EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tunjevina u 100 konzervi  (Read 109801 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #300 on: January 24, 2009, 07:20:13 PM »
Ja sam za to da svi izbacimo tunjevinu iz jelovnika zato sto "nije zdrava" i da je zamenimo "bogom danim" pilicima kljukanim kocentratima i odgajanim u prostoru od nekoliko kvadratnih decimetara po piletu,a neretko u taj prostor mu ubace i cimera.

a cime se ti kljukas posle treninga?! whey koncentratom! i jel si bolestan il zarazan po druge?!

a majke ti sad kakve veze ima prostor u kome se pile nalazi sa njihovim mesom?! treba mozda da ih vodim u setnju svaki dan i da im napravim dvoriste da igraju fudbal a?!

a inace tunjevina se lovi direkt iz mora ni slucajno ne postoji uzgajaliste  :rolleyes01:

i ne kazem da jer treba skroz izbaciti nego da je piletina isplativija a po mom misljenju i bolja...

ne bih se vise prepucavao oko te gluposti!
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #301 on: January 24, 2009, 08:03:18 PM »
tuna SADRZI zivu ...  nishta izuzetno da se zabrinesh ali ipak treba ogranichiti unos

E odakle uopste ta ziva u tunjevini?   :dunno:
Ne verujem da ih hrane toplomerima?  :crazy:

Offline IlijaGM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 139
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #302 on: January 24, 2009, 08:09:22 PM »
pa to se nije deilo ovde nego u Japanu,i to nije bila tunjevina nego neka druga riba,i to se desilo zato sto je neka tamo fabrika ispustila tamo neki procenat zive u more,imace firma koja proizvodi tu tunjefinu,je platila kaznu neki astronomski broj jena,i zakatancena je

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #303 on: January 24, 2009, 08:22:14 PM »
pa to se nije deilo ovde nego u Japanu,i to nije bila tunjevina nego neka druga riba,i to se desilo zato sto je neka tamo fabrika ispustila tamo neki procenat zive u more,imace firma koja proizvodi tu tunjefinu,je platila kaznu neki astronomski broj jena,i zakatancena je

Znaci 'oces da kazes da te zive mozda i nema u tunjevini?  :nonono:
Nije me mnogo briga al opet ne bi da jedem te morske toplomere  :lol:

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #304 on: January 24, 2009, 08:29:03 PM »
e samo ti jedi tu tunjevinu..nemoj da preterujes i resen slucaj...a ne ovde ispise se milion stranica o jebenoj tuni i jebenoj zivi...daj ljudi oladite malo
al se nekad dobro jelo

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #305 on: January 24, 2009, 09:49:48 PM »
Kad bi neko hteo da procita temu od pocetka, ili bar od kraja ...
Ali zato sto vecina ne cita nego dodje, uclanici se i bapne prvo sto ga zanima, teme imaju ovoliko stranica i postaju sve nepreglednije. Oni sto citaju i misle o tome sto su procitali, ti i ne pitaju. Forumi i sluze za diskusije i razmenu misljenja, ali svrsishodne, nove i pre svega zanimljive ... bar ovakvi tematski forumi, "bureci" su nesto drugo. Samo tako mozemo neki forum okarakterisati kao dobar. Ponavljanje "trla baba lan" samo srozava kvalitet foruma.
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,3481.msg93173.html#msg93173
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #306 on: January 24, 2009, 10:13:23 PM »
@Tanja
 
Seti se samo spanaca, pola planete je 50 godina verovalo da je spanac pun gvodzja
da bi na kraju ispalo "samo smo se salili u tom zelenisu nema nista osim hlorofila".  :blush:
Verujem da je tako i sa tunjevinom, da l' ima zive ili nema to niko od nas na forumu sa sigurnoscu ne zna, (ili je i to samo urbana legenda?).
Uostalom, da li je to neko kod nas ikad ispitao?  :dunno:



Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #307 on: January 24, 2009, 10:39:35 PM »
Bare, vidi ovako...
Znas i sam da do kontaminiranosti vode, vazduha i zemljista dolazi otprilike i u ovom momentu doka ja kucam post. Upravo se desava da je negde u nekom moru povecana na odredejneom mestu bas koncentracija zive, i gle slucajnosti, tuda je bas proslo jato malih ribica. Ribice ce nastaviti svoj put i postace mozda za koji sat, mozda sutra hrana za malo vecu ribu, ta malo veca riba za jos vecu = tunu. I bas te tune ce zavrsiti u nekoj konzervi, a konzerva mozada na mom ili tvom stolu, i kod nekog stranca u tanjiru, nebitno. Dakle, mi pricamo o izvesnim stvarima. Ono sto ne znamo, niti mozemo da saznamo, je stepen kontaminacije teskim metalom. Ono sto bismo jos i mogli da dobijemo kao informaciju, je koja je oblast na planeti kontaminirana vise ili manje, i da li mornari idu tamo da pecadu ribu ;) Na osnovu toga mozemo da biramo tunu iz mora X ili tunu iz mora Y i ne samo tunu ...
Da li je neko izspitivao, jeste, jer se ne bi dizala frka, a odlicno je posluzilo nekima za reklamu (i antireklamu - "nasa tuna nema otrov a njihova ima" ) Jako jako davno sam trazila po mrezi i raspitivala se o tome, jer nisam ni ja blesava da jedem nesto sto je otrovno, ali se vise ne secam ni tih istrazavinja, ni tekstova, ni ko je radio ni gde ni kada. Eto ovo je bilo od mene (uz gornji link) sve na ovu temu. Stvarno ne znam sta bih mogla vise da napisem.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #308 on: January 24, 2009, 11:07:03 PM »
Znaci naravoucenije, izbegavaj je i jedi bas ako moras, a u medjuvremenu kuvaj oslica.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #309 on: January 24, 2009, 11:13:30 PM »
 :hitself:
Ne, narovoucenije je da jedes sto raznovrsnije i da ne baziras ishranu na konzervama a da se ni sekundu ne opterecujes da li u tunjevini ima zive ili nema.
:flowers:

sto je riba veca, veca je sansa da se kontaminira metalima. ne treba ici u krajnost i strahovati posle svake pojedene konzerve tunjevine, ali nemoj ni da preterujes pa da se sve svede na tunjevinu. jednostavno, raznovrsnost u ishrani je veoma bitna stvar. trudi se da jedes sto vise razlicitih vrsta ribe.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D