EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Powerlifting Cucanj  (Read 135854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #570 on: October 10, 2014, 12:54:18 PM »
Mali off...
Cisto me interesuje, sa kojom tezinom mozes da odradis 8-12 ponavljanja ako ti je 1RM 200kg?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #571 on: October 10, 2014, 01:16:09 PM »
ne znam nikad nisam radio 8-12rm na cucnju... ali eto ljetos dok sam bio u najboljoj formi uradio sam 170x7, vjerujem da sam tad max imao 210 ali nisam ga testirao, onda sam pauzirao 2 mjeseca, pa se sad polako vracam u formu...
ovdje imas u tabeli te odnose sa maxom, nije za svakog isto, ali priblizno je
http://www.exrx.net/Calculators/OneRepMax.html
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #572 on: October 13, 2014, 05:36:33 PM »
najjednostavniji primjer su skokovi od po 10%, kad se priblizis maxu mozes smanjiti i na 5%... obicno sipka x10, prvih nekoliko serija 3-5 ponavljanja, sve ostalo radis jedinice kod ne dodjes do maxa... sto se tice pauza prvih nekoliko serija i ne odmaram, tj samo dok namjestim nove ploce, kad vec predjem 60% onda pravim manje pauze,  kad predjem 80% onda po 3-5min pauziram... u sustini, za svaku seriju trebas biti 100% odmoran i spreman
primjer kako ici do max 200, tj kako ja radim, mozda neko radi drugacije: sipkax10, 60x5, 80x5, 100x3, 120x2, 140x1, 160x1, 180x1, 190x1, max 200x1...
dakle ovo je meni zagrijavanje, bitno je da te pripremi za max a ne da te umori

Hvala puno na odgovoru.  :) :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #573 on: December 08, 2014, 05:46:59 PM »
Bolja tehnika imalo?



hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #574 on: December 08, 2014, 07:30:29 PM »
bilo bi bolje da se vidis citav na kameri.... od onog proslog je bolje, zato sto je ono bilo bas lose, ne znam koja je tezina u pitanju ali da sam na tvom mjestu spustio bih nekih 10-20kg i vjezbao jos tehniku u vise serija/manje ponavljanja dok se ne ustali tehnika, dakle odaberi najvecu tezinu koju mozes podici u 1-5 ponavaljanja a da ti se ne desavaju ove lose stvari, i to ponovi u vise serija 5-10... spustanje i nije lose, fali malo dubine, ali ovo prema gore te prebacuje napred nazad, i na kraju se "podvuces" koljenima naprijed da izvuces tezinu... aj sad pogodi koje pomocne vjezbe trebaju  :)
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #575 on: December 09, 2014, 05:18:06 AM »
GM?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #576 on: December 09, 2014, 12:24:08 PM »
Puno cucnja sa dobrom tehnikom, mozes i pauzirani ubaciti, gm sa tim istim raskorakom da ides duboko sa jako zategnutim ledjima, ghr, moze i dimel dl, i naravno stomaka nikad dosta
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #577 on: December 09, 2014, 06:23:42 PM »
Hvala, ubacicu ove pomocne vjezbe pa ce nadam se biti bolje uskoro.  :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline murbi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 56
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #578 on: March 01, 2015, 12:54:14 PM »
Posto mi cucanj kao vezba ne odgovara prvenstveno zbog gradje, d ali bih kao osnovnu vezbu za hipertrofiju nogu mogao da radim box cucanj, jedne nedelje uzi, druge siri i tako u krug, ostale vezbe iskorak, rumunsko i sumo cucanj bucicom medju nogama.

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #579 on: March 05, 2015, 01:22:17 PM »
Mene zanima koja je to građa zbog koje ne možeš raditi čučanj a možeš sve ostalo?
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.