EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc udubljene grudi..  (Read 24792 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Pomoc udubljene grudi..
« on: March 19, 2010, 12:42:05 AM »
Ovako, imam 21god, visok sam 185 a imam 70 kg, u startu lose.. Krenuo sam pre nesto jace od mesec dana u teretanu i dobro mi ide, primecujem napredak ali imam opasan problem a to je moj udubljeni grudni kos, zanima me koje vezbe da radim kako bih to isprevio?? Google pretragom reci " pectus excavatum" mozete videti kako to izgleda, nije bas tako jaako izrazeno ali se vidi..
Molim vas pomozite i dajte neke savete i vezbe za ispravljanje ovog deformiteta!

Unapred hvala, pozz!!



Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #1 on: March 19, 2010, 12:46:47 AM »
Ovako, imam 21god, visok sam 185 a imam 70 kg, u startu lose.. Krenuo sam pre nesto jace od mesec dana u teretanu i dobro mi ide, primecujem napredak ali imam opasan problem a to je moj udubljeni grudni kos, zanima me koje vezbe da radim kako bih to isprevio?? Google pretragom reci " pectus excavatum" mozete videti kako to izgleda, nije bas tako jaako izrazeno ali se vidi..
Molim vas pomozite i dajte neke savete i vezbe za ispravljanje ovog deformiteta!

Unapred hvala, pozz!!

da ne mislis na pilece grudi?

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #2 on: March 19, 2010, 12:49:16 AM »
da ne mislis na pilece grudi?
Mr. Kristifor Kolumbo

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #3 on: March 19, 2010, 12:52:53 AM »
da ne mislis na pilece grudi?
ovo je suprotno od pilecih grudi, one su ispupcene a kod mene je udubljenje..  :boxed:



Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #4 on: March 19, 2010, 12:58:07 AM »
ovo je suprotno od pilecih grudi, one su ispupcene a kod mene je udubljenje..  :boxed:

znam da je kontra, koji je opasniji za pluca i srce jer grudna kost pritiska unutrasnje organe. ima tezih oblika kada mora pod noz. imas da sam postavio vezbe profesora sa fakulteta fizicke kulture iz predmeta kortektivna gimnastika potrazi malo po sajtu. koristi pretragu.
koliko mozes da korigujes sa 21 godinom zivota ne znam. sta si cekao do sad?

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #5 on: March 19, 2010, 01:38:43 AM »
Pa to je nastalo usled naglog rasta, negde u osmom razredu, ali sam tek nekoliko godina kasnije shvatio sta se zaista desilo.. nikad mi nije smetalo pa nisam isao lekaru  :nonono: ne smeta mi ni sad samo mi estetski ruzno :(



Offline FicaFicolino

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #6 on: March 19, 2010, 02:20:58 PM »
Ovako.... Imam Pectus Excavatum, u blagoj meri, i hvala bogu pa je simetrican i nije toliko dubok i plus samo je na gornjoj strani tako da se ne primecuje mnogo. Od naglog rasta ti nije nastalo. To ti je urodjeno, mozda si prvi u porodici, a mozda i neko od tvojih predaka ima isto. Samo operacijom ga mozes potpuno iskoreniti (The Nuss Procedure).

Ono sto ti vremenom mozes uraditi je : 1. Istisnuti gornji trbusni zid - Gruvaj gornje trbusnjake.   2.Ubaci pullover u trening za grudi - Izuzetno ce smanjiti dubinu pectusa vremenom.  3.Propadanja takodje.  4. odvuci paznju za grudnog kosa tako sto ces prosiriti svoje telo ---> Velika ramena, latisimusi, celokupna ledja.

Ono sto se kod mene desilo : Imao sam ovo celog zivota, dok nisam bio razvijen videlo se ali ne toliko, pa NASI DRAGI PAMETNI DOKTORI nisu umeli da uoce ONO STO SAM JA UOCIO PRE HRISTA ali sam bio dete pa nisam umeo da preduzmem nesto, i nisu me uputili nigde. Bogu hvala pa imam malo manji  "mild" slucaj. Nikakve probleme mi nije predstavljao, svojevremeno sam trcao i po 9 kilometara dnevno dok sam trenirao basket. 4 godine sam bio u najboljoj kondiciji u klubu. Dovesces taj grudni kos u red veruj mi, samo budi uporan. Vezbe disanja radi svakog dana, znaci prvo kad ustanes ujutru istisni sternum, preko dana kad nista ne radis, sedis negde, nebitno, udahni, istisni sternum, po dvadesetak puta dnevno. Pitaj ako nesto nije jasno, sate i sate sam proveo citajuci o ovom problemu, ali imas 21 godinu, videcu kako mogu da ti pomognem :/
If you don't know where you are going. How can you expect to get there?

Offline FicaFicolino

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #7 on: March 19, 2010, 02:35:43 PM »
Pretpostavljam da ti je na levoj strani manje udubljenje i desna sisurina ti je manja od leve. Onda dolazimo do stadijuma kada ti je samo leva sisa izrezana i puna mase i onako dobra, a desna onako mrtva.  :wallbash1:  Samo ti radi propadanja i napunices i podrezati i desnu. I masa masa masa masa masa!!! Masa je keva sto se tice maskiranja pectusa, a i svega ostalog  ;)

Jos jedno bitno pravilo : PRAVILAN STAV TELA! Kicma i ramena pravo uvek!!! Pozdrav, i zelim ti puno srece  :)
If you don't know where you are going. How can you expect to get there?

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #8 on: March 19, 2010, 05:39:21 PM »
@FicaFicolino
To je to  :clap: i kod mene je nizi stadijum, rupa je srazmerna na sredini i nije duboka (na svu srecu)
Obe sise su mi jednake, rupa je tacno izmedju..
hvala puno na savetima, sada cu da krenem da vezbam kako si rekao ako nesto bude kocilo iscimacu te ;)
Pozz i hvala!!!



Offline FicaFicolino

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Pomoc udubljene grudi..
« Reply #9 on: March 19, 2010, 07:28:36 PM »
Samo napred!! Primetices posle svakog pumpa dobijenog nakon treniranja grudi, gornjih trbusnjaka, pa cak i ledja, kada su ti misici puni krvi, rupa ce biti smanjena, tako da ces moci da predvidis kako ce izgledati nakon nekog vremena  :)
If you don't know where you are going. How can you expect to get there?