EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311942 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #350 on: March 12, 2009, 03:21:25 PM »
Ne razumem post, sta hoces da kazes? Ako si tek poceo sa treninzima, pad mase je ocekivan, jer gubis tecnost tj. vodu. Samo sto to tvoje nije HIIT vec bih pre rekao cardio... :nonono:
Sta ti je cilj?

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: HIIT-trening
« Reply #351 on: March 12, 2009, 04:25:52 PM »
Rekoh da je iskonstruisan i da je custom sto znači da je uslovno rečeno HIIT, naravno, smanjenje procenta masti je cilj, a masu nisam izgubio, barem nije vidljiv gubitak...

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #352 on: March 12, 2009, 10:13:15 PM »
ako je przenje cilj, onda koristi pravu verziju, ide mnogo brze...ne znam u kojoj si fazi treninga, nesto slicno sam pokusavao ranije, ali nije islo, traje predugo i covek jednostavno odustane, pa se vrati na stari nacin zivljenja...sto pre naucimo da slusamo savete iskusnijih (u to ne ubrajam sebe) to bolje za nas. Lazic&co. su napisali mnogo pametnih stvari, mada svi pomalo konstruisemo...sta ces valjda je takav mentalitet  :)

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: HIIT-trening
« Reply #353 on: March 12, 2009, 11:04:49 PM »
Ne ne ne, ne kazem da je ovaj pravi HIIT los, jednostavno nisam znao za njega, pre 10 dana sam prvi put cuo za HIIT, veceras sam probao prvi put, 40sek sprint pa 2 min lagano i tako 6 puta i dobro se osecam. Videcemo za 2 nedelje uz pravilnu ishranu... Ne sumnjam u dobre rezultate...

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #354 on: March 13, 2009, 10:09:23 AM »
Naravno da nije los, cak naprotiv. Smisao HIITA je da ti se procesi u organizmu ubrzaju, a to se postize pojacanim srcanim ritmom. U ovome ne treba preterivati kao neki  :wallbash1:, moras posle treninga da se odmoris i dobro hranis, inace dolazi do pretreniranosti i katabolizma...

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: HIIT-trening
« Reply #355 on: March 16, 2009, 01:10:56 AM »
Malo sam modifikovao pa da pitam da li je ok ovako. 3-4 puta nedeljno HIIT i to ovako- 2minuta na traci lagano(brzina 7.5-8), brzo hodanje pa minut na 14(Traka je LifeFitness) i tako 6-8 ciklusa pa ću povećavati ali ne znam kojim tempom da povećavam. Posle tog HIIT-a odradim jos malo ergometra, 15-20minuta drzim prolaznost na 500m na oko 2-2:10minuta sa oko 30zaveslaja u minuti. Takođe, da li u ova 2 minuta na traci lagano da hodam brzo ili da trčkaram ipak. I da li je to mnogo treninga nedeljno. Pre toga radim oko 45min-1 sat sa tegovima a ishrana je doterana potpuno. Suplementacija je ON Gold Standard posle treninga jedna merica, 15gr glutamina, oko 7grama BCAA tokom celog dana i 100mg kofeina pre treninga. Koje korekcije da napravim, koji supp da dodam, šta da promenim? Hvala! Videcu da stavim neke slike...

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: HIIT-trening
« Reply #356 on: March 16, 2009, 01:11:55 AM »
Inace 181cm i 80,5kg ali malo sala na stomaku toga bih hteo da se otarasim zauvek! :rolleyes01:

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #357 on: March 16, 2009, 10:12:27 AM »
Malo sam modifikovao pa da pitam da li je ok ovako. 3-4 puta nedeljno HIIT i to ovako- 2minuta na traci lagano(brzina 7.5-8), brzo hodanje pa minut na 14(Traka je LifeFitness) i tako 6-8 ciklusa pa cu povecavati ali ne znam kojim tempom da povecavam. Posle tog HIIT-a odradim jos malo ergometra, 15-20minuta drzim prolaznost na 500m na oko 2-2:10minuta sa oko 30zaveslaja u minuti. Takodje, da li u ova 2 minuta na traci lagano da hodam brzo ili da trckaram ipak. I da li je to mnogo treninga nedeljno. Pre toga radim oko 45min-1 sat sa tegovima a ishrana je doterana potpuno. Suplementacija je ON Gold Standard posle treninga jedna merica, 15gr glutamina, oko 7grama BCAA tokom celog dana i 100mg kofeina pre treninga. Koje korekcije da napravim, koji supp da dodam, sta da promenim? Hvala! Videcu da stavim neke slike...
Suplementaciji nije mjesto u ovoj temi, jer HIITu je svejedno pio ti glutamin ili whey - on je samo trening takav kakav jest...
Sad ono glavno; nije bitno kojim brzinama radiš, iako mi se čini naoko da je ovo ok, jer i ja radim na life fitnessu. Poanta je da si kontroliraš puls tj. da ga dižeš iz anaerobne u aerobnu zonu. A sad, šta je potrebno tvom tijelu da postigne takav rad srca je sasvim individualno. Npr. nekome tko nije u nikakvoj kondiciji je HIIT otići pješke do teretane, tako da...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: HIIT-trening
« Reply #358 on: March 16, 2009, 11:54:33 AM »
ja ne znam sto svi HIIT odredjuju brzinom ili duzinom (trajanjem) kad je poenta u pulsu lol


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: HIIT-trening
« Reply #359 on: March 16, 2009, 12:13:44 PM »
U ova 2 lagana minuta mi je oko 120 a u brzom minutu je oko 150, max 160....