EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Teretana na Karaburmi  (Read 8511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Somit

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Teretana na Karaburmi
« on: June 02, 2008, 11:29:15 PM »
Ljudi,

Potrebna mi je pomoc. Naime, radim za racunarom po 8-9h dnevno, moram zbog posla. Kao klinac sam imao probleme sa kicmom (skolioza). Sad se zbog toga ne usudjujem krenuti u teretanu jer se plasim povrede.

Inace, imam 24 godine, visina oko 185 , tezina oko 88, ovo ne bi bilo tako strasno da je tezina ravnomerno rasporedjena ali nije. :(

Zanima me sta mi preporucujete kako bih se doveo u red. Ne zelim nabildovano telo samo zategnuto. Koliko znam na Karaburmi ne postoji teretana sa profi trenerima, molim ako neko zna neku da mi kaze.

E sad sta mi vi savetujete, teretanu, ili neki drugi sport? Jos nesto da napomenem, osim sto sam non-stop ispred kompijutera, gotovo uopste se ne bavim sportom, ne secam se kad sam poslednji put trcao. Vozim cesto bajs po nekoliko km ali to je sve

Ima li nade za mene? :)

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Teretana na Karaburmi
« Reply #1 on: June 02, 2008, 11:47:14 PM »

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: Teretana na Karaburmi
« Reply #2 on: June 03, 2008, 09:22:02 AM »
A jel to tebi neko rekao da zbog skolioze imas vecu sansu od povrede ili ti sam imas taj strah?U svakom slucaju strah ti nije opravdan,cak ima ljudi koji imaju skolizu sad pa idu u teretanu.

Offline Somit

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: Teretana na Karaburmi
« Reply #3 on: June 03, 2008, 04:24:25 PM »
procitaj http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html za pocetak
Pogledao sam to hvala....

A jel to tebi neko rekao da zbog skolioze imas vecu sansu od povrede ili ti sam imas taj strah?U svakom slucaju strah ti nije opravdan,cak ima ljudi koji imaju skolizu sad pa idu u teretanu.

Ja pretpostavljam da je tako, a i cini mi se da sam negde citao. Sta predlazes u tom slucaju? Teretana da ili ne?

Hvala svima

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: Teretana na Karaburmi
« Reply #4 on: June 04, 2008, 01:01:35 PM »
Znas kako,ako si kao mladji radio vezbe i ispravio to,ne treba da imas problema.Ti ne spadas u rizicnu grupu zbog skolioze koju si imao u detinjstvu,to ti je i razlog vise da radis vezbe,razvijes misice koji ce da isprave i ucvrste kicmu.Podrazumeva se da vodis racuna o pravilnom izvodjenju i polako povecavas tezine...