EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Atkinsonova dijeta  (Read 58043 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #40 on: April 06, 2008, 04:40:48 PM »
A sada ono sto ste cekali  :yes:
PRAVILA FAZE UVODJENJA ETKINSA[1 faza]

1.jedite 3 veca obroka ili 4-5 manjih dnevno,ne dozvolite da prodje vise od 6h u toku dana da niste jeli
2.smete da kombinujete slobodno sve dozvoljene namirnice u toku 1.obroka
3.ne unosite vise od 20gr UH na dan,s tim da najveci deo te kolicine bude iz povrca 
4.u ovoj fazi su zabranjeni:voce,hleb,testenine,zitarice,skrobno povrce,mlecni proizvodi-osim punomasnog sira,pavlake i maslaca,takodje nemojte u ove 2 nedelje da jedete ni jezgrasto voce i semenke,ni namirnice u kojima su pomesane belancevine i UH,kao sto su leblebije,pasulj i dr. mahunarke
5.nemojte jesti nista sto se ne nalazi na spisku prihvatljivih namirnica,a to znaci stvarno nista!!!!!"jedan zalogaj mi nece skoditi"ovu fazu osudjuje na neuspeh
6.kolicinu hrane prilagodjavajte svom apetitu,a ne navikama,narocito kad isti pocne da se smanjuje.Kad ste gladni jedite da se zasitite,a ne da ne mozete da disete,kad niste gladni pojedite malecku uzinu,da bi ste propratili hranljive dodatke
7.ne nagadjajte koliko UH ima neka namirnica nego citajte na pakovanju ili  se posluzite "brojacem"koji mozete skinuti sa oficialnog veb sajta[a mozda vam i ja 1 deo napisem]
8.Kad jedete napolju pazite se skrivenih UH u umacima, sosovima i prelivima za salatu
9.Izbegavajte namirnice i napitke zasladjene aspartamom[nezdrav],umesto toga birajte saharin ili splendu,vodite racuna da svaku tableticu racunate kao 1gr UH
10.Izbegavajte sve sto sadrzi kofein,jer moze da dovede do pojacane zelje za slatkisima,zbog toga sto smanjuje nivo secera u krvi
11.Svakodnevno pijte najmanje 2l vode,da bi ste snabdeli organizam tecnoscu,izzbegli zatvor i tvrdu stolicu i isprali sve sporedne proizvode sagorevanja masnoce.
12.Ako imate zatvor ili tvrdu stolicu,umesajte 1. supenu kasiku  ili malo vise psilijumovih ljuspica u solju vode i svakodnevno pijte tu mesavinu,ili koristite  mleveno laneno seme,a mozete i salatu i povrce posuti psenicnim mekinjama.

"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #41 on: April 06, 2008, 05:37:20 PM »
PRIHVATLJIVE NAMIRNICE   :yes: [mozete ih jesti mirne duse]
Sva riba,sva zivina,svi ljuskari*,sve meso**,sva jaja
*ostrige i dagnje sadrze nesto vise UH od ostalih ljuskara,pa njihovu upotrebu ogranicite na 120 gr. dnevno
**suhomesnati proizvodi su obicno pripremani sa dodatkom secera,pa  povecavaju unos UH.Nastojte da izbegavate proizvode od ribe i mesa konzervirane nitratima jer se zna da su kancerogeni.Cuvajte se proizvoda koji nisu od cistog mesa,kao sto su razna mlevena mesa[cevapi...]i proizvoda uvaljanih u hlebne mrvice
Nemojte jesti vise od 120gr. iznutrica dnevno.Smete i slaninu,ako bas zelite

Smete svakodnevno da jedete 90-120gr punomasnih sireva
osobe alergicne na mleko,sa gljivicnim oboljenjima ili osetljive na sir treba da ga izbegavaju

salatno povrca koje smete:kineski kupus, celer,radic,luk vlasac,krastavac,bela rotkva,sve zelene salate,pecurke,pesun,paprike,rotkvice-ovo povrce jedite odprilike 2-3 solje dnevno
 
povrce koje smete da jedete samo 1 solju dnevno[visi GI]:
srca articoke,spargle,pasuljeve mladice,bambusove mladice,lisce cvekle,prokelj,lisce repe,brokoli,kupus,karfiol,celerov koren,blitva,tamno zeleni lisnati kupus,maslackovo lisce,plavi patlidzan,kelj,keleraba,praziluk,okra,crni luk,bundeva,rabarbara,kiseli kupus,mladi luk,grasak secerac,tikva,spanac,zelena i zuta boranija,letnja zuta bundeva,paradajz,repa,cukini tikvice

salatni dodaci:sitno seckana i hrskavo przena slanina,rendani sir,isitnjeno tvrdo kuvano jaje,kratko proprzene pecurke,kisela pavlaka
zacini po ukusu,ali pod uslovom da ne sadrze ni malo secera
zacinsko bilje:bosiljak,kajenska paprika,korijander,mirodjija,beli luk,djumbir,origano,persun,biber,ruzmarin,zalfija,estragon,,majcina dusica...
kao preliv za salatu koristite ulje i sirce,[ali ne balzamovo jer sadrzi secer],limun i zacinsko bilje,mogu da posluze i kupovni prelivi,ali pod uslovom da ne sadrze secer i da nemaju vise od 2gr. UH po supenoj kasici

masnoce:dozvoljena su sva biljna ulja,najbolje da koristite hladno cedjena,maslac,a margarin izbegavajte zbog hidrogenizovanih biljnih masti koje su jako stetne za zdravlje,u prodavnicama zdrave hrane sada mogu da se nadju i neki nehidrogenizovani margarin.Nema potrebe da odstranjujete kozicu i masnoce sa mesa,ribe hladnih voda su izvori omega 3 masnih kiselina
"ne mogu dovoljno da naglasim da nikako ne pokusavate neku "posnu" verziju Etkinsa,jer to ometa sagorevanje masnoce i ne dozvoljava da mrsavite."
Slatku pavlaku smete 2-3kasike dnevno[odlicna je zamena za mleko,ako je razredite vodom]ali vodite racuna o UH{1 kasika=o,4gr.UH}
sok limuna i lajmatakodje smete 2-3 supene kasike[2,8gr UH na 30gr.soka}
 NAMIRNICE POSEBNE KATEGORIJE
da bi vam ishrana bila raznovrsna,svakodnevno mozete da pojedete nesto od sledeceg[samo 1 od toga dnevno]:10-20 maslina,1/2malog avokada,30gr.kisele pavlake ili 100gr. tucene slatke pavlake

izbegavajte proizvode o kojima ne razmisljate kao o hrani,kao sto su:zvake,bombone"bez secera",sirupi i sredstva protiv kaslja.Kad vidite da je nesto"bez secera"proverite sadrzaj UH,jer je obicno sa vocnim secerom i slicnim zasladjivacima


Od mene za sada toliko,dovoljno je za onoga ko krece,samo jos da dodam da je obavezno da uzimate vitamine i minerale kao dodatak ishrani,sem gvozdja naravno,o tome cu vise pisati drugi put
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #42 on: April 07, 2008, 08:21:34 PM »
jeste li zadovoljni ovim sto sam do sada napisala,zelite li jos?
Ne bih bas da trosim vreme ako ovo nikoga ne zanima :hmm:
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline marija83

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Female
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #43 on: September 19, 2008, 07:55:48 AM »
Jedno pitanje , ako neko zna da mi opdgovori ...
Da li je kefir dozvoljen u etkinsu ???nanjemu ne pise da sadrzi UH??

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #44 on: September 19, 2008, 10:32:23 AM »
Na sve se covek navikne,moja drugarica je na Atkinsu bila 6 meseci,bez i jednog prekrsaja...smrsala je preko 20 kg.


  Je istina je to,samo pitanje je što se dešava poslije toga,i dali se pridržava nekog strogog režima prehrane,dali pazi što jede ili trenira  ili njoj se ta kila vrate za manje od par mjeseci,što sam ja vidio na jednoj svojoj poznanici koja je bila na toj dijeti i skinula je isto tako dosta kg,ali nakon toga je vjerovatno rekla ma H....s sve i Atkinsa neću ja da se više patim. :nonono:Vratilo se još više kila.Znači zaključak je moj sljedeći... Ne treba nitko patiti se i iscrpljivati organizam da se još razboli ako unaprijed zna da je to kratkog vijeka,jer tu glavnu ulogu u svemu ima KARAKTER same osobe,a svi smo mi drugačijeg karaktera.Netko pazi cijeli život kako,šta i to,a nekog nije briga baš za ništa,pa taman da izgleda kao lopta. :lol:

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #45 on: September 19, 2008, 10:35:57 AM »
To je karakteristika svake dijete.Atkins je dijeta koja mora da se sprovodi od pocetka do kraja i nije za ljude koji nemaju disciplinu ;)

 Evo sad tek ovo vidio pa sorry što pišem dva puta,ali u tome i je cijela poanta da ti ljudi IMAJU DISCIPLINU ŠTO BI IM TREBALA ATKINSOVA DIJETA? :nonono: :dunno: :dunno:

Offline marija83

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 76
  • Gender: Female
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #46 on: September 19, 2008, 10:55:00 AM »
Nije losa atkins dijeta ako imas disciplinu, ako drzis po pravilu atkinsa u originalu...1 faza traje 2 nedelje , pa poicinju postepeno da se uvode UH, i to na kraju u 4 fazi dodje na normanlnu zdravu ishranu ...samo ima ljudi koji tu 1 fazu drze po 6 meseci bez prestanka , e to vec ne valja jer oni i vrate duplo kad pocnu da jedu ostalu hranu , jer su  se preterano iscrpljivali ,a treba samo 2 nedelje  da se drzi ta pocetna faza ...
To onda nije atkins...
Eto moja jetrva je smrsala sigurno 15-20 kg sa atkinsom , ali je tako radila -2 nedelje , pa pauza (u toj pauzi naravno vodi racuna, a ne ajde sad navali na hranu)pa onda ponovi 1 fazu...
Ne rece mi noko da li smem da pijem kefir???

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #47 on: September 19, 2008, 11:03:03 AM »
Nije losa atkins dijeta ako imas disciplinu, ako drzis po pravilu atkinsa u originalu...1 faza traje 2 nedelje , pa poicinju postepeno da se uvode UH, i to na kraju u 4 fazi dodje na normanlnu zdravu ishranu ...samo ima ljudi koji tu 1 fazu drze po 6 meseci bez prestanka , e to vec ne valja jer oni i vrate duplo kad pocnu da jedu ostalu hranu , jer su  se preterano iscrpljivali ,a treba samo 2 nedelje  da se drzi ta pocetna faza ...
To onda nije atkins...
Eto moja jetrva je smrsala sigurno 15-20 kg sa atkinsom , ali je tako radila -2 nedelje , pa pauza (u toj pauzi naravno vodi racuna, a ne ajde sad navali na hranu)pa onda ponovi 1 fazu...
Ne rece mi noko da li smem da pijem kefir???

Ne smes!
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #48 on: September 19, 2008, 11:20:58 AM »
 sto volim kefir.Strasna stvar!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Atkinsonova dijeta
« Reply #49 on: September 19, 2008, 07:17:51 PM »
sto volim kefir.Strasna stvar!

Ja prvi put cujem za taj kefir? Citam na netu, nesto tipa jogurt? ako sam na dobroj adresi citao.... Gde to ima da se uzme kakvih je nut. vrednosti?
Bolje biti VELIK nego nebiti!