EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: trening koji sam isplanirao  (Read 4884 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
trening koji sam isplanirao
« on: September 30, 2008, 11:04:30 PM »
sta kazete na trening

Armstrongov program zgibova koji traje 8 nedelja sa dodatim standardnim vezbama

ponedeljak   -  5 serija zgibova do otkaza,(grudi) ravni benc sa sipkom, razvlacenje, kosi benc

utorak         -  piramidalno povecavanja zgibova,(listovi) podizanja na prste, (trapez) sleganje ramenima

sreda          -  radne serije zgibova, (butine) cucnjevi, ekstenzija, (zadnja loza)

cetvrtak      -  9 radnih serija zgibova,

petak          -  najteza od prethodnih vezbi zgibova, (ramena) letenje bucicama, potisak bucicama, i letenje u pretklonu


 Visok sam 183-4, tezina 86kg, 18god. Idem vec godinu dana u teretanu, sredio sam ishranu nekako, i cilj mi je da za ovih osam nedelja povecam sirinu ledja ali ne bih da zapostavim druge delove tela. Pitanje  je da li moze ovako nesto da se iskombinuje posto radim na masi. Pre teretane sam radio kucne vezbe i izmedju ostalog ovaj trening zgibova koji je bio dosta efektan.

A zgibova mogu da uradim 12 u prvoj seriji pa dalje opada ta cifra na 10 itd. Nisam zadovoljan standardnim treningom posto ledja ostaju gotovo ista i to bih hteo da promenim. Pozdrav svima

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #1 on: September 30, 2008, 11:28:30 PM »
Ovo mi nema nekog preteranog smisla. Radis zgibove 5 dana za redom :boxed: sta ocekujes od toga?

Gde su ti ruke ovde?

Ako hoces da povecas broj zgibova koje mozes da uradis, pokusaj da radis parcijalne - dizes se samo do pola i probaj da se maksimalno koncentrises na rad latova.

Kakav ti je bio dosadasnji trening ledja?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #2 on: September 30, 2008, 11:53:37 PM »
ako hoces broj zgibova samo navali,ako hoces misice bacaj ovaj plan u kantu...
Why so serious?

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #3 on: October 01, 2008, 12:09:24 AM »
Ovo mi nema nekog preteranog smisla. Radis zgibove 5 dana za redom :boxed: sta ocekujes od toga?

Gde su ti ruke ovde?

Ako hoces da povecas broj zgibova koje mozes da uradis, pokusaj da radis parcijalne - dizes se samo do pola i probaj da se maksimalno koncentrises na rad latova.

Kakav ti je bio dosadasnji trening ledja?

Pa nije sad da radim svaki dan do otkaza. Ima to nekog smisla vec sam radio tako i bas sam razvio ledja dobro i dobi strije jbg.

Ruke radim u ponedeljak triceps to sam zaboravio da napisem. Samo uski benc radim i to mi bas dobro pogodi triceps. A biceps sad prestajem jer nema potrebe vise.

Dosadasnji trening za ledja je bio: Veslanje u pretklonu srednji hvat, zgibovi nekad siroki nekad uski i mrtvo dizanje.

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #4 on: October 01, 2008, 12:36:26 AM »
ako hoces broj zgibova samo navali,ako hoces misice bacaj ovaj plan u kantu...

Pa naravno misice da hocu sta ce mi zgibovi

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #5 on: October 01, 2008, 01:13:39 AM »
pa onda lepo radi misic isti maks svaka 4 dana...zgibove ubaci kao glavnu vezbu,ali ne ovoliko....
Why so serious?

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #6 on: October 01, 2008, 01:25:24 AM »
pa onda lepo radi misic isti maks svaka 4 dana...zgibove ubaci kao glavnu vezbu,ali ne ovoliko....

Pa pre sam radio sa vise dana odmora, evo ovako:

1.dan grudi, triceps
2.dan ledja, biceps
3.dan noge, trapez
4.dan odmor
5.dan odmor    i opet se nastavlja od prvog dana


Ali ledja su gotovo ista. Grudi rastu, ramena rastu, butine rastu a ledja nista. Kako to? A bas ih pogodim kad radim zgibove ne znam u cemu je problem.


Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #7 on: October 01, 2008, 07:23:10 AM »
ne rastu ledja samo od zgibova, napisi kako ti izgleda trening za ledja

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #8 on: October 01, 2008, 08:36:05 AM »
Pa pre sam radio sa vise dana odmora, evo ovako:

1.dan grudi, triceps
2.dan ledja, biceps
3.dan noge, trapez
4.dan odmor
5.dan odmor    i opet se nastavlja od prvog dana


Ali ledja su gotovo ista. Grudi rastu, ramena rastu, butine rastu a ledja nista. Kako to? A bas ih pogodim kad radim zgibove ne znam u cemu je problem.
Ovde nema ramena.

Predlazem da batalis ovaj magicni trening i da uzmes lepo neki od splitova i ako ti ledja vec toliko zaostaju da promenis vezbe.

Obrnuti sklekovi, mrtvo dizanje bih ostavio, napravi pauzu sa zgibovima i uzmi radi jednorucno veslanje u pretklonu i dodaj jos jednu vezbu koju hoces. A da nisu zgibovi. Mozes da stavis lat masinu, skoncentrisi se na negativan deo pokreta i izvodi ga dosta duze nego pozitivan.

Jos jedna stvar, koja je mozda kljucna. Mind muscle veza sa ledjima uspostavljena? Jel osecas svaki misic dok radis? Upale?

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: trening koji sam isplanirao
« Reply #9 on: October 01, 2008, 11:28:44 AM »
Ovde nema ramena.
Jos jedna stvar, koja je mozda kljucna. Mind muscle veza sa ledjima uspostavljena? Jel osecas svaki misic dok radis? Upale?

 Ramena sam radio sa nogama 3.dan

 Jeste posto zgibove radim otprilike negde oko tri godine bas sam naucio da pogodim misic. Zgibovi siroki pogadjaju onaj deo ispod pazuha, a uski srednji deo ledja. Veslanje u pretklonu isto pogodim ja mislim najvise, ali to sam tek pre mesec dana naucio da se ne spusta do kraja sipka kada se vesla zato sto onda dosta pogadja biceps. Upale zavise od pauze koje pravim. Ako je nedelju dana pauza onda upala traje otprilike 2-3dana. Bitno ja da postoji.

Ne znam sta sad da radim. :dunno: Split sam radio ali ne odgovara bas, posto grudi rade tri puta nedeljno a to mi je mnogo. Ali jbg mozda krenem split. Mene zanima kako ste vi razvili ledja pomocu kojeg treninga? jel moze kada se radi jednom nedeljno da se razviju?