EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu  (Read 202352 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #530 on: August 12, 2010, 02:43:07 PM »
Izgledao sam kao da sam na samrti sa mojih 120 kg
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #531 on: August 12, 2010, 02:44:25 PM »
 :lol:

Offline bjedov

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 293
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #532 on: August 12, 2010, 06:49:17 PM »
naravucenije bdui u trenignu uvek

Offline marko_b

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 340
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #533 on: August 12, 2010, 07:19:29 PM »
zar laktovi na floor press-u ne idu skroz do poda?
ovako nevidim svrhu isto kao da radis na klupi bench!

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #534 on: August 12, 2010, 07:37:41 PM »
ne biva... Već par godina oću piškim neču piškim
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #535 on: August 12, 2010, 07:43:20 PM »
zar laktovi na floor press-u ne idu skroz do poda?
ovako nevidim svrhu isto kao da radis na klupi bench!

Spuštam dok ne dodirnem patos tricepsom ili se meni tako čini. A svrha floor presa je da uvek startuješ iz glupe pozicije i radiš na snazi odozdo.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline marko_b

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 340
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #536 on: August 12, 2010, 08:02:43 PM »
fali ti 10 cm! cisto da znas za sl. put! :lol:

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #537 on: August 12, 2010, 08:04:09 PM »
ma to je samo lockout from floor
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #538 on: August 13, 2010, 09:55:57 AM »
Spustam dok ne dodirnem patos tricepsom ili se meni tako cini. A svrha floor presa je da uvek startujes iz glupe pozicije i radis na snazi odozdo.

Извињавам се што овако упадам, пратим интензивно ову тему, па ме занима пар ствари:

1. Можеш ли мало поближе да објасниш то "глупа позиција" на старту?

2. Видео сам да се твој рад на повећању снаге код бенча састоји углавном од парцијалних покрета, board press-ова, закључавања, floor press-ова, који је разлог таквом тренингу, i зар није неопходно, ако се жели ојачати u једном покрету i вежби радити управо та вежба, дакле пуни бенч, a не готово искључиво парцијални покрети?
Или ја можда ово све посматрам из билдерске перспективе...

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #539 on: August 13, 2010, 10:06:43 AM »
Benč pres pokret možemo, uslovno, posmatrati iz tri dela. Donji, srednji i gornji deo i posmatrati ih kao karike u lancu. A poznato je da je lanac jako koliko i najslabija karika u njemu. Iskustvo je pokazalo da je bolje raditi i na slabim tačkama i na celom pokretu nego samo na celom pokretu.

potrebno je uočiti slabe tačke. Ako je zastoj na grudima to je nedostatak veštine da se snaga ispolji eksplozivno sa grudi jer su ljudi često naviknuti na spore pokrete kroz bodi bilding. To sa mnom nije slučaj, ja spadam u eksplozivne a i koristim opaku majicu koja potire verovatnoću da mi teg stane na grudima.

Kod velikog broja ljudi ukoliko dođe do zastoja u sredini pokreta i to je negde u najnižoj tački flor presa, gde nemaš inerciju eksplozivnog pokreta kao na celom pokretu sa grudi i dižeš iz mrtve tačke ili kako je ja zovem glupe pozicije.

Zaključavanje ili gornji deo pokreta ima dvostruku ulogu. Da ojača samo zaključavanje ali i da stresira centalni nervni sistem. Ako ti je maksimum na benču recimo 100 kg a ti možeš da zaključaš 130 i to često radiš imaš velike šanse da CNS ne prepozna 100 kg kao tvoj maksimum već 110.

Ja sam pronašao da mi kombinacija rack, floor, triceps neverovatno pomaže kod celog lifta.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#