EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nas chat  (Read 225581 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Aco.

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
Odg: Nas chat
« Reply #1990 on: March 25, 2014, 07:03:32 PM »
Sto nebi jacao cucanj sa bandazama?to radio bilo s njima ili bez jaca,sve to ide u staz :D Nece ti bandaza dici teret,treba tamo i covek.Par treninga ti treba da se naviknes na njih i naucis da koristis,motas.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Nas chat
« Reply #1991 on: March 25, 2014, 08:15:31 PM »
Kad ljudi tvrde da je raw bez bandaza, zasto onda ne skinu pojas koji isto dodaje?
Ako oprema dize umesto tebe obuci levijatan odelo, natovari 150kg preko svog maksa i javi nam kako je proslo.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ArnoldStrongman89

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 163
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1992 on: March 25, 2014, 08:33:06 PM »
Imamo ozbiljne probleme u komunikaciji, ili bolje reći u razumevanju. No ajde, nije ni važno.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Nas chat
« Reply #1993 on: March 25, 2014, 08:36:15 PM »
Kakvo pitanje takav i odgovor

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1994 on: March 25, 2014, 08:55:02 PM »
Drugi deo ne može biti jasniji, ako se takmičiš raw, kakvog onda smisla ima koristiti ih, jer ne unapredjuju performanse kada čučnjavaš bez njih, već samo sa njima.


A raw ne možeš da se takmičiš sa bandažima?


Nisi mi odgovorio na pitanje iz prethodne poruke - da li na treningu koristiš pojas (koji ti isto tako dodaje kao i bandaži) i ako da zašto ukoliko nemaš takmičarske ambicije?
Kad odgovoriš na ovo pitanje daćeš sam sebi odgovor na pitanje u vezi bandaža (da li ima smisla koristiti ih iako nemaš takmičarske ambicije i, kako kažeš, neće ti popraviti čučanj već samo omogućiti da digneš veću kilažu). Eto, prosto, odgovori.


Btw. mislim da se previše energije troši na pitanje bandaža a ima važnijih stvari.

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1995 on: March 25, 2014, 10:02:08 PM »
Pa to onda ispada da sa bandažima ne možeš napredovati , već samo efikasnije koristiti iste. :crazy:
Znači Milan je dogurao dotle da iz pojasa i bandaža izvuče 100 kg.
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline ArnoldStrongman89

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 163
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1996 on: March 25, 2014, 11:19:49 PM »
Haha. Nе, ne koristim pojas, mislim da mi za sada ne treba. Ne koristim ni bandaže niti imam nameru da ih koristim. Takmičarske ambicije nemam (za sad), ali imam ambicije da postanem što je moguće jači. A postoji i raw bez knee wrapsa. Nije ovo nikakvo trošenje energije već jednostavno pitanje/tema, ali me svi pogrešno tumače  :)

Milan na primer misli da ja mislim da oprema automatski diže sama i dodaje svakom 150kg, ili 50. Svestan sam toga da svakom dodaje određeni procenat od onoga koliko može raw da čučne, dakle nije svima isto. Meni bi to odelo koje si napisao dodalo možda, šta znam, 30kg recimo, nemam predstavu ali ne bi 150 sigurno.

Hoću da kažem, nije li ekonomičnije da se radi na povećanju snage bez wrapsa za raw dizača? A ne zavaravati se sa težinama koje radiš sa wrapsima a koje bez njih nemaš. Opremljeni, to je druga priča.

Jel smaram?  :lol: ajde recite otvoreno pa da prestanem, nije da mi život zavisi od ovoga.


Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1997 on: March 25, 2014, 11:34:02 PM »
pa ako ti je cilj da budes jaci za npr da ides u sumu i tovaris balvane, onda nemoj koristiti wrapse jer ih ni u sumi sigurno neces koristiti.... ako si na tu snagu mislio

ps. nije fora sa opremom da ce ti ona odmah dodati onoliko koliko mislis, npr ja sam u pocetku koristio onaj bidlerski pojas godinu dana i naviko sam na njega i pomagao mi je, zatim sam uzeo pansport pojas i toliko me je zuljao i smetao da sam mislio da ga ne koristim uopste, medjutim poceo sam lagano da ga koristim i navikao sam i sada mi dodaje vise nego bilderski pojas..... isto tako i knee wrapsi, u pocetku sam imao siledra znaci vjerovatno najlosiji knee wrapsi sto postoje jer mekani su jako i brzo se rastegnu, u pocetku su mi dobro sluzili i dodavali nekoliko kg, kada sam uzeo inzerove i stavio ih prvi put ubijali su me u pojam i opet sam mislio da ih ne koristim jer su mi bili previse tvrdi i previse zuljali i nisam se mogao koncentrisati na cucanj, ali eto i njih sam koristio par sedmica, navikao se i sada dodaju oko 20kg..... mogu samo da zamislim kakva bi bila prica da uzmem npr jednoslojno odijelo za cucanj, koliko bi vremena trebalo da naucim da cucnem u njemu i da ga koristim optimalno...
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Nas chat
« Reply #1998 on: March 25, 2014, 11:47:28 PM »
Quote
jer tih 20kg ne dižeš ti nego oprema.


Stvar je vise u zdravlju kolena.Kad Malanicev moze da ih stavlja na 140kg a radi 460+ sve je jasno.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: Nas chat
« Reply #1999 on: March 26, 2014, 06:35:03 AM »
Ma Malanicev je p....ca.
Koliko bi mogao bez bandaža?400?

Gesendet von meinem LG-P710 mit Tapatalk

Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.