EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pubertet?  (Read 10644 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline luksee

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Pubertet?
« on: June 08, 2011, 05:42:15 PM »
Pozdrav svima,
Informisao sam se dosta o ishrani i o vezbanju, ali nigde ne pise konkretno za osobe koje su jos u fazi rasta. Dakle, mrsav sam. Mlitav, nemam plocice, sto bih zeleo. Mama me smara kada jedem onako "proteinski" tj da vodim racuna sta jedem. Kad sam nekih mesec dana ili dva jeo tako. Spao sam na  oko 57kg. Cilj mi je six-pack, sto pre. Cesto trcim uvece, imam treninge svaki dan sem srede, koji su veoma intenzivni, i trose daleko vise od sat vremena trcanja. Samo se pitam, koja ishrana? Kako da jedem, da ne ometam razvoj a da opet gubim masti i dobijam na misicnoj masi? Trenutna situacija 177cm i oko 62kg.
Hvala svima!

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #1 on: June 08, 2011, 08:15:27 PM »
To sto ti hoces je neostvarivo. Odluci se sta hoces i onda peglaj.

Offline luksee

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #2 on: June 08, 2011, 11:10:07 PM »
Six-pack, a da organizam dobija dovoljno energije iz hrane za pravilan rast i razvoj. Po mogucstvu nabacivanje mase, ali ne velike, zbog tenisa.
Hvala

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Pubertet?
« Reply #3 on: June 09, 2011, 01:11:33 AM »
Tebi su verovatno trbusni velicine graska .. a predpostavljam i da nemas skoro uopste sala na tako malo kilazu.. tako da samo masa
Champions Train Losers Complain.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #4 on: June 09, 2011, 10:33:08 AM »
Boky je u pravu, nemas jos ni razvijene trbusne, vec bi ti se videli da ih imas posto nemas masti. A ne trebas se brinuti da ces nabaciti veliku masu posto za to treba jako puno vremena.
Ukucaj na search Nasi jelovnici da vidis kako bi ti trebao izgledati jelovnik, pa sastavi nesto slicno tome i napisi ovde. I nemoj preterivati s treningom.

Offline luksee

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #5 on: June 09, 2011, 11:30:45 AM »
Vecina drugova koji su mrsavi imaju plocice, a oni koji nemaju su bar zategnutiji od mene. Sav sam mlitav! :D
Pre 5 meseci sam imao oko 57kg. Sada imam 62 mozda... Vi niste svesni sta ja sve jedem. Jedem kao da prvi put vidim hranu u zivotu. Od slatkog se tek ubijam. Sad cu da izbacim slatko, a da nastavim da jedem ovako sve, mozda izadje na dobro.
Tako da mislim da mi nije potrebna bas onakva bodibilderska ishrana za definiciju ili masu ( belanca, samo kuvano, svaki dan belo meso, pirinac...). Cesto jedem pirinac i belo meso, ribu ... prirodno se hranim zdravo, jedem sta mama spremi. Evo sad da napisem po obrocima recimo sta jedem:

-Dorucak: 3 Tosta, dzem + mleko ;; 2 przena jaja, parce hleba + jogurt ;; Palenta sa sirom ;; danas sam jeo gibanicu posto smo imali goste, pa ostalo...

-Uzina 1: SLATKO SLATKO SLATKO ;; voce ;; slane grickalice ;; recimo sve i svasta.

-Rucak: Belo meso + pirinac + salata ;; Pasulj + kobasice + hleb ;; Riba + krompir ;; Cufte u sosu + krompir pire ;; nekad uleti przeni krompir, al bas retko... ;;

-Uzina 2: Opet slatko, slano, voce... sve i svasta.

-Vecera: U zavisnosti od dorucka da se ne ponavlja, npr ako sam doruckovao jaja, za veceru mozda tople sendvice, a ako nisam, mogu da veceram jaja...

Tenis treniram svaki dan sem srede. Aktivno je veoma - jedva izdrzavam, zbog kondicije, cesto trcim sa ortakom uvece po nekih 30-40 min. A treninzi su nekad 1h nekad 2h, a nekad cak i po 3h.
Kuci vezbe: zgibove po 3 u seriji, pa koliko mogu serija ;; sklekovi 5x10 ;; trbusnjaci 10 serija po 20 trbusnjaka.
Vode pijem kao kamila... to nisu normalne kolicine :D Za vreme treninga obicno popijem oko 2L...
Hvala na pomoci, ne mogu da vam opisem koliko bih vise samopouzdanja imao sa plocicama na stomaku xD!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #6 on: June 09, 2011, 11:36:21 AM »
odkud ti to da se ti hranis zdravo? helb, kobasice, slatkisi, topli sendvici? silne uzine sa koje kakvim sranjima?
al se nekad dobro jelo

Offline luksee

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #7 on: June 09, 2011, 11:45:33 AM »
Ne jedem u meku i raznim fast food glupostima, za rucak je uglavnom kuvano, testa skoro ne jedem... za normalne ljude to je zdravo, nisam rekao da se hranim zdravo tipa za dorucak kuvana jaja, uzina 50 grama badema, rucak kuvani oslic itd itd...
Ukoliko neko ima neki koristan savet, zamolio bih ga napise.
Hvala! :)

EDIT: evo slika, vec je ima na forumu u drugoj temi, ali evo i ovde. Ovo je od pre 3,4 meseca ja mislim. Nema bitnijih promena:

http://imageshack.us/photo/my-images/98/i00340.jpg/

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Pubertet?
« Reply #8 on: June 09, 2011, 12:20:48 PM »
ti mislis da jedes mnogo
Quote
2 przena jaja, parce hleba + jogurt ;
ovo moze da ti stane u oko .............. za ostale obroke nisi naveo kolicinu, a verovatno su slabi kao i ovaj dorucak  :dunno:

nista od ovoga sto si naveo da jedes nije zdravo, sve je to puno losih masti i secera........... kad bi se poceo hraniti zdravo i snaga, kondicija i izdrzljivost bi bila mnogo veca

i dzaba radis te trbusnjake, sa ovom hranom nema plocica  :nonono:

Offline luksee

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Odg: Pubertet?
« Reply #9 on: June 09, 2011, 12:49:15 PM »
Pa dal je moguce da u ovim godinama ne mogu da se sredim a da jedem normalno kao i moji ortaci sa plocicama :D
Znaci ne gine mi ishrana tipa:
Dorucak: 3 kuvana jaja + ovsene
Uzina: 50gr. badema
Rucak: Belo meso + pirinac
Uzina: 1/2 konz. tunjevine + krompir
Vecera: 1/2 konz. tunjevine + krompir

Ella sir posle treninga ili pred spavanje.

Mora tako a? Ali ne smem da rizikujem da se ne razvijem lepo, hocu da budem visok :D Imam genetiku, al sam usporio rast taj mesec kad sam se glupirao sa ishranom. Necu da ponovim gresku.
Hvala