EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Početnički plan ishrane  (Read 9424 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Početnički plan ishrane
« on: May 25, 2011, 08:58:24 PM »
Pozdrav svima na forumu!
Prije 10 dana sam počeo sa treningom i želim da sve radim kako treba. Trenutno treniram tri puta nedeljno sve mišićne partije, jedna vježba u tri serije.
Imam 30 god, oko 75 kg, 183 cm i oko 3-4 kg viska oko struka. I pored ovog viska izgledam prilicno mrsavo pa zelim da radim na masi.
Ovo je moja trenutna ishrana pa molim da neko prokomentariše.

7:00 100 gr Ovsenih i mjerica Wheya (izblendano popijem), tableta mutivitamin

8:30 trening

9:40 PWM 2 mjerice Wheya i 30 gr dex

12:00 konzerva tunjevine i 150 gr pirinča ili 150 gr pilece bijelo u sedvicu od integralnog hleba

15:30 150 gr crvenog mesa i krompir (moze i punjene paprike i sl) omega 3

19:00 150 gr pilece belo

22:00 250 gr posnog sira, tableta beviplex

Malo mi se tesko navici na sve ovo jer mi se cini da samo spremam hranu. Volim da pijem jogurt i mlijeko pa me zanima da li i to mogu uvrstiti u ishranu i sta jos predlazete jer mi je previse jednolična ishrana. Sta od sokova moze da se konzumira?

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #1 on: May 25, 2011, 10:10:27 PM »
Slobodno pij jogurt i mleko ako si na masi. Sokove izbegavaj. Sto se tice ostalih namirnica mozes npr ubaciti belanca, ribu... Ja mislim da tamo u ishrani imaju neki recepti pa probaj tamo da nadjes nesto
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #2 on: May 25, 2011, 10:38:11 PM »
A sto se tice dnevne kolicine P UH, broja obroka, da li je to ok?
Nisam nigdje nasao temu o suvoj govedini kao izvoru proteina. Da li se preporučuje ili zbog nečega treba izbjegavati suvo meso?

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #3 on: May 25, 2011, 11:21:28 PM »

Ovo je moja trenutna ishrana pa molim da neko prokomentariše.

7:00 100 gr Ovsenih i mjerica Wheya (izblendano popijem), tableta mutivitamin

8:30 trening

9:40 PWM 2 mjerice Wheya i 30 gr dex - dovoljna je jedna merica, eventualno 1,5

12:00 konzerva tunjevine i 150 gr pirinča ili 150 gr pilece bijelo u sedvicu od integralnog hleba - ovaj obrok mora malo ranije, oko 10:30

15:30 150 gr crvenog mesa i krompir (moze i punjene paprike i sl) omega 3

19:00 150 gr pilece belo

22:00 250 gr posnog sira, tableta beviplex

mleko i jogurt moraju biti sa sto manje mlecne masti

za punjene paprike nisam bas siguran da bi trebao jesti, ipak to ima losih masti......... ispravite me ako gresim  :dunno:

br. obroka i proteina je uredu,............ uh je za pocetak dobar, njih moras odrditi po osecaju - ako se pocnes mastiti smanji, ako primetis sporiji napredak ili stagnaciju onda povecaj uh

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #4 on: May 25, 2011, 11:26:14 PM »
Nisam nigdje nasao temu o suvoj govedini kao izvoru proteina. Da li se preporučuje ili zbog nečega treba izbjegavati suvo meso?
Govedina je dobar izvor proteina, a i  prirodni izvor kreatina. E sad ne znam da li to susenje i dimljenje nesto utice na nju, mada ne verujem
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #5 on: May 25, 2011, 11:30:55 PM »
S obziorm da dosta vremena provedem van kuce suva govedina u sendvicu sa pravim integralnim hlebom bi mi bila veliko olaksanje.
Razmisljam da ovaj obrok od 12 sati pomjerim za 10 :30, da popijem u 12 30 dvije case jogurta sa o,5 %mm i uvece prije spavanja da ubacim dvije case mlijeka 0.9% mm.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #6 on: May 26, 2011, 12:03:24 AM »
mnogo soli
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #7 on: May 26, 2011, 12:13:26 AM »
mnogo soli
u cemu?
i zasto uopste izbegavati so..
samo "umereno"
ja na dijeti uzmem sigurno 10g daily
ne bi trebalo preko 2500mg ali ni ispod 1400mg..
Champions Train Losers Complain.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #8 on: May 26, 2011, 12:15:39 AM »
Imas ti i drugih opcija za sendvic. U sendvic moze da se ubaci i tunjevina, belo meso, belanca, ela sir...
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #9 on: May 26, 2011, 12:25:28 AM »
1.Kakve veze ima jbt dali jogurt ima masti ili ne ..sve su to minorne kolicine u odnosu jedna na drugu... mleko jogurt itd i nije bas neka namirnica za odrzavanje kilaze ,a ako vec je na ''masi'' zasto onda da se uskracuje unosa dodatnih kalorija...pritom veci problem je taj secer iz mleka nego mast.Zasicene masti su potrebne telu u odredjenoj meri...ako vec pije mleko na masi nek pije koje mu odgovara,ako je ekto nek cepi i punomasno

2. Sokove nemoj da pijes a pij mleko???? ako si mislio kupovne da ,ako si mislio i sveze cedjene onda je to apsolutna kontradiktornost sto si rekao...