EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skolioza i vjezbe za noge  (Read 2536 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Skolioza i vjezbe za noge
« on: November 15, 2011, 07:06:36 PM »
Nedavno sam povrijedio (istegnuo) donji dio ledja i isti potom snimio i ispostavilo se da (vjerovatno jos od puberteta) imam lordozu i blagi oblik skolioze. Fizijatar mi je prepisao 10 terapija (masiranje, ultrazvuk, tens, elektrostimulacija i vjezbe). Elem, bol je velikim dijelom  prosao, osjetim jos neke tragove boli pri odredjenim polozajima....
Danas sam bio na kontroli, pozdravio se sa doktorom, rekao da mi zasad vise nisu potrebne terapije, a on mi je rekao da plivam kada god mogu, radim vjezbe koje su mi pokazali (najbolje svaki dan) i da izbjegavam opterecenje ledja. Pomenuo sam da radim cucanj i mrtvo dizanje u teretani i doktor je rekao da bih to trebao izbjegavati.
Sada, ja ne znam da li da ih stvarno izbjegavam....posto su mi to maltene najbitnije vjezbe uopste...ili da ih i dalje radim, ali sa nekim malim tezinama? Postoji li neka alternativa cucnju i mr. dizanju....da mi noge aktivira kao te vjezbe, a da ne opterecuje kicmu u toj mjeri.
I suze i sline, isti salinitet ...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Odg: Skolioza i vjezbe za noge
« Reply #2 on: November 16, 2011, 10:56:58 PM »
Hvala.
Nisam je jos probao, ovih dana imam neke obaveze, ali vjerujem da ce biti ok.
Na prvu sam pomislio da je i ona podjednako opterecenje za ledja, ali covjek je toliko ispisao i opisao vjezbu da mu vjerujem na rijec da je ista ledja-friendly ... :)
I suze i sline, isti salinitet ...