EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Teski pocetak sa 120 kg.....  (Read 9263 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gargamelito

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #30 on: March 29, 2013, 01:25:20 PM »
Ali ni bademe, orahe, itd nemoj u velikim kolicinama

Offline kokolje

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #31 on: April 01, 2013, 11:16:30 AM »
Evo da se javim, hteo bih da se konsultujem sa vama, nesto mi je ovo zasad cudno,mislim na moj napredak.
Naime,od otvaranja teme ( 13-14mart) do danas, spao sam sa 122 na 115 kg. Kontam da je prvih 5 kg voda i da je to ono lakse sto se skida,medjutim nekako mi se to sve brzo desilo. Primetio sam da vise nemam napade gladi uopste,ubacujem oko 1500kcal dnevno, + - 100 kako kad. Dosta vode mi se trazi, ali sam svako jutro vozio po 1h i malo jace bicikl. Da li je to normalan tempo mrsavljenja, ipak sam imao 122kg,pa pretpostavljam da cu opet ja lakse skinuti pocetne kilograme nego osoba od 90kg, ili nesto pogresno radim?
Milsim da me ne razumete pogresno,ovo je extra,osecam se super zasad,ne gladujem,ali brine me to vreme za koje sam skinuo 7 kg, za malo jace od 15 dana. Da li da menjam sta,da ubacim tegove malo ili da nastavim samo kardio dok ne dodjem na zeljenu kilazu pa posle da pocnem sa tegovima, da ne izgubim misice?

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #32 on: April 01, 2013, 11:46:21 AM »
Mozda je to malo previse za dve nedelje , ali cak i da nije  ,  visak koze je veci problem kad se naglo gube kilogrami jer kozi treba nesrazmerno duze da se adaptira na novu formu. Sto si mladji ta tranzicija je manje vidna. Druga stvar , radio samo kardio ili sa tegovima , ako ne unosis dovoljno proteina , gubice se i misici uz salo i vodu. A nazalost ako se ne manpulise s hranom pravilno  , salo , kao primarno gorivo je uvek prioritet telu u odnosu na misice , i telo ce gledati da ga sacuva sto vise moze. Mozda neko strucniji da doda nesto ili me ispravi.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #33 on: April 01, 2013, 01:47:42 PM »
Evo da se javim, hteo bih da se konsultujem sa vama, nesto mi je ovo zasad cudno,mislim na moj napredak.
Naime,od otvaranja teme ( 13-14mart) do danas, spao sam sa 122 na 115 kg. Kontam da je prvih 5 kg voda i da je to ono lakse sto se skida,medjutim nekako mi se to sve brzo desilo. Primetio sam da vise nemam napade gladi uopste,ubacujem oko 1500kcal dnevno, + - 100 kako kad. Dosta vode mi se trazi, ali sam svako jutro vozio po 1h i malo jace bicikl. Da li je to normalan tempo mrsavljenja, ipak sam imao 122kg,pa pretpostavljam da cu opet ja lakse skinuti pocetne kilograme nego osoba od 90kg, ili nesto pogresno radim?
Milsim da me ne razumete pogresno,ovo je extra,osecam se super zasad,ne gladujem,ali brine me to vreme za koje sam skinuo 7 kg, za malo jace od 15 dana. Da li da menjam sta,da ubacim tegove malo ili da nastavim samo kardio dok ne dodjem na zeljenu kilazu pa posle da pocnem sa tegovima, da ne izgubim misice?
- Vec si trebao krenuti tegove.
- 1500kcal na 122 kg + 1h kardia, normalno da ces jako brzo gubiti kilazu. 1500kcal je preeemalo

Offline kokolje

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #34 on: April 01, 2013, 02:02:12 PM »
E ovako onda, posto radim svaki dan kardio ujutru rano,kad mogu da ubacim tegove? Da li da napravim npr jedan dan pauze kardia pa tu da ubacim tegove,i kolika tezina bi trebala? Imam tu blizu teretanu.
Da li bi i noge u teretani morao raditi ili samo ruke,ramena,ledja? Izvinjavam se al moram da pitam sve sto me zanima :)

Offline kokolje

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #35 on: April 01, 2013, 02:22:37 PM »
Ufff sta ti je internet, 300 razlicitih informacija. Sad citam na 5 razlicitih foruma i raznih drugih tekstova, prvo tegovi pa onda kardio, dok dosta njih kaze obrnuto. S obzirom da radim kardio ujutru, sta fali da tegove ubacim oko 4-5 popodne? Telo ce se odmoriti do tad....valjda?

Offline Gargamelito

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #36 on: April 01, 2013, 02:34:50 PM »
Najbolje je da odvojis kardio i tegove kad si vec u mogucnosti.
Ujutro na prazan stomak kardio, popodne ili uvece tegovi. Radi sve grupe misica.

Offline kokolje

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #37 on: April 01, 2013, 02:50:00 PM »
Ok to smo definisali, sa kojim tezinama da pocnem, ne bi valjalo sa nekim velikim za pocetak?

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #38 on: April 01, 2013, 03:22:09 PM »
Ok to smo definisali, sa kojim tezinama da pocnem, ne bi valjalo sa nekim velikim za pocetak?


Logicno je da pocnesh sa onima s kojim mozesh  :innocent:  Navikni misic na rad...pa kad osetish da ti nije opterecenje, povecavaj kilazu  :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Teski pocetak sa 120 kg.....
« Reply #39 on: April 01, 2013, 05:04:10 PM »
Ufff sta ti je internet, 300 razlicitih informacija. Sad citam na 5 razlicitih foruma i raznih drugih tekstova, prvo tegovi pa onda kardio, dok dosta njih kaze obrnuto. S obzirom da radim kardio ujutru, sta fali da tegove ubacim oko 4-5 popodne? Telo ce se odmoriti do tad....valjda?

Ujutru kardio, popodne tegove je odlicno.


Ok to smo definisali, sa kojim tezinama da pocnem, ne bi valjalo sa nekim velikim za pocetak?

Na pocetku je najbitnije da naucis kako da pravilno radis sve vezbe. A velike tezine neces ni moci  :) Naravno nemoj namerno raditi sa jako malim tezinama, ako mozes npr sa 20kg da uradis 10 ponavljanja pravilno onda nemoj smanjivati, bitno je da ti se snaga polako povecava iz trening u trening. Bitnija je tehnika nego tezina, dzaba ako mozes sa 30kg da uradis ako cimas sipku sa celim telom, onda ni ne radis taj misic koji hoces.