EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moja ishrana za masu  (Read 39605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #10 on: October 03, 2008, 07:17:41 PM »
Jesi jeo ovesne sa mlekom? Onda opet laktoza, s'toga kako zelis...

Pa nece neko sa 100g ovsenih ili koliko vec uneti 2l mleka.A pored toga to mleko koje uneses sa ovsenima unosis u prvom obroku i ta laktoza (pa makar uneo litar mleka) ne predstavlja problem koji predstavlja ako se unosi u vecernjim satima.Stoga ova tvoja konstatacija ne stoji.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #11 on: October 04, 2008, 10:25:47 PM »
Ne vidim zasto griz u prvom obroku ima vise laktoze od 1l mleka sa ovesnim, ja griz spremam sa 1l mleka i ne pojedem vise od jedne cinije? To tek ne stoji... Mislim nece da spremi 2-3kg griza da bi stavio 2l mleka, mislim i da spremi nece toliko pojesti, a sta je 200-250g ovesnih sa 500 mleka, ja sam tako jeo... Ne vidim sta pricam pogresno markirajte ako sam i gde sam pogresio...

@Tanor
Niko nije pomenuo ovesne ni griz u vecernjim satima, pricamo o ovesnim i grizu ne uvece-ujutro, bilo bi lepo da pojasnis zasto pricas da 1l mleka ujutro uz ovesne ispada lakse od 1l mleka koji ulaze u pravljenje griza kad realno niko ne moze da pojede toliko griza, a moze 200g ovesnih sa 500ml mleka i jos 500ml da pijucka posle obroka(bar JA mogu(opet da napomenem da se neki mozda nece sloziti, ali ajde da pricamo onda hipoteticki umesto da se prepiremo!))?  :dunno:

Ovesne koje sam ja imao u najblizoj radnji su imale i secera dodatog, to mi se nije dopalo,(@4ever2gether) a bas da niko nebi pogresno tumacio moje reci sam i markirao to MOJE vidjenje jer je to moj stav i ne tvrdim da treba da bude svaciji ipak svi smo razliciti i svacije telo je drugacije i ovakvi saveti sluze samo dok ne upoznamo svoje telo, nacine ishrane nacine treninga itd, da bi mogli sami da mislimo dalje za sebe...

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #12 on: October 04, 2008, 10:33:35 PM »
Ne.

MOJE vidjenje je da je sve bolje od njih.... sad neki se sigurno nece sloziti...

Ja u ciniju promesam ovesne pahuljice sa jedno 500ml mleka ili ceo 1l, jos sto su slatke (imaju secera) zato sam poceo da jedem bilo sta umesto ovesnih...

Jer ove stvari su notorne gluposti koje prkose zdravom razumu.

Prvo. Zasto ti pijes litar mleka ujutru? Povodom cega? Zasto se jedu ovsene uopste? Zato sto su odlican izvor ugljenih hidrata, sadrze vlakna i ono glavno - ne provociraju insulin. A ti time sto popijes mleko ujutru i to ceo litar uprskas celu stvar.
Ovsene sa secerom se ne kupuju.
I reci da je jesti ovsene gore od bilo koje druge opcije je u najmanju ruku idiotizam i omalovazavanje svega sto su neki pametniji ljudi na ovom forumu rekli u vezi bb ishrane. Ako bi uspeo to da potkrepis sa nekim zdravorazumskim razmisljanjem ili naucnim cinjenicama - ok. Ali ovako nema smisla.

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #13 on: October 04, 2008, 10:46:07 PM »
Ne.

Jer ove stvari su notorne gluposti koje prkose zdravom razumu.

Prvo. Zasto ti pijes litar mleka ujutru? Povodom cega? Zasto se jedu ovsene uopste? Zato sto su odlican izvor ugljenih hidrata, sadrze vlakna i ono glavno - ne provociraju insulin. A ti time sto popijes mleko ujutru i to ceo litar uprskas celu stvar.
Ovsene sa secerom se ne kupuju.
I reci da je jesti ovsene gore od bilo koje druge opcije je u najmanju ruku idiotizam i omalovazavanje svega sto su neki pametniji ljudi na ovom forumu rekli u vezi bb ishrane. Ako bi uspeo to da potkrepis sa nekim zdravorazumskim razmisljanjem ili naucnim cinjenicama - ok. Ali ovako nema smisla.

Kao sto sam naveo moj organizam moj zdravi razum, opet sam lepo napisao da je svako razlicit, a mogu da popijem toliko mleka jer sam naviknut da jedem ovesne, a potom gainer, uvek odma posle obroka pijem gainer, a gde god da stavljam mleko odma ubacim 500ml jer imam kartone mleka od 500ml kako bi otvorio mleko i smutio gainer itd da ti ne objasnjavam, tako sam navikao da pijem ogromne kolicine mleka, sa laktozom do sada nisam imao problema!

Tek nema veze sa zdravim razumom da mi objasnjavas sta sam ja kupovao....

Ok dobre su ovesne i ja ih nevolim i sta sad hoces da mi kazes da zbog toga ne mogu da nabacim masu ili sta?

Coveku su se smucile i meni nije jasno sta fali grizu kao privremenoj zameni?

Nije mi jasno sto se ljudi svadjaju cim neko kaze nesto sto oni ne misle, mislim, kako da ti docaram da je to MOJE MISLJENJE

Takodje objasni sta je problem u insulinu ako se u FLEX casopisu cesto pominje da je najbolje odma ujutro popiti proteinski shake ili gainer ili MRP kako oces, a imaju secera?

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #14 on: October 04, 2008, 11:09:00 PM »
Kao sto sam naveo moj organizam moj zdravi razum, opet sam lepo napisao da je svako razlicit, a mogu da popijem toliko mleka jer sam naviknut da jedem ovesne, a potom gainer, uvek odma posle obroka pijem gainer, a gde god da stavljam mleko odma ubacim 500ml jer imam kartone mleka od 500ml kako bi otvorio mleko i smutio gainer itd da ti ne objasnjavam, tako sam navikao da pijem ogromne kolicine mleka, sa laktozom do sada nisam imao problema!
Sto ste se svi uhvatili samo za tu laktozu? Mleko nije toliko preporucljivo i zbog insulinske osetljivosti. A insulin ne treba da se provocira rano ujutru.
A to sto si ti "navikao", "mozes" i slicno - ne znaci apsolutno nista. Ja mogu da popijem 5l mleka i da pojedem tonu junk-a, ali ne znaci da to i treba da uradim.

Tek nema veze sa zdravim razumom da mi objasnjavas sta sam ja kupovao....
Ako si kupovao ovsene sa secerom, i na osnovu njih govorio da su lose kao dorucak, onda ima veze.

Ok dobre su ovesne i ja ih nevolim i sta sad hoces da mi kazes da zbog toga ne mogu da nabacim masu ili sta?
Ne. Nisu ovsene alfa i omega BB ishrane. Ne moras njih da jedes - jedi integralni hleb ili nesto drugo sa niskim GI. Nema to veze sa time da li ih ti volis ili ne nego sa time sta si rekao u vezi njih.

Takodje objasni sta je problem u insulinu ako se u FLEX casopisu cesto pominje da je najbolje odma ujutro popiti proteinski shake ili gainer ili MRP kako oces, a imaju secera?
Pogledaj malo teme gde se govori o gainerima. Vecina ce da se slozi da nisu ok zbog istih tih secera koje ti pominjes.

Nije mi jasno sto se ljudi svadjaju cim neko kaze nesto sto oni ne misle, mislim, kako da ti docaram da je to MOJE MISLJENJE
Da si podigao ekran malo vise, nasao bi odgovor.

Uglavnom, tvoje vidjenje moze biti tvoj stav prema njima,SAMO iz ugla dopadanja,u cemu se slazemo,jer kad sam prvi put probao ovsene to je bilo i jos uvek je nesto najbljutavije sto jedem.Al ono sto tvoj stav ne moze da ospori je da je ovas jako dobar izvor UH i to za male pare...i u principu to je jedino bitno.MOzes da kazes da je odvratan i bljutav i da posle njega nista nema ukus i sve je tacno, ali da kazes da je sve bolje od njega nema veze sa zivotom.Moras razumeti da neko ko nema nikakvog iskustva moze da procita tako nesto i da iz tvog stava zakljuci nesto potpuno pogresno...

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #15 on: October 04, 2008, 11:09:47 PM »
FLEX prodaje suplemente,mucni malo glavom jbt...ako ti je FLEX merilo za nesto onda stvarno... :boxed:
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #16 on: October 04, 2008, 11:11:11 PM »
Na ovu temu ja nisam ovsene jeo vise od godinu dana,jedi krompir ili pirinach jbt ne moras jesti ovsene...
Why so serious?

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #17 on: October 05, 2008, 12:07:32 AM »
Ako si kupovao ovsene sa secerom, i na osnovu njih govorio da su lose kao dorucak, onda ima veze.

Pogresno sam se izrazio povodom misljenja da je sve bolje od njih, smatrao sam najvise po ukusu...suvise sam ostro napao ovesne :) ...al dobro...meni su lose i ovako i ne prijaju mi uopste, zato je i stavljeno da je to MOJE misljenje, vas troje misli suprotno, ko cita taj ce da vidi i da proba sam pa nek odluci kako hoce...smatram da ne moram da branim moje misljenje i moj organizam naucnim cinjenicama...  :clap:

Sto ste se svi uhvatili samo za tu laktozu? Mleko nije toliko preporucljivo i zbog insulinske osetljivosti. A insulin ne treba da se provocira rano ujutru.

Hahahaha  :lol: toliko o tebi sa naucne strane Laktoza ili ti Mlecni secer to ti je jedno te isto ako ne znas da je to to onda sta dalje reci sem kulirati te i reci ti citaj, ne znas sta izaziva insulinsku osetljivost ali se zato svadjas...  :evillaugh: inace to se zove osetljivost na laktozu i ovaj forum je pun infa o tome...

@Hans podrzavam te u potpunosti da FLEX nije toliko merodavan, ali opet ne moze da pise nesto sto ce te ubiti...meni ne smeta, lepo mi ide u zadnje vreme kad ga cimam ujutro, medjutim kao sto sam rekao seletu137 imam problema u toku dana sa "hypoglycemiom" imam slicne simptome...

Tvoj predlog dorucka je u najbolji...

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #18 on: October 05, 2008, 12:25:23 AM »
Pogresno sam se izrazio povodom misljenja da je sve bolje od njih, smatrao sam najvise po ukusu...
Sad mislim da je sve ok.

Hahahaha  :lol: toliko o tebi sa naucne strane Laktoza ili ti Mlecni secer to ti je jedno te isto ako ne znas da je to to onda sta dalje reci sem kulirati te i reci ti citaj, ne znas sta izaziva insulinsku osetljivost ali se zato svadjas...  :evillaugh: inace to se zove osetljivost na laktozu i ovaj forum je pun infa o tome...
Bas ti hvala na prosvetljenju.
Po porukama sam zakljucio da ste mislili na druge stvari vezane za laktozu. Ako nije tako bilo, onda je to moja greska. A poslednjih dana sam se naslusao kojekakvih s**** o laktozi po teretani i na jos nekim mestima pa sam te dve stvari povezao.

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana za masu
« Reply #19 on: October 05, 2008, 01:36:37 PM »
Ej ljudi pojeo sam jedan dorucak ovsenih sa mlekom i sa tim je gotovo :boxed:  Ne valjaju mi ne zbog ukusa vec zbog nadimanja u stomaku. :blush: A bas mi je nezgodno u skoli zbog toga. Da li vi imate problema slicnih posto sam trazio po netu i izgleda da sam ja jedini :dunno:

Znaci sad cu jesti ujutru sutlijas ako ne griz. A ovsene sam ubacio pre treninga, znaci posle skole i primetio sam  da dosta vise energije imam za trening :)