EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Razliciti tipovi treninga  (Read 70224 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #70 on: August 16, 2008, 06:26:56 PM »
Call me Teddy bear! :yes: :clap: :lol:

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #71 on: August 16, 2008, 09:30:58 PM »
Evo slike za licnu kartu

Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #72 on: August 16, 2008, 09:39:34 PM »
Prosao bi sa ovim pasosem bosansku granicu  :lol: :lol: :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline milanmladenovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #73 on: August 17, 2008, 07:48:26 PM »
Jesam citao sticky ali mi se ova tema ucinila pogodnom za moje pitanje, mada je i tvoja super.nego CRonaldo jesi li vec krenuo sa nekim powerlifting programom, ako jesi, kako ide?pozz

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #74 on: August 31, 2009, 04:36:54 PM »
evo bell..radi speed bench.. :yes: e sad..meni ovo u opste ne izgleda da je nekih 50-60% od Pr...mozda cak ide i do 70%..sta mislite.Jos natakare te lance..ili belt  :innocent:
Oni sve zagovaraju 50-60 a svi rade i kad rade Sq box idu mnogo vise od 50-60% od PR...Onda se taj speed trening pretvara kao ovi Olimpijski dizachi sto rade trening  :innocent:

"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #75 on: September 01, 2009, 09:35:55 AM »
Blizu si.. :yes:

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #76 on: September 01, 2009, 10:10:47 AM »
Blizu si.. :yes:

sad malo ti  :lol:

Mada sam ja probao malo da radim sa 70% nije lako isbacivati jako.Al sam izrimovao  :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #77 on: November 16, 2009, 02:42:57 PM »
Sto se tice Ronnie...on ima diskus herniu tako izrazenu da je svaki put slusao kako mu pucaju ledja kad ode kod hiroprakticara,a vec od 2001 godine mu je disk srastao u polozaju van svoje loze i vise nije mogao da se vrati nazad.A znamo da je upravo u tom preiodu,a narocito posle njega dizao cucnjeve i mrtvo u serijama 700+ funti na skoro svakom treningu u of sezoni. Shocked

Mutant!

Elem,svake nedelje je na tretmanu kod hiroprakticara da se sve to odrzava na svom mestu.A po potrebi ide i fizikalna,sa neizbeznom shiatcu masazom pre svega ovoga.


Sto se tice price koju si zapoceo...ajd par reci iz postovanja prema tebi i nekolici ovde prisutnih koji razumeju sta se prica i zele da nesto nauce.

Gospodari ljudskog bica su:srce i CNS.

Ovim redosledom.

Sa vremeno se razvije i volja,pa navika sa njom i sve dobije jos vece utemeljenje,ALI AKO SE IZGUBE ONA DVA PRVOBITNO NAVEDENA SVE PADA U VODU SA VREMENOM I DOLAZI DO ZASICENJA.

Dakle,ako se nesto voli ili AKO SE NEKO IZRAZAVA TIME STO DIZE TERET,nema te sile koja ce prekinuti trenazni proces makar covek imao 80 godina.

To je prvi pokretac,ali treba i turbopunjac.

CNS je ta lokomotiva koja gospodari svime sto srce stavlja u pogon,a odredjuje stepen ukljucenja istog i nivoe rada.

Pogledajmo treninge: sprintera,bacaca,skakaca...

Prvo se aktivira CNS sa nekoliko pokreta,pa onda ide stimulacija tela.

Dakle,nesto treba da pokrene i stavi sve resurse na 110% spremnosti.

Zato oni samari pred BP/paznja i snaga potrebne sprednje strane/,a udarci po gornjem delu ledja za cucanj i mrtvo/paznja i snaga potrebne sa zadnje strane/.

Amonijak dodje pride.

Dakle,nema spavanja!

Setimo se,psiholoski profil.Setamo se kroz sumu i tisinu u njoj,zamisljeni,kad pred nas skoci medved.Snaga koja se tada razvija treba da se iskoristi ili za bezanje ili za borbu za medvedom!

Znaci,treba nam medved.

Secate se one bake od 58kg koja je prevrnula bjuik na stranu,.jer je cula sina kako zapomaze ispod vozila,posto mu se pre toga kola spustila na grudi ,jer je popustila dizalica koja ih je drzala dok je on vrsio popravku kola....

Kako aktivirati tu baku tj apsolutnu snagu poprecnog preseka misica,a da se sve vrsi u lokomotorno najboljem polozaju?

Za sprintere postoji citav set ovakvih stimulativnih vezbi.

Postoji i efedrin,trenbolon,koji strahovito lice na prirodni osecaj ushicenosti....

Dakle,sa jedne strane, treba raditi na smanjenu razlike izmedju maksimalne volje kontrakcije i apsolutne kontrakcije,a sa druge strane, vezbati telo i povecavati ukupni kapacitet misicne sposobnosti,na koju bi se opet,naslonila aktivacija CNS-a.

Uz sve ovo ne zaboraviti vezbanje maksimalno tehnicki povoljnog polozaja i pokreta,tako da postane spontano izvodjenje,da bi sve moglo da da svoj maksimalni izrazaj...


Sto se tice ravoja misicne mase...

Ovde ja razlikujem funkcionalnu misicnu masu,od one stvorene preparatima ili uticajima genetike/tj minimalnim procentom telesne masti,pa sve izgleda vece nego sto zaista jeste/.

Dakle,OL takmicar iz prvih 5 na olimpijadi,u kategoriji do 85 kg, moze da pojede Jay Cutlera za uzinu,ne treba mu rucak.

Funkcionalno gledano, to su dva sveta.

Misicna masa OL je razvijena na nacin na koji je Feuer pisao da sada to ne produbljujemo i da ne duzim,jer je jasan princip.

Dakle,5-8 serija dvojki, na 85%, sa 60-90 sekundi izmedju serija/SQ,ili malo moderirano za DL,a jos vise za BP.../ je trening za funkcionalnu sposobnost tj snagu,ali strahovito aktivira CNS jer ima neophodan nivo aktivacije putem inteziteta,ALI ODLICNO DELUJE I NA HIPERTROFIJU,ALI NE PRELAZI SVOJ ZAHTEVANI OPTIMUM.

Zato je ,recimo i to,tako malo povreda rotatora u ramenu u OL za razliku od BB,JER SE NE VEZBA PRIMARNO ZA HIPERTROFIJU,PA NE DOLAZI DO POPUNJAVANJA PROSTORA POD ACROMIONOM,A SAM POKRET JE DALEKO PRIRODNIJI OD ONIH ROBOTIZOVANIH POKRETA U BB.Nema dakle,u vecem procentu/KAO U BB/nefunkcionalnih preopterecenja.

Elem,ovakav rezim treninga izaziva cepanje misicnih vlakana na jednom visokom nivou/pogledajte trapeze ili nadkolenice OL/,ali u jednoj harmonicnoj ravnotezi,gde je preteznost treninga na strani maksimalne iskoriscenosti tog izvesnog povecanja poprecnog preseka misica,a da se sve ne narusi nepotrebnim viskom neiskoriscene mase misisca.

Sad, neko ima vise misica u odnosu na svoju ukupnu masu pa izgleda i muskuloznije,a drugi opet bolje koristi svoju misicnu masu pa se razlika i ne vidi tj ne vidi se uopste.Neko,opet, ima bolje poluge za odredjeni pokret pa mu ne treba tolika snaga ili misici...

Ovde narocito treba obratiti paznju na broj ponavljanja u jedinici vremena,ali i na kvalitet tih ponavljanja,gde aspolutno nikakvu vaznost nema to da li se islo do otkaza ili ne.

Mislim da je najveci protivnik svakog napredka, vezbanje do otkaza,a narocito u treningu gde se ima za cilj stvaranje atlete,a ne postizanje nekog odredjenog izgleda.

Iz mnogo razloga.Ali,o tome drugi put.

Eto par reci na ovu veoma zanimljivu temu ,sa narocitom radoscu sto se uopste skrece paznja na nacin treniranja i razlikama u njegovom pristupu.

Kao zakljucak cu navesti,da se ruski sistem vezbanja iz OL moze principski primeniti u toliko mnogo sportskih disciplina da je to zaprepascujuce,ali se moraju uzeti u obzir osnovni zahtevi discipline u kojoj se nalazimo da ne bi dolazilo do bolnih zakljucaka.

Primer svih primera je westside barbell.


by Aragorn
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #78 on: November 16, 2009, 02:57:27 PM »
Hvala na ekspeditivnosti! :)

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #79 on: November 17, 2009, 09:41:50 AM »
daj tu prasetinu  :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."