EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kuvanje na pari  (Read 21588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Kuvanje na pari
« on: February 25, 2009, 02:19:51 PM »
Kakve su prednosti a kakve mane? Malo pre naleteo na neke takve aparate pa pogledao malo na netu i kazu da se sacuva vise vitamina i minerala u naimirnicama kada se tako sprema. A i izgleda kao najlaksi nacin da se spremi hrana :)

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #1 on: February 25, 2009, 03:44:22 PM »
Ja sam jos pre uzeo za neku smesnu lovu aparat na spratove za kuvanje na pari. Mogu ti reci da je ekstra! Znaci svaki dan ga koristim! Keva stalno pizdi, stalno me zeza kako svaki dan pere gomilu plastika.  :lol:
E sad koliko cuva vitamine i ostale zajebancije nemam pojma. Ali jedna stvar je sigurna, hrana je neuporedivo ukusnija nego kuvana u vodi.
Evo odprilike koliko treba vremena da se skuvaju neke stvari.
Brokoli oko 20 min
prokelj oko 15 min
krompir oko 30 min
citavo belo some oko 40min (mozda i manje ali ga ja zveknem na 40)
riblji filet i slicno oko 10 min
Jako je zanimljivo kuvati pirinac, posto upije onoliko vode koliko mu je potrebno. cool.  :)
Sve u svemu cini mi se da se brze skuvaju namirnice nego u kljucaloj vodi!
Cim mi crkne ovaj, uzimam o5!
Treba samo paziti da se na grejac ne nakuplja mnogo kamenca.
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #2 on: February 25, 2009, 04:01:42 PM »
Ekstra, a kako kada 'kuvas' vise razlicitih namirnica odjednom? Npr. na jedan sprat stavis belo meso, na drugi pirinac, a na treci neko povrce. Opusteno tako da se stavi pa samo vadis kako se sta skuva ili moraju da se kuvaju nekom razlicitom 'jacinom' (temperaturom, stagod) pare?
Kad bi jos nekako mogao svaki sprat posebno da kuvas pa na tajmer setujes... eh :D Ujutru lepo dok odradis trening se skuva sve za ceo dan :D

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #3 on: February 25, 2009, 04:18:32 PM »
Skidas gotove stvari.
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #4 on: February 25, 2009, 08:17:47 PM »
Prednosti - hranljivost, ukus (ja sam ovakvu hranu jeo dok sam ziveo u Aziji).
Mane - pa meni je teze nego da kupim gotovu hranu, ili da spremim na grillu :D Inace bih uvek jeo na pari!

Offline honeyheart

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 143
  • Gender: Female
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #5 on: February 26, 2009, 02:21:53 PM »
Ja sam jos pre uzeo za neku smesnu lovu aparat na spratove za kuvanje na pari. Mogu ti reci da je ekstra! Znaci svaki dan ga koristim! Keva stalno pizdi, stalno me zeza kako svaki dan pere gomilu plastika.  :lol:
E sad koliko cuva vitamine i ostale zajebancije nemam pojma. Ali jedna stvar je sigurna, hrana je neuporedivo ukusnija nego kuvana u vodi.
Evo odprilike koliko treba vremena da se skuvaju neke stvari.
Brokoli oko 20 min
prokelj oko 15 min
krompir oko 30 min
citavo belo some oko 40min (mozda i manje ali ga ja zveknem na 40)
riblji filet i slicno oko 10 min
Jako je zanimljivo kuvati pirinac, posto upije onoliko vode koliko mu je potrebno. cool.  :)
Sve u svemu cini mi se da se brze skuvaju namirnice nego u kljucaloj vodi!
Cim mi crkne ovaj, uzimam o5!
Treba samo paziti da se na grejac ne nakuplja mnogo kamenca.

Heej, super sto si pokrenuo ovu temu jer bas ovih dana sam gledala upravo te posude na sprat za kuvanje na pari i razmisljala da kupim.Nadam se da nije suvise komplikovano i da te plasticne posude mogu da se peru u masini.Znaci,samo kupis belo pilece npr, stavis u tu posudu i ukljucis je ???

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #6 on: February 27, 2009, 11:59:22 AM »
Heej, super sto si pokrenuo ovu temu jer bas ovih dana sam gledala upravo te posude na sprat za kuvanje na pari i razmisljala da kupim.Nadam se da nije suvise komplikovano i da te plasticne posude mogu da se peru u masini.Znaci,samo kupis belo pilece npr, stavis u tu posudu i ukljucis je ???
Ma nije komplikovano uopste...
Znaci nalijes potrebnu kolicinu vode u aparat, stavis hranu, namestis koliko minuta da pari i stisnes start.
Ako zaboravis na aparat(koji je ukljucen), sam se gasi po isteku vremena ili kad ispari sva voda. U prvom slucaju obezbedjuje da ne prekuvas klopu, a u drugom da ne pregori aparat.
Ma extra! No comment.
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline kaligula

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #7 on: March 04, 2009, 06:10:18 PM »
a jel postoji uredjaj ali da je umesto te plastike vatrostalno staklo?
Posto se to plasticno posudje topi na mikroskopskom nivou i ti fragmenti dospevaju u hranu(osim ako je medicinska plastika)

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #8 on: March 05, 2009, 03:58:40 PM »
 :) ja kupila aparat za kuvanje na pari.  :clap1: :notworthy02: :clap1: :yahoo:oduševljena sam. Ujutru ustanem, potrpam namernice koje ću a kuvam i odem dalje. dok se spremim i popijem kafu ono gotovo. Nema zagorelog i mešanja. A ukus je mnogo bolji nego kada se kuva. Krompirići ispadnu ko pekarski krompir  ;)
Moja topla preporuka

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Kuvanje na pari
« Reply #9 on: March 05, 2009, 11:04:27 PM »
:) ja kupila aparat za kuvanje na pari.  :clap1: :notworthy02: :clap1: :yahoo:odusevljena sam. Ujutru ustanem, potrpam namernice koje cu a kuvam i odem dalje. dok se spremim i popijem kafu ono gotovo. Nema zagorelog i mesanja. A ukus je mnogo bolji nego kada se kuva. Krompirici ispadnu ko pekarski krompir  ;)
Moja topla preporuka

GDE STA KOLIKO POSTO