EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta je pravi napredak  (Read 11855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Sta je pravi napredak
« on: August 25, 2008, 01:18:24 PM »
Dakle, kako Lazic rece, otvori temu pa pitaj sta te muci...  :)
Evo:
svako od nas ima razlicitu gradju i svakom od nas organizam na ono sto radimo reaguje razlicito.
Ipak, postoje li neki opsti pokazatelji da li radimo dobro ili ne? Moze li se uopste govoriti o tome da li neko radi ispravno ili ne kad neko ko zapocinje sa BB u startu ima predispozicije za jednostavnije dobijanje na masi, dok drugi mora mnogo vise da njamka da bi postigao to isto?
Recimo, dok sam trenirao kung fu, jedan moj drugar je konstantno radio sklekove i zgibove, uspio je da se izdefinise da je licio na Bruce Lee-ja, ali je gledano s boka i dalje izgledao mrsavo. Pogotovo kad bi obukao nekakvu siru odjecu, nista od njegove definicije nije dolazilo do izrazaja.
Ja sam za neka 2 mjeseca rada u teretani dobio oko 1,5 - 2 kg, i jasno se vidi da su se misici izdefinisali, bicepsi su solidno narasli, ali me zanima da li je to dosta?
Negdje sam procitao da je neko za svaki mjesec dobijao po 2 kg... Pretpostavljam da je stvar iskljucivo individualna mada mislim da nije zgoreg razgovarati o tome?
Usput, kod mene je ocigledno, barem po onom sto ja primjetim, da bicepsi bas solidno rastu, prednji dio ramena takodje, ali su mi grudi bas lijene. Da li bih trebao pomalo forsirati grudi u odnosu na ostale misicne partije, inace, radim ih jednom sedmicno, a treninzi su mi na svaka dva dana, i to pon. - ledja i tricepsi, sri.-noge i ramena, pet. - grudi i bicepsi?
Za pwm koristim whey+malto, a pred spavanje takodje mjericu whey-a.
Da li da koristim nesto u toku treninga i kako, treniram treci mjesec, prodavac kod kojeg sam nabavljao whey mi rece da mi je za pocetak ovo sto sam gore naveo dovoljno?

Nadam se da nisam nikoga smorio, hvala unaprijed svakome ko mi pruzi odgovore.

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #1 on: August 25, 2008, 05:04:35 PM »
Pa ako ikako napredujes znaci da je dobro :yes:

Neko ko prvi put dize teg moze za mesec dana i 5 kila cistih misica nabaciit,to je ogroman shok,ali takodje neko ko vezba par godina,za tu kolicinu ce mu trbati mnogo mnogo vise vremena...

Zavisi od hrane,od genetike,od treninga...ali dokle god napredujes dobro je...i ne bakci se kilazom,ona nije uvek pokazatelj napretka
Why so serious?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #2 on: August 25, 2008, 05:24:42 PM »
Quote
Da li da koristim nesto u toku treninga i kako, treniram treci mjesec
za sada nista

Quote
Usput, kod mene je ocigledno, barem po onom sto ja primjetim, da bicepsi bas solidno rastu, prednji dio ramena takodje, ali su mi grudi bas lijene
to je znak da vise angazujes ramena kada radis grudi..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #3 on: August 25, 2008, 06:57:24 PM »
kod mene obrnut proces.

meni ramena slaba u pm a prsa bas za ubit,cak zajebavam cura da imam vece sise od njh(hahah),dobro bez sale

mene i kad radim ramena ne pogadja dobro vise osjetim triceps neg ramena,a kod bencha sam prsa i nis drugo.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #4 on: August 25, 2008, 07:53:32 PM »
kod mene obrnut proces.

meni ramena slaba u pm a prsa bas za ubit,cak zajebavam cura da imam vece sise od njh(hahah),dobro bez sale

mene i kad radim ramena ne pogadja dobro vise osjetim triceps neg ramena,a kod bencha sam prsa i nis drugo.

uzmi malu kilazu i iz vise pozicija radi vezbu dok ne osetis iz koje najbolje angazujes ciljani misic i ne osecas ceo pokret kako treba; onda povecavaj kilazu

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #5 on: August 26, 2008, 08:26:45 AM »
...ali dokle god napredujes dobro je...i ne bakci se kilazom,ona nije uvek pokazatelj napretka

Ok, ali sta je po tvome misljenju pokazatelj napretka?
Sta mislite, treba li da forsiram vise grudi, jer mi se cini da one upravo zaostaju?
Ako je odgovor pozitivan, kako? Dva puta sedmicno, ili...?

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #6 on: August 26, 2008, 09:23:27 AM »
Pokazatelj ti je povecanje u snazi i/ili obimima u slucaju kad radis masu.

Tvoje grudi zaostaju zato sto ih tesko pogadjas na treningu,znaci da nemna potrebe da ih posebno forsiras vec samo da naucis da ih radis...
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #7 on: August 26, 2008, 03:58:01 PM »
Koliko vidim razvija mi se vanjski dio grudi, i naravno prednje rame... Mozes li mi dati savjet, ovako teoretski, kako da pravilno izvodim vjezbe za grudi, narocito unutrasnji dio?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #8 on: August 26, 2008, 04:21:31 PM »
Ne postoji unutarnji deo samo 2 dla imas:Klavikularnu i Sternalnu glavu(gornje i donje grudi) vec sam ti rekao vezbe koje su meni pomogle,imao sam problem kao i ti,ramena ogromna a grudi ravne iako sam izbacivao velike tezine,tad svatis da nema veze sa tezinama...


1.Izbaci ravni bench skroz
2.Kosi bench radi sa max nagibom od 30%
3.Radi sto vise kontra kosi bench i propadanja
4.Letenja radi sto sporije kako bi sto bolje osetio misic grudi...

Mislim najvaznija stvar u prici je da stvoris tu ,sto bi Sharcev rekao, muscle-mind vezu...za to treba vreme,ali kada radis misic misli u glavi kako se on kontrahuje,koristi siri hvat jer ces tako vise pogoditi grudi...

jos uvek imam slabije grudi ali se razlika umnogome popravila,probaj...
Why so serious?

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Sta je pravi napredak
« Reply #9 on: August 27, 2008, 08:48:03 AM »
Hvala ti, evo juce mi je bas jedan drugar savjetovao kako da radim bench, sto siri hvat, laktovi prilikom savijanja pod uglom od 90 stepeni, jer kako mi je rekao, ako laktovi idu ispod, tj. pod vecim uglom od navedenog, opet do izrazaja dolaze ramena.
To sam vec probao juce jer sam radio grudi, danas osjecam bol bas u tom predjelu, sto je ocigledno znak da sam ga pogodio.
Svaka informacija je dobrodosla!
Pozdrav!