EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311948 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Tijanica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #240 on: April 07, 2008, 02:25:49 PM »
Pa nije vazno sta ces ti da radis...Mozes ti i vijacu da preskaces...Vazno je da drzis visok puls 30-40sekundi, a onda da ga smanjis...I tako nekoliko puta...

Odlicno...tako sam bas danas radila... Prvo sam trcala, pa onda preskakala vijacu...I mogu reci da bas dobro izmori...  :yes:
The deeper you dive into the ocean, the deeper you dive into your self...

Offline alex86

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #241 on: April 07, 2008, 06:45:11 PM »
Pa nije vazno sta ces ti da radis...Mozes ti i vijacu da preskaces...Vazno je da drzis visok puls 30-40sekundi, a onda da ga smanjis...I tako nekoliko puta...

budi malo precizniji kada kazes visok puls .. ja i pored dobre utreniranosti, puls mogu da naguram i do 170 o.u.m. za tih 30ak sekundi ako bi trcao iz "petnih zila" tj sprintao kao lud ... a trebalo mi mi sigurno vise od minut da ga spustim ispod 140 o.u.m.   sto opet dovodi u pitanje valjanost HIIT-a .. ja sam od onih koji podrzavaju HIIT ali samo ako su prisutni intervali u kojima se trci brze (a ne najbrze) a da se pri tom puls ne dize vise od 150 o.u.m.

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: HIIT-trening
« Reply #242 on: April 07, 2008, 07:27:44 PM »
Pa ja bih ovako radio, tj. radicu tako za mesec dana...
40 sec sprint, iz sv snage, da umres, pa onda 2min srednje, da spustis puls, i tako 6 puta, svaki drugi dan....
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline alex86

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #243 on: April 07, 2008, 08:00:30 PM »
a ne razumem cemu to umiranje  :dunno: zar nije bolje tih 40 sekundi sprinta produzis na 1 minut i malo usporis .. na taj nacin ces smanjiti rizik od katabolizma i samim tim vise crpiti energiju iz masnih depoa .. a pretpostavljam da ti je to cilj ;)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #244 on: April 07, 2008, 09:08:31 PM »
budi malo precizniji kada kazes visok puls ..

Kad se kaze visok puls misli se na 75-80 % tvog maximalnog...a koliko je to ti uzmi pa izracunaj ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline alex86

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #245 on: April 07, 2008, 10:15:14 PM »
pa dobro, to je za mene nekih 155 o.u.m. i to je ok .. ali ja i dalje mislim da se to ne postize nekim prevelikim sprintom  kao sto ovde neko opisuje

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #246 on: April 07, 2008, 10:38:26 PM »
Pa nije bitno kako se postize ,nego je bitno postici ...nekom ce to poci lakse od ruke nekom teze...individualna stvar...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #247 on: April 07, 2008, 11:07:01 PM »
ja sam od onih koji podrzavaju HIIT ali samo ako su prisutni intervali u kojima se trci brze (a ne najbrze) a da se pri tom puls ne dize vise od 150 o.u.m.

 
Quote
High intensity interval training je tip treninga koji ukljucuje smenjivanje  intervala maksimalnog intenziteta i intervale srednjeg ili nizeg intenziteta, koji se moze sprovoditi na kardio masini po vasem izboru: traci za trcanje, biciklu, eliptiku...
Kljucni element HIIT-a koji ga cini drugacijim od  drugih formi intervalnog treninga je u tome sto se visko intenzivni intervali izvode, ne samo sa visim pulsom, vec pod maksimalnim naporom. Ovakav intenzivan nivo treninga dovesce vase telo u stanje trosenja energije tokom preostalog dela dana, da bi se oporavilo od napora koji ste mu priredili.
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4026.0.html

zasto ti ovo podvlacim. zato sto, ako ti drzis puls na 150, radis HIIT samo ako je tih 150 u stvari vec probijanje aerobne zone. u svim ostalim varijantama radis u stvari intervalni kardio trening koji nije isto sto i HIIT
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline alex86

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #248 on: April 07, 2008, 11:25:03 PM »
pa ako se drzimo one neprecizne formule za izracunavanje max HR onda smo ti koja imas 35 i ja koji imam 22 god uveliko probili aerobnu zonu sa 150 o.u.m.

Offline Dejanica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #249 on: April 15, 2008, 06:45:04 PM »
Moj kardio izgleda ovako :yes:

2 minuta zagrevanje 4,5km/h
10 minuta 1 minut 5 km/h 1 minut 8,5 km/h
10 minuta 1 minut 7 km/h 1 minuta 10,9 kmh
1 minut 4,5 km/h
30 sek 3 km/h
Malo je onih koji su uspeli