EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zgibovi, trcanje, ishrana...  (Read 6057 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Zgibovi, trcanje, ishrana...
« on: April 06, 2010, 07:05:43 PM »
Pozdrav svima! Prvi put sam na forumu, ne zamerite ako otvaram temu u pogresnoj sekciji... :)

Epa ovako, znam da ocekujem mnogo za premalo vremena ali evo problema:

Imam mesec dana da napredujem koliko god mogu u zgibovima. U pitanju su prednji zgibovi. Da li da radim vise puta dnevno po koliko mogu ili da radim samo jednom dnevno max serija ? Na koliko dana moram da pravim dan pauze ? Da li ce mi sklekovi uz zgibove pomoci da napumpam broj zgibova ?

Krenuo sam sa max trcanjem ujutro na prazan stomak, plus jos max trcanje nakon desetak minuta pauze... Ok, znam da nece bas da ide tako kako sam zamislio, ali pomozite koliko mozete, jer, ja stvarno moram da dam svoj max u narednih mesec dana... :)

Jos jedno bitno pitanje: Posto ce mi verovatno trebati mnoogoo energije, da li da koristim neke secere, video sam u prodavnici zdrave hrane neke prahove(glukoza ili tako nesto... :crazy:) E sad, mozda to utice na povecanje tezine sto direktno utice na smanjenje broja zgibova, a mozda i ne ? :D pomozite mi oko ove dileme... :) Sto se klasicne ishrane tice, da li da koristim masno ili ne uopste, posto mi nije cilj da smrsam, koliko mi je cilj maximalni progres zgibova.... od suplemenata dolaze u obzir samo stvarcice iz zdrave hrane i sl.(minerali, vitamini, seceri), ukratko, nista sto ostavlja trag u krvi.

Evo nekih opstih podataka o meni, cisto da bi vam bilo lakse... :) Visok sam 1.95m, tezak 100kg, mogu da uradim jedan zgib(prednji) i 3-4 zgibova(biceps)... :( Sto se neke "opste" snage tice, tu sam prilicno jak, imam nekog malog iskustva sa gradjevinom, a ni cepanje drva i slicni poslovi mi nisu strani... :D U mom odeljenju ima par likova koji se bakcu teretanom, zgibovima, sklekovima, niko ne moze da mi obori ruku... :)

I jos jednom da ponovim, znam da trazim puno, mozda i previse, ali daj pomozite koliko mozete.. :) I da, ako vam treba bilo kakva dodatna informacija, pitajte... :D

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #1 on: April 06, 2010, 10:05:33 PM »
25 pregleda i nijedan odgovor ?  :bored: :help: :blush:

Offline Mister XYZ

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #2 on: April 06, 2010, 10:15:39 PM »
Zbog cega moras da uradis sto vise zgibova za mjesec?
Malo si se kasno sjetio da pocnes dostizati svoj maksimum,ako sad mozes da uradis 1,male su sanse da ce napraviti neki ozbiljniji pomak.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #3 on: April 06, 2010, 10:41:22 PM »
Ma ok... :) Ne moram da uradim 10... :) Ali sve ispod 5 i nije bas zadowoljawajuce...  :blush: Treba mi za Vojnu Akademiju... Znam da sam se kasno setio, al jbg, tek pre par dana mi pala ta ideja na pamet... Mada oni mnogo vise gledaju matematiku nego fizicku spremu(fizicka sprema 15, matematika 45 bodova), a osim zgibova idu i stvari koje mi trenutno mnogo bolje idu od njih- trcanje, plivanje. Ali ne bih bas da se obrukam totalno sa zgibovima.

Znaci ne pokusavam da za mesec dana postanem terminator, ali sto vise to bolje... :) I da, mozda mi je ulio laznu nadu, ali drug mi je rekao da je prvi onaj pakleni, dok posle vec moze da se napreduje uz pravilnu ishranu i trening. E sad.... Zanima me kako da ja dam svoj maximum ?  :crazy: To me najvise zanima... Da li neki suplementi mogu da pomognu koliko toliko...? Kako da ih vezbam, vise puta dnevno, ili par serija odjednom do otkaza ? Da li neke dodatne vezbe mogu da mi pomognu... Itd... Trebao bi mi prevashodno neko ko ima iskustva sa zgibovima, ali svaka pomoc je dobrodosla... :)

Nadam se da se razumemo, ne mislim na maximum u zgibovima koje cu ikada moci da uradim... Mslm na to kako da izvucem maximum iz svog tela, da vristim i pistim ako treba na sipki, ali da sve to ima nekog napretka... :)

Offline Mister XYZ

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #4 on: April 06, 2010, 10:55:03 PM »
Pa 5 komada bi vec mogao da dostignes.
Radi sve vrste zgibova,siroke,uske,sa podthvatom,sa nadhvatom.
Neka ti neko za pocetak lagano pridrzava noge i pomaze kada je bas najpotrebnije.

Sad bas da ce ti neki suplementi pomoci za tako kratko vrijeme i ne vjerujem.Sklekove takodje mozes raditi,mogu ti samo pomoci.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #5 on: April 06, 2010, 11:25:15 PM »
ok... :D hwala... :) jos neko nesto da doda ? :D

Offline Undefined

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
  • I dont need your decision
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #6 on: April 07, 2010, 05:22:52 PM »
Armstrongov program radi,potrazi ima na forumu meni je jako pomogao pre jedno 2-3 meseca 5 zgibova nisam mogao da uradim a sad mogu i do 18(max)tako da ti to moze pomoci,i jos ako krenes u teretanu nema glava da te boli  :evillaugh:
We don’t know what to believe
We only go by the TV
I don’t know but I will fight
I won’t let my brothers die

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #7 on: April 08, 2010, 12:20:29 AM »
Hvala... :) Armstrongov program izgleda zaista zanimljivo, od sutra pocinjem da ga radim.. :) Neki savet za ishranu, neko ?  :help:

Offline hotshot

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #8 on: April 08, 2010, 10:45:41 AM »
Nemoj raditi Armstrongov program, jer si pocetnik, znam po sebi......ja radim zgibove odavno a i spremam se za Vojnu Akademiju, kao i ti :) pa ako imas msn ili mail, ostavi da se cujemo.....mogu ti pomoci oko toga.....

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi, trcanje, ishrana...
« Reply #9 on: April 08, 2010, 11:40:01 AM »
posto nisam pronasao nacin da ti posaljem poruku, ostavicu ga ovde, a ti me dodaj na msn, pa da mi das neki savet... :) MSN sristic@rocketmail.com