pa mi nije bila frka da se drzim pravilne ishrane.
Sada obicno jedem u studentskom restoranu, za obrok se obicno dobija neka supa, glavni obrok parce mesa, od prilike 200 g, peceno je na ulju ili cak u ulju ako je pohovano, prilog uvek, riza,razna variva, pire i slicno. Hleb jako slabo jedem, mogu bez problema da ga izbacim.
Da li mogu da treniram sa tom ishranom ? Ako ne, da li moze da se kombinuje ta ishrana sa suplementima ?
Sto se tice suplemenata, planiram da koristim protein,DYM Whey, MP Assault i kre alkalyn. MP vec sadrzi kreatin, ali ja sam ga pio i pored njega. Da li to vredi uopste ili sam ga samo izbacivao iz organizma ?
Da li se PWM menja ako je u pitanju definicija ? Pio sam dozu proteina, maltodextrin  (dve supene kasike, to je oko 50 g) i 5 g kreatina.

Pozdrav svima jos jednom i hvala unapred. ;)

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko workout programa i ishrane
« Reply #1 on: September 15, 2014, 10:33:13 PM »
Druze, moras navesti kolicine i tu ishranu koju imas, raspored obroka i ostalo da bi iko mogao da ti da neki savet. Imas na forumu u odeljku trening mnogo linkova vezbi za definiciju. Nemoj biti lenj da citas ako ti je vec stalo da uspes.. Napisi kolicine, raspored i ostalo, pa cemo pomoci. Za sada mislim da bi trebalo da se vratis tom rezimu koji si radio kada si imao te trbusnjake. Zasto ne bi ponovio ako je ranije imalo uspeha? Trening radi kao sto si radio, radi trbusnjake, ali sada moras i kardio da bi se salo skinulo, a ishranu mozes da regulises kolko tolko, zavisi koliki ti je budzet.. Pozdrav